Radviliškio politikės ir jos talkininkų byla keliauja į teismą: STT užbaigė tyrimą dėl „nurašytų“ įrenginių

Šiaulių apygardos prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) užbaigė ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėtai nurašyto turto Radviliškio rajono savivaldybėje. Tyrimo centre – buvusi ilgametė savivaldybės administracijos direktorė, dabar Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narė Jolanta Margaitienė. Politikei pateikti įtarimai dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir patikėto turto pasisavinimo, visa tai dėl kelių darbo metu naudotų įrenginių: poros telefonų, planšetės ir kompiuterio. Be jos, įtariamaisiais tapo ir kiti asmenys – privačios įmonės darbuotojas bei vietos savivaldybės darbuotojas.

Nurašyti telefonai ir kompiuteriai

STT tyrimas prasidėjo po to, kai praėjusių metų vasarą paaiškėjo, jog Radviliškio rajono savivaldybėje keistomis aplinkybėmis nurašomi tarnybiniai įrenginiai. Kas įskundė Jolantą Margaitienę STT ir ar prieš J. Margaitienę pradėtas tyrimas nebuvo inicijuotas jos polinių oponentų, lieka neaišku. Manoma, kad tai buvo socialdemokrato mero Kazimiero Račkauskio ar jo grupuotės kerštas, tai paaiškės tik teisme. Verta paminėti, kad prasidėjus STT tyrimui J. Margaitienė žiniasklaidoje teigė, kad tapo politinio susidorojimo auka, tačiau išsamiau savo komentaro nepaaiškino.

STT akiratyje atsidūrė J. Margaitienė, kuriai buvo priskirtos kelių vertingų įrenginių – „iPhone 13 Pro“, „iPhone 12 ProMax“, „Dell“ nešiojamojo kompiuterio ir „Apple iPad“ planšetės – nurašymo aplinkybės. Sunaikinimo aktuose buvo nurodyta, kad telefonai buvo nuskandinti ar sulaužyti, tačiau pareigūnai pastebėjo, kad šie įrenginiai, kurie turi tvirtą korpusą ir atsparumą vandeniui, vis dėlto veikia. Įtarimai kilo dėl dokumentuose pateiktų melagingų duomenų, kuriuose nurodyta, jog įrenginiai buvo nepataisomai sugadinti ir sunaikinti.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad nurašyti prabangūs telefonai ir kompiuteriai buvo naudojami ir netgi atpažinti kaip veikiantys. Teigiama, kad J. Margaitienė, palikusi savivaldybės administracijos direktorės pareigas, toliau naudojosi telefonu, labai panašiu į savo tarnybinį telefoną, o tai sukėlė gandus apie galimą „išeitinę kompensaciją“ ar asmeninį pasinaudojimą tarnybiniais įrenginiais.

Kratos ir politinės pasekmės

STT pradėjus tyrimą, Jolanta Margaitienė dirbo Vidaus reikalų ministerijoje, kur buvo įdarbinta ministrės patarėja. Tuo pačiu metu buvo atliktos kratos ne tik jos namuose, bet ir ministerijoje. Po kratų politikė pasitraukė iš užimamų pareigų ir sustabdė narystę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje. Tai sukėlė politinį skandalą, tačiau pati J. Margaitienė kaltinimus neigė.

Jolanta Margaitienė: „nuoširdžiai atsiprašau žmonių“

„Radviliškio krašto“ redakcijai pasiteiravus J. Margaitienės ir paprašius pakomentuoti prieš ją atlikto tyrimo išvadas, J. Margaitienė teigė, kad kaltinamasis aktas šiuo metu jai dar nėra įteiktas, tad neturėjo progos su juo detaliai susipažinti. J. Margaitienė pridūrė, kad nors teisinis ginčas neišspręstas, nuoširdžiai atsiprašo žmonių, kurie dėl minėtos situacijos jaučiasi nuvilti. Pasak J. Margaitienės, ji jaučiasi nesmagiai ir tiki teisėsaugos institucijų kompetencija, todėl ateityje teismo priimti vienokie ar kitokie sprendimai bus gerbtini ir vykdomi.

Kaltinimai ir kitiems neįvardintiems asmenims

Be J. Margaitienės, įtarimai buvo pareikšti ir kitiems asmenims. Privačios įmonės darbuotojui pateikti įtarimai dėl melagingų parodymų davimo, o vienam iš Radviliškio rajono savivaldybės darbuotojų – dėl dokumentų klastojimo. Pastarasis asmuo kaltę pripažino visiškai ir neseniai buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Ikiteisminis tyrimas buvo baigtas, tačiau byla dar neperduota teismui, nes dėl ligos vienas iš įtariamųjų nesuspėjo susipažinti su visomis tyrimo medžiagomis. Tai buvo LRT naujienų tarnybai buvo patvirtinta Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Gabrielės Petkuvienės.

Viltys išlikti politikoje dar nepalaidotos?

Nors skandalas dėl nurašytų įrenginių sulaukė didelio dėmesio, tai nesužlugdė J. Margaitienės politinės karjeros. Po STT tyrimo prasidėjimo ji liko dirbti sostinėje ir buvo įdarbinta kaip Seimo nario, ilgamečio bendrapartiečio ir politinio sąjungininko Antano Čepononio padėjėja. Be to, J. Margaitienė ir toliau sėkmingai tęsia savo veiklą Radviliškio rajono taryboje, kur buvo išrinkta dirbti šios kadencijos metu. Neišrinkus A. Čepononio antrai kadencijai į Seimą, J. Margaitienė prarado ir Seimo nario padėjėjos darbą.

Apie bylos eigą teisme informuosime kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.

Gertrūda Vileikienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts