Radviliškiečiai dar puikiai prisimena visai neseniai, liepos 2–10 dienomis, praūžusį jubiliejinį, 455 metų, Miesto gimtadienį. Sau mielos veiklos šventiniuose renginiuose surado ir muzikos, ir sporto mėgėjai, dideli ir maži. Tačiau tokiame grandioziniame renginyje, trukusiame visą savaitę, buvo pastebėta ir keletas nesusipratimų.
Šventinė eisena – ne visiems?
Pagrindinę Radviliškio gimtadienio dieną, liepos 9- ąją, per miestą tradiciškai nusidriekė šventinė eisena. Tačiau daugelis radviliškiečių pasigedo mieste įsikūrusių įmonių, bendrovių bei nevyriausybinių organizacijų atstovų. „Kodėl eisenoje nėra „Lietuvos geležinkelių“ kolektyvo?“ – gūžčiojo pečiais radviliškiečiai, nesimatė ir mieste įsikūrusių bendruomenių atstovų ir kai kurių sporto klubų. Eisenoje nedalyvavo net šimtai miesto įmonių. Pasiteiravome savivaldybės administracijos, ar į eiseną buvo kviečiami tik išrinktieji.
„Eisenoje galėjo dalyvauti visos Radviliškio miesto ir rajono įstaigos, kurios užsiregistravo pagal viešą Radviliškio miesto seniūnijos seniūno kvietimą“,- buvo atsakyta savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai. Na, o kur tas viešas seniūnijos kvietimas buvo patalpintas, taip ir nebuvo paminėta.
Šventės kaina – per 100 tūkstančių
Savaitę trukęs Radviliškio miesto gimtadienis rajono biudžetui atsėjo nepigiai – 104 530 eurų. Radviliškio rajono savivaldybė redakciją informavo, kad kultūriniams renginiams buvo išleisti 74 038 eurų; sporto renginiams – 22 204 eurų; oficialių svečių, krašto ir miesto Garbės piliečių priėmimui – 8 287 eurų.
Nepigūs buvo ir vakariniai koncertai – liepos 4–9 dienomis koncertavusiems atlikėjams sumokėta 43 488 eurai.
Be abejo, pasiklausyti koncerto, pažiūrėti sporto varžybas, šventėje susitikti su draugais labai smagu, bet ar šiuo metu, kai šalyje lyg ant mielių auga infliacija, protinga taškytis šimtatūkstantinėmis sumomis? Juk miesto gimtadienį, kad ir jubiliejinį, buvo galima paminėti ir vieną dieną, pavyzdžiui, liepos 9 – ąją.
Peršasi išvada, kad tokia švenčių gausa labai reikalinga valdininkams – juk artėja rinkimai ir jie turėjo gerą progą kiekvieną vakarą pasipuikuoti bei pasireklamuoti nemokamai, už biudžeto lėšas.
Akibrokštas galiūnų varžybose
Nemažai žiūrovų sutraukia galiūnų varžybos – daugeliui smalsu pažiūrėti į garsius sportininkus, stebėti, kaip jie susidoroja su nemažai jėgų reikalaujančiomis rungtimis. Šios varžybos taip pat kainavo nepigiai – 16 000 eurų. Tačiau daugelį galiūnų varžybų žiūrovų nustebino per reklamines pertraukėles vis besikartojantis pranešimas: „Galiūnų varžybų rėmėjas Radviliškio rajono meras Vytautas Simelis“.
„Tai gal varžybas meras savo asmeninėmis lėšomis parėmė“,- vienas kito klausinėjo miestelėnai.
Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija pasiteiravo rajono mero, kodėl jis buvo vadinamas rėmėju ir ar parėmė renginį savo asmeninėmis lėšomis. Meras į klausimą atsakė labai trumpai: „Asmeninėmis lėšomis neparėmiau. “. O kodėl buvo vadinamas rėmėju, pasiūlė šį klausimą užduoti organizatoriams.
Logiškai galvojant, meras, išgirdęs tokį klaidinantį reklaminį tekstą, turėjo pataisyti varžybų vedėjus, patikslinti, kad varžybos – miesto šventės dalis ir jas organizuoja rajono savivaldybė. Tačiau gal jam tokia klaida buvo paranki – juk artėja rinkimai.
Jonas Petrikas