Radviliškio miesto seniūnui vėl teks minti teismo slenkstį

Radviliškio miesto seniūnui vėl teks minti teismo slenkstį

Radviliškio miesto seniūno Ernesto Mončausko niekaip neapleidžia reikalai su teisėsaugos institucijomis ar teismais. Šiaulių apygardos prokuratūra apskundė teismo nuosprendį, kuriame E. Mončausko atžvilgiu buvo priimtas išteisinamasis nuosprendis, tad reikalai su Temide ir vėl – neišvengiami.

Pirmas teismo posėdis – ne už kalnų

Kad kaltinimą baudžiamojoje byloje dėl žiauraus elgesio su šernu palaikęs Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras Marius Fokas surašė apeliacinį skundą Šiaulių apygardos teismui ir prašo E. Mončauską bei kitus kartu teistus bičiulius pripažinti kaltais, dėl jiems inkriminuotų nusikaltimų, oficialiai patvirtino šios prokuratūros atstovai. Pirmasis teismo posėdis kol kas dar nenumatytas.

E. Mončauskas buvo teisiamas baudžiamojoje byloje dėl žiauraus elgesio su gyvūnu. Nuosprendis buvo paskelbtas beveik prieš mėnesį Telšių apylinkės teisme. Taip pat E. Mončauskas prieš porą metų buvo teisiamas ir dėl aplaidaus buhalterijos tvarkymo pagal Baudžiamojo kodekso 223 straipsnį. Pastaruoju atveju jis išlipo sausas iš balos.

Praeityje – teistumas

2003 metais E. Mončauskas buvo nuteistas vagystės byloje už tai, kad kartu su bendrais vogė iš radviliškiečiams priklausančių automobilių pačius įvairiausius daiktus ir detales. Bylos duomenimis, prieš keliolika metų 18-21 metų jaunuoliai, susibūrę į vagių gaują, ėmė masiškai apvaginėti radviliškiečius. Jų taikiniu tapo automobilių padangos ir kiti aksesuarai, o padaryta žala aukoms siekė tūkstančius litų. Tuometinių kriminalistų duomenimis, minėta gauja buvo gerai organizuota, pasiskirsčiusi darbu ir turėjo sąsajų su Šiaulių organizuotomis nusikaltėlių gaujomis. Anot pareigūnų, gauja veikė itin įžūliai, nevengė mesti iššūkio ir pareigūnams, apvaginėdami netoli policijos komisariato stovinčius automobilius. Realios laisvės atėmimo bausmės E. Mončauskas tuomet išvengė, nors dauguma jo bendrų buvo pasiųsti už grotų.

Demonstruojamos vertybės – tik parodija?

E. Mončauskas – ne tik seniūnas, bet ir  partijos „Vardan Lietuvos“ Radviliškio skyriaus vadas. Pasiklausius partijos „Vardan Lietuvos“ lyderių komentarų apie E. Mončausko žygius galima manyti, kad viešas „Vardan Lietuvos“ skaidrumo demonstravimas – tik parodija ir bandymai rinkėjams dumti akis.

Seimo narys, Kaimo reikalų komiteto narys, Antikorupcijos komisijos narys ir vienas iš partijos „Vardan Lietuvos“ narių Kęstutis Mažeika, net ir žinodamas E. Mončausko reikalus su teismais, spalvingą praeitį, nemato nieko blogo, kad po partijos sparnu glaudžiasi ir teisti asmenys.

„Partija kelia aukščiausius reikalavimus dėl nepriekaištingos reputacijos ir neabejojame teismo sprendimais, kur E. Mončausko atžvilgiu visi klausimai yra atsakyti, o abejonės išsklaidytos“, – savo poziciją apie partijos „Vardan Lietuvos“ bendražygį elektroniniame laiške išliejo parlamentaras.

Teistumai nesureikšminami

Dar vienas minėtos partijos atstovas, Seimo narys Domas Griškevičius taip ir nesiteikė atsakyti į visus klausimus apie savo bendražygį E. Mončauską. Jis negalėjo atvirai atsakyti į klausimą ar E. Mončauską jis galėtų apibūdinti kaip nepriekaištingos reputacijos asmenį. Suprask, kad jei jau jis buvo priimtas į partiją, tai jau viskas tvarkoj.

„Išrinkdami jį partijos skyriaus pirmininku pasitikėjimą išreiškė Radviliškio skyriaus nariai demokratiniame balsavime“, – lakoniškai nukirto Seimo narys. E.Mončauskas yra nuteistas už tai, kad septynis kartus apvogė radviliškiečius. Natūraliai kyla klausimas: kiek kartų reikia apvogti žmones, kad būtų pažeisti partijos  „Vardan Lietuvos“ Etikos ir skaidrumo standartai. To klausėme ir D. Griškevičiaus, bet į šį klausimą jis neatsakė nė žodžio.

Grėstų etikos skalbykla

Taip pat poziciją prašėme išdėstyti ir minėtos partijos vedlio Sauliaus Skvernelio. Turimos informacijos apie E. Mončauską jis perdaug nesureikšmino.

„Partijos skyrių darbą ir jų atstovus įvertins Lietuvos žmonės savivaldos rinkimuose. Partijos nariai, keldami savo kandidatūrą rinkimuose turės deklaruoti informaciją apie save, kurią, kaip minėjome, vertins rinkėjai“, – rašoma elektroniniame laiške. Tiesa, pripažįstama, kad tuo atveju jei apeliacinės instancijos teismas E. Mončausko atžvilgiu priimtų apkaltinamąjį teismo nuosprendį, jam tektų aiškintis etikos sergėtojams.

„Pažymime, kad partijoje veikia Etikos ir skaidrumo komisija, kuri nagrinėja teisės aktų pažeidimų atvejus. Todėl reikėtų sulaukti ir atitinkamo teismo sprendimo, kad juo remiantis partijoje būtų priimami tam tikri sprendimai“, –  elektroniniame laiške užsiminė Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ atstovai.

Į klausimus ar daug partijoje teistų asmenų, kiek iš jų užima skyrių pirmininkų postus, ar nemano, kad konservatoriai pasinaudos jo atstovaujama partija savivaldos rinkimuose, S. Skvernelis nesiteikė atsakyti.

Paties E. Mončausko komentarų nepavyko sulaukti, nes į elektroninį laišką, kuriame prašyta išdėstyti savo argumentus dėl prokurorų apeliacinio skundo, politikas taip ir neatsakė.

Jolita Žeknytė

Exit mobile version