Radviliškio mieste ir „gyvatuko“ mokesčiai auksu spindi…

Į Tarybos narį bei  savaitraščio „Radviliškio kraštas“  redakciją  kreipėsi radviliškiečiai su skundais dėl žymiai pabrangusio mokesčio. „Balandžio mėnesį už šilumos kiekį, perduodamą per karšto vandens tiekimo sistemą, mokėjome 10, 04 euro , o už gegužę – 12,93 eurus. Peržiūrėjus sąskaitas matosi, kad  mokestis už vadinamąjį „gyvatuką“ nėra pastovus, neaišku, dėl ko, bet jis vis kinta“,- viešoje erdvėje rašė radviliškiečiai.

Kadangi buvo ir daugiau gyventojų  nusiskundimų, paanalizavome vieno namo gyventojų mokestį už šilumos kiekį, perduodamą per karšto vandens tiekimo sistemą.

Štai  radviliškiečiai, gyvenantys Gedimino g., Nr. 15 name, už šį perduodamą šilumos kiekį gegužės mėnesį mokėjo žymiai  daugiau nei balandžio mėnesį. Pavyzdžiui, jeigu  šio buto gyventojai balandį  mokėjo 5,73 eurus, tai gegužę šis mokestis pakilo net  iki 11,21 euro. Be to, pasak gyventojų, naktimis vonioje esantis  „gyvatukas“ kažkodėl labai įkaista.

„Radviliškio šilumos“ vadovas klausimo nesuprato…

Pasiteiravome UAB „Radviliškio šiluma“ vadovo P. Mickaičio, kodėl šilumos kiekio, perduodamo per karšto vandens tiekimo sistemą,  mokestis kai kuriems gyventojams netikėtai  padidėjo beveik du kartus. Tačiau šis pasirodė kaip iš medžio iškritęs, arba mes nesupratome jo atsakymo į klausimą, cituojame: „Šiame daugiabučiame name UAB „Radviliškio šiluma“ nėra karšto vandens tiekėjas“. Bet juk daugiabučių gyventojams nepasirinkus karšto vandens tiekimo būdo, karšto vandens tiekėju automatiškai tampa šilumos tiekėjas. Tad ir už padidėjusį mokestį, manome, atsakinga „Radviliškio šiluma“. Beje, sąskaitose aiškiai matosi, kad pinigų gavėjęs už karštą vandenį yra  to pačio pono P. Mickaičio vadovaujama UAB „Radviliškio šiluma“.

Netikėtas  istorijos posūkis – mokestis  sumažėjo

Nors  UAB „Radviliškio  šiluma“ vadovas  ir neatsakė į klausimą, dėl kokios priežasties daugelis radviliškiečių už šilumos kiekį, perduodamą per karšto vandens tiekimo sistemą,  mokėjo daugiau, tačiau  šiuo netikėtu pabrangimu pradėjus domėtis Tarybos nariui bei savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai, gyventojai  informavo, kad mokestis už  šias paslaugas sumažėjo beveik dvigubai. Už balandį radviliškiečiai mokėjo  5,73 eurus, už gegužę – 11,21 euro, o už birželį – 6,33 eurus. Tokie  kainų „viražai“ karštą vandenį gaminančiose įmonėse  neliko nepastebėti ir specialiųjų tarnybų.

Karšto vandens tiekėjais susidomėjo specialiosios tarnybos (STT

Kaip informavo STT, analizuojant karšto vandens kainų nustatymo reglamentavimą, nustatyta, kad pagal reglamentavimą, karšto vandens apskaitos prietaisus turi įrengti ir jais rūpintis paslaugos teikėjas, todėl galimų praradimų dėl apskaitos prietaisų paklaidų, deklaravimo ir suvartojimo neatitikimų perkėlimas tik vartotojams, t. y. įskaičiuojant juos į kainą, yra ydingas antikorupciniu požiūriu. 

Taip ir sunku suprasti, kas dedasi  konservatorių „karalystėje“ – vieni konservatoriai  savivaldybėje perka baseinui kėdes už tris kartus didesnę kainą, pas kitus konservatorius „netikėtai“ padidėja „gyvatuko“ mokestis. O  dar įdomesnis atvejis, kai mokesčius  už buto šildymą padidino vėjas…

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas



Total
0
Dalinasi
Related Posts