Pasirodo, VšĮ Radviliškio ligoninės direktorė Aušra Čiūdarienė ne tik vadovauja vienai iš didžiausių ir svarbiausių Radviliškio miesto ir rajono valstybinių įstaigų, tačiau dalį laiko praleidžia ir kitoje darbovietėje – UAB ,,Kristivitoje“, privačioje klinikoje, įsikūrusioje Radviliškio ligoninės pašonėje. Šioje įstaigoje, redakcijos duomenimis, A. Čiūdarienė dirba ne aukštos vadybinės kvalifikacijos darbą, o eina ambulatorinės slaugos paslaugos namuose teikiančių slaugytojų koordinatorės pareigas. Tai, kad vienos iš didžiausių savivaldybei pavaldžių įstaigų vadovė dirba ligoninės konkurentams ir gaudama kone septynis tūkstančius neatskaičius mokesčių siekiantį atlyginimą dar ketvirčiu etato uždarbiauja iš šalies, nustebino daugelį. Negana to, Radviliškio ligoninei trūkstant slaugytojų A. Čiūdarienė neįdarbina pati savęs, o savo paslaugas teikia ir, žinoma, gauna atlygį pas konkurentus. Paaiškinti itin keistą situaciją redakcija paprašė pačios Radviliškio ligoninės vadovės Aušros Čiūdarienės ir jos vadovo Radviliškio rajono mero Kazimiero Račkauskio.
Dirbdama Radviliškio ligoninės direktore papildomai uždarbiauja privačioje klinikoje
Radviliškio ligoninės direktore ilgametė konservatorė Aušra Čiūdarienė tapo po už 18 tūkstančių eurų savivaldybei kainavusios buvusio ligoninės direktoriaus Vaido Smalinsko atleidimo istorijos. Jau buvome rašę apie tai, kaip dar net nespėjęs mero kėdėje kojų apšilti naujai išrinktas meras Kazimieras Račkauskis ligoninės direktoriui V. Smalinsiui pateikė „griežtą ultimatumą“ – nedelsiant atlaisvinti kėdę kitam direktoriui už „menką“ 18 tūkst. eurų kompensaciją. V. Smalinskui pasisekė labiau nei Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos direktorei Rasai Dagienei, kuri pirmos instancijos teisme jau švenčia mažą pergalę ir atgavo virš 9 tūkstančių eurų neišmokėto atlyginimo.
Atsilaisvinusią Radviliškio ligoninės kėdę laimėjusi konkursą užėmė Aušra Čiūdarienė, prieš tai dirbusi Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centro direktore. Pradėjusi eiti direktorės pareigas A. Čiūdarienė nusprendė papildomai uždarbiauti pas konkurentus, šalia ligoninės esančioje privačioje klinikoje UAB „Kristivita“, nors ligoninėje, redakcijos žiniomis, gauna gana nemažą maždaug septynių tūkstančių neatskaičius mokesčių atlyginimą.
Pasak pačios Radviliškio ligoninės direktorės A. Čiūdarienės, privačioje klinikoje „Kristivita“ ji įsidarbino, kadangi nenori prarasti medicinos licencijos, tik lieka klausimas, kodėl to pačio darbo nedirbama ligoninėje, kurioje taip trūksta slaugytojų. Medicininis Aušros Čiūdarienės išsilavinimas – slaugytoja. A. Čiūdarienė teigia, kad UAB „Kristivitoje“ ji dirba 0,25 etatu. Ar nemato interesų konflikto dėl darbo pas konkurentus, A. Čiūdarienė atsakymo į šį klausimą nepateikė. Keista, tačiau dirbdama Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centro direktore dėl medikės licencijos išlaikymo A. Čiūdarienė dirbo tame pačiame Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centre, tuomet apie jokį interesų konfliktą ar negalimą dviejų skirtingų pareigybių suderinimą vienoje darbovietėje problemų jai nekilo.
Klausimų kelia ir Radviliškio ligoninės direktorės darbo valandos. A. Čiūdarienė teigia, kad pirmadieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais UAB „Kristivitojeׅ“ ji dirba nuo 17 iki 18:54 val., o antradieniais ir penktadieniais „Kristivitoje“ ji dirba nuo 12.00 – 12:54 val. nuotoliu. Šis laikas patenka į oficialų ligoninės nustatytą pietų pertraukos metą ir pagal darbo kodekse numatytas nuostatas ji šiuo metu privalėtų ilsėtis. Tai, kad galimai pažeisdama darbo ir poilsio rėžimą ligoninės direktorė pažeidžia darbo kodeksą nei direktorei, nei pačiam apie situaciją gerai žinančiam merui Kazimierui Račkauskiui problemų nekelia.
Meras galimo A. Čiūdarienės interesų konflikto nemato arba nenori matyti
Radviliškio rajono meras Kazimieras Račkauskis dėl jam pavaldžios Radviliškio direktorės A. Čiūdarienės papildomo uždarbiavimo pas konkurentus problemų nemato. Atsakymo metu meras pabrėžė, kad A. Čiūdarienės darbo sutartis ligoninėje yra terminuota, dėl šios priežasties, mero žiniomis, A. Čiūdarienė dirba ir slaugytojų komandos koordinatore tam, kad neva neprarastų medikės licencijos. Pasak mero K. Račkauskio, A. Čiūdarienė savęs neįdarbino, kad nekiltų viešųjų ir privačių interesų konfliktas, t. y., kad nereikėtų pačiai įdarbinti savęs. Išgirdus mero atsakymą kyla klausimas, kodėl įdarbinti save A. Čiūdarienė galėjo dirbama Šeduvoje, o Radviliškyje ne? Ir ar visas šis atsakymas nėra tiesiog išvedžiojimas mėginant suklaidinti radviliškiečius?
Atsakyme redakcijai meras K. Račkauskis taip pat pažymėjo, kad UAB „Kristivita“ nėra konkuruojanti įmonė su Radviliškio ligonine, nes jos teikia skirtingo lygio paslaugas: „Kristivita“ teikia pirminio lygio, o Radviliškio ligoninė – antrinio lygio. Šis mero atsakymas taip pat sukėlė įtarimų, juk UAB „Kristivita“ kaip ir bet kuri kita klinika jų pacientų skubios apžiūros savaitgaliais ir ne darbo metu paslaugą perka iš tos pačios Radviliškio ligoninės.
Ar tai vienintelis atvejis, kai vadovai pinigaujasi iš šono? Manome, tikrai ne. Apie kitus mero ir jo grupuotės darbelius informuosime kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.
Emilija Laukagalytė