Radviliškio ligoninėje per parą – nei stiklinės vandens

Radviliškio ligoninėje per parą – nei stiklinės vandens

Į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją  vis dažniau kreipiasi  rajono gyventojai su skundais dėl Radviliškio ligoninės darbo. Daugiausia nusiskundimų gaunama dėl Priėmimo skyriaus bei tvarkos stebėjimo palatose. Iš Priėmimo skyriaus žmonėms vėlai vakare liepiama eiti į namus, nors gyvena kaime, o rajono gyventojai, gulėję stebėjimo palatoje, skundėsi, kad visą parą nematė gydytojo ar niekas nepasiūlė stiklinės vandens. Apie visus šiuos atvejus savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė.
Šį kartą – vėl skundas, susijęs su tvarka stebėjimo palatose

Stebėjimo palatoje – para be maisto ir vandens

Į savaitraščio redakciją kreipėsi Vadaktų kaimo gyventoja. „Gegužės 26 dieną, apie 14 valandą, į Radviliškio ligoninės priėmimo skyrių buvo atvežta mano anyta J.D. (vardas ir pavardė redakcijai žinomi). Greitosios pagalbos medikams neturi  jokių priekaištų – atvažiavo greitai, su ligone elgėsi profesionaliai. Nesklandumai prasidėjo, kai anytą atvežė į  Priėmimo skyrių ir paguldė į stebėjimo palatą. Ji turi širdies nepakankamumą, keisti širdies vožtuvai, o ir amžius labai garbus – rugsėjo mėnesį sukaks 85 metai. Kadangi anytos organizme kaupiasi skysčiai, jau septintą kartą ją vežame į ligoninę, tačiau visada iš Priėmimo skyriaus ji  greitai būdavo perkeliama į Vidaus ligų skyrių, kur  būdavo suteikiamas gydymas“,- pasakojo J.D. marti.

Stebėjimo palatoje ligonė J.D. šį kartą prabuvo visą parą. Pasak  marčios, jos anytai suleido vaistų, kad varytų skysčius iš organizmo, davė tablečių, tačiau tokio garbaus amžiaus žmogui visą parą nebuvo pasiūlyta nei stiklinės vandens.

„Jeigu nebūtų karantino, mes būtume nuvežę jai maisto, tačiau dabar nieko nepriima, neįleidžia. Mes, jaunesni žmonės, žinome, kad ligoninėje yra kavos aparatas, galima nusipirkti arbatos ar kavos, tačiau ar tai žino 85 metų žmogus? Juk seselės galėjo pasiteirauti, ar ji nori valgyti, gerti. Anyta turėjo pinigų – nesunku būtų ko nors nupirkti ar sriubos lėkštę vakare paduoti –  gal lieka nuo kitų skyrių ligonių. Be valgio tokio amžiaus žmogui pabūti tris – penkias valandas nieko tokio, tačiau visą parą išbūti be maisto, be stiklinės vandens – kažkas baisaus. Ir močiutė sakė, jeigu būtų žinojusi, būtų iš namų įsidėjusi pavalgyti. Labai gaila seno žmogaus, iškankinto be maisto visą parą“,-  priekaištus medikų abejingumui žėrė ligonės marti

Pietūs – lyg stebuklas

Gegužės 27 d. J.D. buvo perkelta į Vidaus ligų skyrių. Pasak senolės marčios, apie 13 valandą ji paskambino anytai, pasiteiravo, ką ši veikia ir išgirdo pritrenkianti atsakymą: „Nepatikėsite, aš valgau, man davė valgyti!“.

„Išgirdus tokius  močiutės žodžius taip širdį suspaudė – senas žmogus buvo parą be maisto kankinamas lyg kokioje koncentracijos stovykloje“,- sakė  J.D. marti

Maistas stebėjimo palatos pacientams nepriklauso

Kodėl stebėjimo palatoje močiutė visą parą negauna maisto ir vandens, pasiteiravome  Radviliškio ligoninės direktoriaus V. Smalinsko.

Direktorius savo atsiųstame rašte  redakciją informavo, kad  „pacientų  maitinimas paslaugos (stebėjimo) teikimo metu nėra numatytas. Teikiant stebėjimo paslaugą atliekami tyrimai, pacientui dėl sveikatos sutrikimo ar numatomo tolimesnio gydymo (taip pat ir operacinio) nerekomenduotina būti pavalgius. Vandens pacientai gauna visada (jei pagal sveikatos būklę ir tyrimų planą, kuriuos nustato gydytojas, jiems galima gerti)“.

Stebėjimo palatoje  ligonis ilgiausiai gali išbūti 24 valandas, tad gavę tokį ligoninės vadovo atsakymą  patariame rajono gyventojams, pasikvietusiems greitąją pagalbą, įsidėti ir sumuštinį ir arbatos, nes  gali tekti stebimiems praleisti ir visą parą be maisto

Karantino metu siuntiniai nepriimami

Stebėjimo palatoje šiuo metu atsidūrusiems ligoniams neverta tikėtis ir maisto siuntinukų iš artimųjų –  ligoninės direktorius informavo, kad  „vadovaujantis darbo organizavimo tvarka Radviliškio ligoninėje karantino metu, į Izoliacinį bloką siuntiniai nepriimami“.

Suprantama, kad karantino laikotarpiu  reikia laikytis taisyklių – su maistu į ligoninę gali patekti bakterijų, galinčių pakenkti ligoniams. Bet vėl kyla klausimas – kodėl karantino metu ligoninėje atliekamas remontas – ar  statybinės dulkės mažesnis blogis nei artimųjų perduodamas maistas ligoniams?

Šiuo klausimu gyventojų prašymu ligoninės vadovo Tarybos posėdžio metu paprašė pasiaiškinti ir Tarybos narys G. Lipnevičius. Meras, gelbėdamas savo kolegą, pasakė, kad atsakymą pateiks raštu.

Rajono gyventojų  prašome netylėti ir kreiptis į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją susidūrus su netvarka gydymo įstaigose, valdininkų keistais sprendimais, abejingumu ar kitomis negerovėmis. Tikimės, kad  paviešintos  tokios  istorijos  atneš  teigiamų rezultatų ir  pagaliau  gydymo įstaigose, savivaldybės koridoriuose bus daugiau kreipiamas dėmesys į  žmogų ir jo konkrečią problemą, o ne atsikalbinėjama cituojant įstatymų ar nutarimų eilutes. 

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas


Exit mobile version