Radviliškio ligoninė išsaugota. Bent jau kol kas

Radviliškio ligoninė išsaugota. Bent jau kol kas

Radviliškio rajono savivaldybė iki 2021 m. gruodžio 10 d. Sveikatos apsaugos ministerijai turėjo pateikti savo poziciją dėl planuojamos sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reformos. Gyventojus labiausiai neramina klausimas, ar išliks Radviliškio ligoninė. Ministerijai pateiktas atsakymas, kad Radviliškio ligoninė bus išsaugota ir visos iki šiol teiktos paslaugos išliks.

Ligoninė naikinimas pradėtas prieš keletą metų

Prieš keletą metų rajono valdantieji konservatoriai kartu su socialdemokratais uždarė tris ligoninės skyrius: Nervų ligų, Vaikų ligų ir Akušerijos. Buvo kalbama apie tai, kad šiuose skyriuose gydoma per mažai pacientų, kad tai finansiškai nenaudinga. Tuo metu rajonui vadovavo meras Antanas Čepononis, administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, kurie nesiėmė konkrečių žingsnių dėl minėtų skyrių  išsaugojimo. Negana to, neseniai susitikime su sveikatos ministru Arūnu Dulkiu A. Čepononis, dabar jau Seimo narys, prasitarė, kad tokiu savo sprendimu džiaugiasi. Turėdami karčios patirties, kad rajono valdžia gali pritarti tolesniam ligoninės naikinimui, Radviliškio rajono gyventojai pagrįstai susirūpino, kai pasigirdo kalbos apie dar vieną planuojamą pertvarką.

Buvo numatyti keturi išlikimo modeliai

Savivaldybės vadovai kurį laiką informacija apie planuojamą pertvarką dalinosi nenoriai. Paaiškėjo, kad siūlomi keturi Radviliškio ligoninės išlikimo modeliai: 1) savivaldybių valdomos gydymo įstaigos būtų prijungiamos prie Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžių  – tokiu atveju Radviliškio ligoninė taptų Respublikinės Šiaulių ligoninės padaliniu; 2) visos rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigos – poliklinikos bei ligoninės – būtų sujungiamos į vieną sveikatos centrą; 3) savivaldybių ir valstybės asmens sveikatos priežiūros įstaigos veiktų sutartiniu pagrindu; 4) gydymo įstaigose niekas nebūtų keičiama, tačiau jos negautų jokių ES lėšų.

Raginta imtis priemonių ligoninės išsaugojimui

Kad Radviliškio ligoninė būtų išsaugota, daug kalbėta savivaldybės Taryboje, kreiptasi į gyventojus, kad šiai problemai neliktų abejingi ir drąsiai išsakytų savo poziciją. Tarybos narys nepartinis Gediminas Lipnevičius prašė iškviesti Seimo narį konservatorių A. Čepononį, Seimo Sveikatos komiteto pirmininką Antaną Matulą, kad jie paaiškintų, kas planuojama daryti su Radviliškio ligonine. Į susitikimą su savivaldybės vadovais, Tarybos nariais bei žiniasklaidos atstovais atvyko sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys, viceministrė Danguolė Jankauskienė, Seimo Sveikatos komiteto narė Jurgita Sėjonienė bei Radviliškio ligoninės skyrių naikinimu pasižymėjęs, dabar jau Seimo narys, A. Čepononis. Svečiai Radviliškio ligoninei nieko gero nežadėjo. Beje, šiame susitikime paaiškėjo, kad visų Lietuvos ligoninių naikinimo vajus turi tam priežastį – „įsisavinti“ 800 mln. „europinių“ pinigų.

Pasirinko veikti su kitomis įstaigomis sutartiniu pagrindu

Kilus dideliam radviliškiečių nepasitenkinimui, Radviliškio rajono savivaldybės vadovai atsitraukė ir pasirinko trečiąjį išlikimo variantą – veikti kartu su kitomis gydymo įstaigomis pagal sudarytas sutartis. Beje, komiteto posėdyje paaiškėjo, kad savivaldybės meras ir vėl bandė sprendimus nuslėpti nuo Tarybos narių, su jais rašto, skirto Sveikatos apsaugos ministerijai, nederindamas. Pagal savivaldybės vadovų planus, VšĮ „Radviliškio ligoninė“ toliau teiks visas stacionarines bei ambulatorines medicinos paslaugas. Nurodomas tikslas išsaugoti ir plėsti chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos paslaugas, neprarasti gydytojų ir kitų medicinos darbuotojų. Savivaldybės planuose – netgi dviejų naujų operacinių įrengimas, chirurginių paslaugų plėtimas, naujos įrangos įsigijimas bei naujas savarankiškas Dializių skyrius.

Reforma vyks po keleto metų

Planuojama, kad iki 2022 m. gruodžio 1 d. bus atrenkami savivaldybių pateikti investiciniai projektai, toliau jie bus vertinami, iki 2023 m. kovo 1 d. bus sudaromos finansavimo sutartys, o pats reformos įgyvendinimas vyks nuo 2023 m. kovo 31 d. iki 2027 metų.   

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ informacija

Exit mobile version