,,Radviliškio krašto bendruomenės“ narių pažintis su Anykščių kraštu

Ankstyvą gegužės 20 dienos rytą prie miesto stadiono rinkosi „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai, pasiruošę kelionei į Anykščius. Į ekskursiją vyko ne tik radviliškiečiai, bet ir bendruomenės nariai iš Karčemų, Šeduvos, Baisogalos, Pakiršinio ir Niauduvos.

Pirmasis sustojimas – poeto ir vyskupo Antano Baranausko klėtelė, kurioje žinomas rašytojas, parvažiavęs atostogų į Anykščius, įsikurdavo, ilsėdavosi ir skaitydavo. Šioje klėtelėje 1858-1859 m. vasaromis poetas parašė savo žymiausią kūrinį – poemą „Anykščių šilelis“.

Kelionės metu aplankytas ir kito žymaus lietuvių rašytojo Antano Vienuolio-Žukausko muziejus-namas, kurį jis pasistatė pats kartu su žmona. Dabar namo pirmajame aukšte įrengta ekspozicija, atspindinti rašytojo gyvenimą, kūrybą, visuomeninę veiklą. Antrajame – memorialiniai kambariai. Darbo kambaryje ir A. Vienuolio kabinete viskas palikta taip, kaip buvo paskutinę rašytojo gyvenimo dieną.

Taip pat aplankyta įspūdingo grožio Stanislovo Petraškos akmens tapybos paroda. Ekskursijos dalyviai žavėjosi unikaliais, tik šiam menininkui būdinga tapybos akmens dulkėmis technika kurtais darbais: įamžintais gimtinės peizažais, Lietuvos valstybės simboliais.

Norintieji galėjo apsilankyti kosmose – „Cosmos“  Paukščių take. Tai unikali vieta, kur galima panirti į kosmosą, sustoti akimirkai ant galaktikos krašto ir pažvelgti į begalinę žvaigždžių, veidrodžių, šviesų ir muzikos sukuriamą erdvės iliuziją, pasivaikščioti vandenyno dugnu, net susipažinti su rykliais.

Kelionėje aplankytas vienas unikaliausių Lietuvos paveldo objektų –  Aukštaitijos siauruko muziejus. Čia apžiūrėti restauruoti šimtametės geležinkelio stoties pastatai, bėgiai, vandens bokštas, akmenimis grįsta aikštė, vertingiausias eksponatas – siauruko garvežys ,,Kukuška“, pagamintas 1949 m. „Škodos“ gamykloje. Tačiau „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariams labiausiai patiko ir įsiminė pasivažinėjimas rankine drezina.

Bene labiausiai ekskursantų buvo laukiamas vasaros rogučių atrakcionas ant Kalitos kalno. Trasą sudaro net 5 posūkiai, tramplynas ir kilpa. Trasa yra 500 m ilgio, įveikiama 40km/h greičiu. Jaunimui rogučių trasoje nė kiek nenusileido pagyvenusieji kelionės dalyviai, kurie drąsiai leidosi nuo kalno ir sėmėsi adrenalino.

Diena buvo giedra ir saulėta, todėl ekskursijos dalyviai turėjo galimybę grožėtis lyg ant delno atsiveriančiomis Anykščių apylinkėmis, pakilę 33 metus, užlipę net 186 laiptelius į Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčios apžvalgos bokštą.

Kitas lauktas kelionės objektas – lietuvių literatūros klasiko Jono Biliūno kapas, vadinamas  „Laimės žiburiu“. Po geros kopimo treniruotės tašytų akmenų laipteliais į statų kalną ir atgal ekskursijos dalyviai jėgas atgavo apverstame name, kuris paliko neišdildomų įspūdžių bei prisiminimams nepakartojamų foto nuotraukų, kuriose ir atsiskleidžia visos apversto namo ypatybės.

Visus kelionės dalyvius ypač sužavėjo Puntuko akmuo bei lajų takas – vienintelis Rytų Europoje, vingiuojantis medžių lajomis net 300 m ir tolygiai kylantis į 21 m aukštį. Šią trasą įveikė visi bendruomenės nariai:  tiek jauni, tiek jau pavargusiomis kojomis žilagalviai bendruomenės nariai. Po pasivaikščiojimo medžių viršūnėmis prieš išvažiuojant namo dar spėjome nusileisti prie Šventosios, pasigrožėti upės tėkme ir pasidžiaugti Anykščių krašto gaiviu oru.

Ekskursijos dalyviai dėkingi ,,Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkui Gediminui Lipnevičiui už suteiktą galimybę apsilankyti nuostabiame Anykščių krašte. „Mintys maišėsi nuo patirtų įspūdžių bei emocijų. Tariame nuoširdų ačiū už šaunias akimirkas, už rūpestį Radviliškio žmonėmis,“– sakė moterys. Taip pat visi kelionės dalyviai nuoširdžiai dėkoja ir bendruomenės gidui Albertui Vitartui už tiksliai suplanuotą kelionę bei gražius, vaizdingus ir informatyvius pasakojimus.

 „Radviliškio krašto bendruomenės“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts