„Radviliškio bočių” ansamblio repeticija gitaristo Edmundo drožinių muziejuje

Radviliškis kadaise vadintas geležinkeliečių miestu. Dabar jo gal taip ir nebepavadintume. Dabar miestas nuostabus vien tuo, kad čia gyvena ir dirba jį mylintys ir puošiantys radviliškiečiai. Vienas tokių – medžio drožėjas Edmundas Gaubas, dar labai mylintis muziką.

Visa šeima – menininkai

Visą Edmundo šeimą galima vadinti menininkais – žmona mezga, siuvinėja, dukra darbuojasi su moliu, kuria skulptūras, jauniausias sūnus muzikuoja. Dalis jų darbų puošia Radviliškį. Einant Vaižganto gatve, prie penkiolikto namo darželyje stovi „Lietuvaitė”. Šis kūrinys puikuojasi šalia Edmundo tėvų buvusio namo. Jame – Edmundo darbų muziejus. Ne vien „Lietuvaitė“ puošia gatvę. Kitoje namo pusėje  – įvairūs drožiniai. Tai ir ragana, ir darbininkas, ir muzikantas. Viena daržinės siena papuošta senais batais. Ši batų kompozicija dar nebaigta.

Ekskursija po namą

Kadangi Edmundas yra ir muzikantas, grojantis gitara pensininkų bendrijoje, „Radviliškio bočiai“ nutarė nuodugniai apžiūrėti muziejų ir jame surengti ansamblio repeticiją. Apžiūrėję namą ir kiemą, bendrijos nariai suėjo į namo vidų. Čia kiekvienas kambario eksponatas turi savo istoriją. Visas šias istorijas išpasakojo Edmundas. Ant vieno kambario sienos – dideliu paveikslu, kuriame pavaizduotas mūšis su bermontininkais. Ant kitų sienų – Lietuvos kunigaikščiai Mindaugas, Vytautas ir Gediminas. Einant toliau – nuotraukos ir drožiniai, padėkos raštai, žmonos austos juostos, dukters lipdiniai iš molio.

Repeticijoje dalyvavo ir Edmundo sūnus Laurynas

„Radviliškio bočių” repeticija prasidėjo kambaryje, kuriame paprastai groja gitaristas. Repeticijoje dalyvavo ir daug patarimų davė vyriausias sūnus Laurynas. Jis geranoriškai bendravo su pagyvenusiais žmonėmis, pasidžiaugė, kad jam smagu bendrauti su vyresniais, nes savo senelių jau nebeturi.

Prisiminimų vakarą surengė Broniukas

Po to prasidėjo prisiminimų vakaras. Jį vedė „Radviliškio bočių“ pagalbininkas, muzikos entuziastas, visų švelniai vadinamas Broniuku. Tai jis suteikė sparnus išdainuoti jaunystės ir šių laikų dainas. O kiek juoko ir prisiminimų buvo prisiminus, kiek dainų jau išdainavo „Bočiai“. Šis nuostabus vakaras ir nepaprasta repeticija dar ilgam liks „Bočių“ atmintyje.



Pensininkų bendrijos „Radviliškio bočiai” informacija

Exit mobile version