Radviliškietės nei pas merą, nei Taryboje pagalbos nesulaukė

Dažnas Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys gavęs progą prabilti kalba apie tai, kad pagrindinis jų tikslas – padėti Radviliškio krašto žmonėms. Nepaisant to, gavę progą padėti paprastiems į juos pagalbos besikreipiantiems žmonėms, atėjus laikui įrodyti savo pažadus realiais darbais, gražius pažadus pamiršta. Taip nutiko ir praėjusio tarybos posėdžio metu, kuomet į tarybą pagalbos kreipėsi senjorės, Radviliškio mieste valdančios žemės sklypą. Jos prašė sumažinti sklypui priskaičiuotą žemės mokesčio sumą dėl to, kad sklypas turi įvairių apribojimų ir negalima juo laisvai naudotis.

Tarybos narių nuomonės dėl pagalbos prašymo tenkinimo išsiskyrė

Tarybos posėdžio metu tarybos nariai pasidalino į kelias priešingas puses. Vieni aktyviai agitavo tenkinti pareiškėjų prašymą bent iš dalies, taip sumažinant žemės mokestį bent 30 procentų. Kiti jokių mokesčių mažinimo ir pagalbos prašymų nei girdėti nenorėjo ir pasakojo, kad žemę valdančios moterys pagalbos nėra vertos.

Pirmasis apie galimybę patenkinti pareiškėjų prašymą ir sumažinti sklypui taikomą žemės mokestį tarybos posėdžio metu pasiūlė tarybos narys, opozicinės frakcijos lyderis Gediminas Lipnevičius. Pasak G. Lipnevičiaus, taryba turi įsipareigojimą įsiklausyti į žmonių prašymus bei bėdas ir taip pat informavo, kad komiteto posėdžio metu teikė siūlymą kompensuoti žemės mokestį senjorėms bent 30 procentų, nes ir tai prašymo autorėms būtų reikšminga suma. G. Lipnevičiaus siūlymui paantrino ir 30 procentų žemės mokesčio sumažinimą balsuoti siūlė ir tarybos nariai Skaidra Dišlė bei Romas Kalvaitis.

Kita vertus nepalaikyti pagalbos prašymo ir nebalsuoti už žemės mokesčio sumažinimą aktyviai pasisakė Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ atstovas Eduardas Martynkinas. Jis teigė, kad įsiklausymas į kraštiečių prašymą jam primena politinės reklamos darymą. Dar įdomesnę mintį pateikė Darbo partijos atstovė Zita Žvikienė, kuri iškėlė mintį, kad žemės miesto teritorijoje turintys asmenys jau savaime suprantamai yra pakankamai pasiturintys, taigi tenkinti jų prašymo nėra verta. Šiai minčiai antrino ir socialdemokratų atstovas Saulius Luščikas, teigęs, kad pagalbos drįstama prašyti nebe pirmą kartą, o jei ankstesnių balsavimų metu jai nebuvo pritarta, pakeisti nuomonės ir įsiklausyti į pagalbos prašymą ir šį kartą nevertėtų. Redakcijos nuomone, tokie tarybos narių pasvarstymai kone artėja prie pagalbos prašančių žmonių įžeidinėjimo, kuomet prašymo netenkinimo argumentais tampa tik tokio lygio tarybos narių pasvarstymai.

Valdančiųjų dauguma buldozeriu atmetė pagalbos prašymą

Už spendimą padėti pagalbos prašiusioms senjorėms balsavo 7 tarybos nariai: „Nepartinių“ frakcijos atstovai V. Aleknienė bei G. Lipnevičius ir TS-LKD frakcijos nariai S. Dišlė, J. Margaitienė, R. Kalvaitis, D. Jurėnas ir I. Palionienė.

Už sprendimą nepadėti pagalbos prašiusioms moterims ir nesumažinti žemės mokesčio balsavo šie tarybos nariai: Darbo partijos atstovai J. Baublys ir Z. Žvikienė, Regionų partijos atstovas V. Bernotas, „valstiečiai“ A. Gaidžiūnas, L. Krikščiūnas, J. Povilaitis, socialdemokratai S. Luščikas, J. Pravilonis, V. Sprudzanienė, L. Škėmienė, L. Brunius , „Vardan Lietuvos“ atstovai J. Malinauskas, E. Martynkinas, liberalai A. Ruseckas bei R. Vaičiurgis ir „žaliasis“ V. Simelis.

Tarybos narių daugumos sprendimu nuspręsta netenkinti pagalbos prašymo ir nesumažinti žemės mokesčio senjorėms, kurios turėjo vilties ir kreipėsi tikėdamosi sulaukti pagalbos. Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ anksčiau buvo viešinęs mūsų dabartinių valdančiųjų politikų sprendimus, pagal kuriuos paaiškėjo, kad Radviliškyje žemės mokesčiai net yra iki dešimties kartų didesni negu kaimyniniame Šiaulių rajone, ar taip turi būti?

Ateityje visiems pagalbos prašantiems ir jos nesulaukiantiems radviliškiečiams ir rajono gyventojams lieka tik prisiminti, kokius konkrečius darbus dėl jų gerovės padarė valdžioje buvę politikai, o apie ką sugebėjo tik skambiai pakalbėti.

Gertrūda Vileikienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts