Radviliškiečio gyvybę gelbėjo ir policininkai, ir medikai, o šis ją įkainojo 300 eurų

Užgavėnių šventė, minėta kiek paankstintai, šių metų vasario 10 d., keliems radviliškiečiams atnešė įvairių emocijų – nuo vaišinimosi, juokų, pokalbių ir kaukių pereita prie grumtynių ir sužalojimo, galėjusio baigtis mirtimi. Į įvykio vietą dėl peiliu sužaloto 35 metų vyro atvykę Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai spėjo ne tik sulaikyti įtariamąjį, bet ir atgaivinti nukentėjusįjį. Peiliu buvo brūkštelta per kaklą. Dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo kaltinimai buvo pareikšti Aleksandrui Labanovui.

Trečias kartas nemelavo

Nagrinėjant baudžiamąją bylą teisme, apklaustas buvo tik 64 metų kaltinamasis A. Labanovas, kuris savo kaltės neneigė ir nedaugžodžiaudamas pripažino, kad „perbraukė peiliu“ per kaklą nukentėjusiajam. Taikytas sutrumpintas įrodymų tyrimas. Byloje užfiksuoti nukentėjusiojo bei liudytojų parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo metu, kurie patvirtino Radviliškyje, J. Noreikos gatvėje, gyvenančio vyro kaltę. Nukentėjusysis V. B. tądien su žmona atėjo pas draugus. „Baliavojo“ penkiese. Žinoma, gėrė ir alkoholį. Kadangi tą dieną buvo švenčiamos Užgavėnės, jaunas vyras nusprendė pajuokauti ir eiti „pažydauti“ pas kaimynus, gyvenančius ūkiniame pastate tuo pačiu adresu. Jis užsidėjo kaukolės kaukę ir išsiruošė pas ten gyvenančius sugyventinius. Gavo saldainių ir grįžo laimingas atgal. Po to kilo noras aplankyti šiuos žmones dar kartą. Vėl gavo dovanų. Trečias kartas buvo lemtingas – nors draugai atkalbinėjo, kaukėtas V. B. vis tiek dar kartą aplankė sugyventinius A. Labanovą ir R. Šio apsilankymo metu būsto šeimininkas nedideliu atlenkiamu peiliuku perbraukė svečiui per kaklą.

Sakė buvęs užpultas netikėtai

Kokios buvo tokio elgesio priežastys, bylos dalyviai aiškino įvairiai. Pasak nukentėjusiojo, jam atėjus, Aleksandras miegojo, o nubudęs ir pamatęs vyrą šnekučiuojantis su jo gyvenimo drauge R., tiesiog priėjo arčiau ir… nukentėjusysis kakle pajuto skausmą. Tąkart perdurtas peiliu V. B. sakė nė nesupratęs, kas nutiko, tik rankomis susiėmė už kaklo, o atitraukęs pamatė, kad jos kruvinos. Iš byloje užrašytų nukentėjusiojo parodymų matyti, kad jis, rankomis susiėmęs už kaklo, patraukė namo. Įėjęs į namus, vyras suklupo. Vėliau jis sugebėjo atsigulti į lovą, kažkas iš vakarėlio dalyvių iškvietė greitąją pagalbą. Žaizdą kakle V. B. užspaudė kažkokiu kambaryje rastu drabužiu ir netrukus prarado sąmonę. Apklausiamas po to, kai atsigavo Šiaulių ligoninėje, nukentėjusysis sakė, kad nežino, kodėl A. Labanovas jį sužalojo.

Sugyventinį gynė

Kiek kitokias įvykio aplinkybes nurodė vyrų grumtynes mačiusi A. Labanovo sugyventinė R. Apklausiama policijos pareigūnų, ji buvo sakiusi, kad tuo metu, kai atėjo nukentėjusysis, jos gyvenimo draugas sulankstomu peiliu ant stalo pjaustė dešrą. Pamatęs svečią, A. Labanovas neapsidžiaugė ir liepė jam dingti iš ten, kadangi jo niekas nekvietė. V. B. esą supyko ir kumščiais puolė būsto šeimininką, vieną kartą trenkdamas jam į veidą. A. Labanovas skoloje neliko ir taip pat trenkė. Pasak jo sugyventinės, kuo trenkė, ji nesupratusi. Netikėtai V. B. susiėmė už gerklės ir nieko nesakęs išbėgo į lauką. Moteris vijosi nukentėjusįjį ir pamatė, kad jam iš kaklo bėga kraujas. Palydėjusi vyrą namo, R. jo žmonai liepė skambinti pagalbos telefonu.

Galvojo, kad juokauja

Viena iš nukentėjusiojo kompanijoje šventusių Užgavėnes moterų, A. K., buvo apklausta kaip liudytoja ir papildė, kad jau po antro apsilankymo pas A. Labanovą nukentėjusysis sakęs, kad šis jo apsilankymu nebuvo patenkintas ir elgėsi agresyviai. Nepaisydamas to, jis dar kartą susiruošė „pajuokauti“, apsivilko žmonos striukę ir išėjo. Pasak liudytojos A. K., niekas kartu su nukentėjusiuoju tapusiu vyru nėjo ir netgi atkalbinėjo jį nuo tokio poelgio, nes žinojo, koks Saša (A. Labanovas) agresyvus būna išgėręs. Maždaug už 10 minučių V. B. grįžo rankomis užsispaudęs kaklą, prašė pagalbos, sakydamas, kad Saša jį perdūrė. Iš pradžių vakarotojai pagalvojo, kad vyrukas juokauja, bet po kelių sekundžių pastebėjo ant grindų lašantį kraują…

Neleido užgesti

Į nelaimės vietą pirmas atvyko policijos ekipažas, po to – ir antras. Tai užfiksavo prie policijos pareigūnų kūno pritvirtintos vaizdo kameros. Pareigūnai matė, kad lovoje gulinčio sužaloto vyro rankos ir drabužiai yra kruvini. Viena policijos pareigūnė ragino dūstantį vyrą kvėpuoti, o jam kvėpavimui sustojus, – ėmėsi daryti dirbtinį kvėpavimą. Dirbtinį kvėpavimą pareigūnė tęsė tol, kol atvyko medikai. Jie suteikė pirmąją pagalbą, o nukentėjusysis atgavo sąmonę. Kito ekipažo pareigūnai ėjo pas kaimynus, kur įvyko incidentas. Pareigūnai užėjo į namo vidų ir kambaryje esančio pagyvenusio vyro paprašė atsistoti ir jam uždėjo antrankius. Paklaustas, kodėl dūrė nukentėjusiajam, A. Labanovas atsakė: „Nes naglas yra, parodžiau vietą“. Nukentėjusysis buvo išvežtas į ligoninę Šiauliuose, kur jam susiūta pjautinė žaizda kakle. Vėliau medicinos ekspertas tokį sužalojimą įvertino kaip nežymų.

Susitaikymo kaina – 300 eurų

Nežinia, kas lėmė, kad kaltinamasis bei nukentėjusysis išreiškė norą susitaikyti. Teisme buvo gautas nukentėjusiojo V. B. ir kaltinamojo A. Labanovo pasirašytas susitarimas dėl žalos atlyginimo ir susitaikymo. Juo prašoma kaltinamąjį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, jam susitaikius su nukentėjusiuoju ir bylą nutraukti. Nukentėjusysis radviliškietis bei jo kaimynas A. Labanovas susitarė, kad dėl nusikaltimo padarytą 300 Eur neturtinę žalą kaltinamasis atlygins per 2 mėnesius nuo susitarimo sudarymo dienos. Tokį jų susitarimą teismas patvirtino ir Aleksandrą Labanovą atleido nuo baudžiamosios atsakomybės už nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 1 dalyje, padarymą. Buvo įvertinta tai, kad kaltinamojo ankstesnis teistumas yra išnykęs, jis nebaustas administracine tvarka, nedirba ir yra pensininkas, turi klausos negalią, savo vardu neturi nekilnojamojo turto ar transporto priemonių, todėl baudžiamojo poveikio priemonės neskirtos. Teismas tenkino Šiaulių teritorinės ligonių kasos civilinį ieškinį ir priteisė iš A. Labanovo 156,03 Eur turtinės žalos atlyginimą už teiktas nukentėjusiajam medicinos paslaugas.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Šiaulių apygardos teismui.

Rita Grigalienė

asociatyvus nuotraukų koliažas, naudojant Lietuvos policijos vaizdo įrašą

Total
0
Dalinasi
Related Posts