Pykstasi ne tik giminės ir kaimynai…

Pykstasi ne tik giminės ir kaimynai...

 

Kokių tik atsitikimų nėra įvykę, o dar nemažai ir išgalvota apie kaimynų nesantaiką. Susipykę kaimynai vienas kitą išplūsta necenzūriniais žodžiais, užgrobia kaimyno žemės pėdą. Neretai į tokius konfliktus įtraukiami vaikai ir net keturkojai augintiniai.
Radviliškiečiai tarp kaimynų iškilusių konfliktų ir šiaip nesusipratimų eina spręsti į Administracinę komisiją, kuri posėdžiauja Savivaldybėje.

Pykstasi ne tik kaimynė, bet ir šunys

Administracinė komisija nagrinėjo bylą, kurioje vienos moters vedžiojamas šuo įkando į koją kitai. Abi moterys gyvena kaimynystėje, abi augina šunis. Beje, kaimynių augintiniai taip pat labai nesutaria ir buvo net sudarytas šunų vedžiojimo grafikas, kad keturkojai nesusitiktų. Tačiau taip jau atsitiko, kad grafikas buvo pamirštas ir abi kaimynės vienu metu išvedė savo augintinius pasivaikščioti ir įvyko nemenkas konfliktas. Kaimynės Z. šuo puolė kaimynės L. augintinį ir įkando moteriai į koją, kai ši ginė nuo užpuoliko savo šunį.
Tai ne pirmas radviliškietės Z. konfliktas su kaimyne dėl šuns – prieš kurį laiką jos šuo buvo užpuolęs kaimynės vaiką.
Administracinė komisija nusprendė nubausti šuns šeimininkę Z. 290 eurų bauda už augintinio nepriežiūrą. Šeimininkas privalo užtikrinti, kad vedžiojamas šuo nekeltų grėsmės aplinkiniams.
Panašus konfliktas dėl augintinių įvyko ir Eibariškių rajone. Čia mergaitė vedžiojo jorkšyro terjerą, šunelį užpuolė kitas, didesnis šuo. Pasak terjero šeimininkės, šunelis patyrė traumą, bijojo eiti į lauką. Užpuoliko šeimininkei skirta bauda už augintinio nepriežiūrą – 144 eurai.
Kaip matome, baudos už netinkamą  keturkojų vedžiojimą ir priežiūrą nemenkos, tad šunis reikėtų vedžioti su antsnukiais, su sutrumpintais pavadėliais, kad jie nekeltų grėsmės aplinkiniams.
Beje, baudos už augintinių nepriežiūrą gali siekti nuo 290 iki 579 eurų.

Savamokslė „elektrikė“

Stiklo gatvėje gyvenanti radviliškietė J. Sugalvojo originalų būdą, kaip nemokamai naudotis elektra. Moteriai už skolas buvo atjungtas energijos tiekimas į butą, tai ji prisijungė elektrą į savo butą nuo bendro naudojimo elektros šaltinio. Gyventojai administratoriui teikė pretenzijas dėl tokios savamokslės „elektrikės“ veiklos, tačiau moteris į pretenzija nereagavo, sakė, kad neturi pinigų sumokėti už elektrą, o tamsoje gyventi nenori. Jai už išradingumą, kaip nemokamai naudotis elektra, skirta 28 eurų bauda.

Konfliktas dėl žemės

Nuo seno kaimynai ir giminės pykosi dėl žemės maitintojos: ją dalino, kalė kuoliukus, brolis prieš brolį ranką pakeldavo.
Kutiškiuose dėl žemės susipyko tėvas ir dukra – garbaus amžiaus tėvas įkalė kuoliukus ir aptvėrė bendro naudojimo teritoriją, nepaisydamas žemės padalinimo plano.
Už savavališką žemės užgrobimą garbaus amžiaus žmogui skirta 28 eurų bauda – įstatymas galioja visiems.

Norėjo išsaugoti savo turtą

Daujočių gatvėje kaimynai susipyko dėl tako plytelių. Vienas kaimynas savo kieme takelį išklojo plytelėmis, o kitas kaimynas, atėjęs į svetimą kiemą, tą klojinį išardė. Motyvas – vanduo, bėgdamas nuo plytelėmis iškloto takelio, ardo ūkinio pastato pamatus. „Plyteles išardžiau norėdamas išsaugoti savo turtą“,- keistą poelgį teisino žmogus. Žmogus plytelių nesudaužė ir nesulaužė – išardė tvarkingai, nuostolio nepridarė. Šį kartą apsieita be baudų – kaimynams paaiškinta, kad kiekvienas savo kieme gali daryti ką nori, negalima be atsiklausimo šeimininkauti kaimyno kieme.
Garbaus amžiaus kaimynai sakė gyvensią draugiškai.
Artėjant Kalėdoms linkėtume visiems gyventi draugiškai ir iškilusius konfliktus spręsti patiems, nesikreipiant į policiją ar kitas valdžios struktūras – geranoriškas  susitaikymas kainuoja pigiau nei bauda.

„Radviliškio krašto“ informacija

Exit mobile version