Profesoriaus V.Juozapaičio inicijuotos pataisos tikslas buvo suprastas klaidingai ?

Lietuvos žiniasklaidoje nuskambėjus žiniai, kad Seimo narys profesorius V. Juozapaitis teikdamas įstatymo pataisą dėl Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo bando „pagerinti sąlygas“ savo Edukacinio kultūros ir meno centrui, profesorius išplatino pranešimą spaudai. Jį pateikiame „Radviliškio krašto“ skaitytojams.

V. Juozapaitis neigia informaciją apie jo rengiamų įstatymų pataisų ir edukacinio centro sąsajas

Žiniasklaidoje pasirodžius neteisingai informacijai apie Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narį prof. Vytautą Juozapaitį ir jo inicijuotas Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo pataisas, kurios neva susijusios su Vytauto Juozapaičio edukacinio kultūros ir meno centru, Seimo narys atsiriboja nuo „Lietuvos ryto“ apžvalgininko Vytauto Bruverio straipsnio ir klaidinančių teiginių jame.

„Pastaroji įstatymo pataisa buvo inicijuota po Kaune esančios Stasio Lozoraičio senjorų akademijos kreipimosi, kuriuo šis trečiojo amžiaus universitetas akcentavo patalpų panaudos problemas. Žurnalisto V. Bruverio publikacijoje pateikta informacija visiškai neatitinka tikrovės ir iškreipia mano ketinimus spręsti vieną iš socialinės atskirties problemų. Straipsnyje minima viešoji įstaiga niekada neteikė ir neketina teikti  trečiojo amžiaus universiteto tęstinio mokymo paslaugų, juolab, kad šios veiklos nėra įstaigos galimų veiklos rūšių registre“, – teigė Seimo narys.

Tuo pačiu V. Juozapaitis priduria, jog toks „Lietuvos ryto“ žurnalisto V. Bruverio paskelbtas naujos įstatymo pataisos projekto interpretavimas gali būti susietas su pastaruoju metu Seimo nario rodoma iniciatyva siekiant išsklaidyti korupcijos šešėlį Nacionaliniame operos ir baleto teatre.

„Noriu priminti, kad mano darbų sąraše, jei jau jis akcentuojamas, šalia apžvalgininko ginamų D. Mažinto ir Š. Biručio, kurie buvo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pripažinti pažeidę viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, reiktų pridėti ir pastarųjų dienų aktualiją – kreipimąsi į kultūros ministrę L.Ruokytę-Jonsson dėl Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovo G. Kėvišo veiklos, kurią Viešųjų pirkimų tarnyba ir STT pripažino neskaidriais. Matyt, būtent pastaroji aplinkybė – aktyvesnis domėjimasis operos teatro vadovo veikla, iššaukė tokį išskirtinį dėmesį ne tik mano kuklaus asmens, bet ir kitų besidominčių p. G. Kėvišo veikla atžvilgiu“, – komentavo profesorius.

Seimo nario V.Juozapaičio inicijuota Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo pataisa

1 straipsnis. 14 straipsnio pakeitimas

14 straipsnis. Valstybės ir savivaldybių turto panauda
1. Valstybės ir savivaldybių turtas gali būti perduodamas panaudos pagrindais laikinai neatlygintinai valdyti ir naudotis atitinkamai Vyriausybės arba savivaldybės tarybos nustatyta tvarka šiems subjektams:
Pakeisti 14 straipsnio 1 dalies 2 punktą ir jį išdėstyti taip:
„2) viešosioms įstaigoms, kai bent vienas iš jų dalininkų yra valstybė ar savivaldybė, kurioms atstovauja valstybės ar savivaldybės institucija, taip pat viešosioms įstaigoms – mokykloms ir viešosioms įstaigoms, tenkinančioms visuomenės interesą muziejų sistemoje ir trečiojo amžiaus universitetams, tenkinantiems visuomenės interesą neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymo srityje“ .

Kaip matome, profesorius V.Juozapaitis  žurnalisto įtarimus, kad įstatymo pataisa pateikta norint ateityje gauti patalpas panaudos būdu  Vytauto Juozapaičio edukacinio kultūros ir meno centrui, sieja su pastaruoju metu suaktyvėjusia jo kova su korupcijos šešėliu Operos ir baleto teatre.

Koks šios konservatoriaus V.Juozapaičio inicijuotos pataisos  tikslas – padėti senjorams  ar kitas, ne toks altruistiškas, paliekame spręsti „Radviliškio krašto“ skaitytojams.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts