Kovo antroje pusėje Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnus užplūdo pranešimai apie dviračių vagystes iš sandėliukų ar namo laiptinių. Kas pasigedo vieno dviračio, kas – dviejų, o kas elektrinių paspirtukų. Iš viso nukentėjo septyni miesto gyventojai. Vagysčių epopėją nutraukė akylas vienos nukentėjusiosios sūnus.
Sužinojęs, kad buvo įsibrauta į jo motinos sandėliuką ir pavogtas dviratis, jis nepatingėjo panaršyti interneto erdvėse ir viename interneto portale aptiko skelbimą su nuotrauka apie parduodamą dviratį, kuris buvo identiškas pavogtajam. Vyras susisiekė su pardavėju, pareiškė norą pirkimo sandėriui ir, sutaręs susitikti vienoje Kauno degalinėje, apie situaciją informavo policijos pareigūnus.
Kauno pareigūnai sulaikė dviratį atgabenusį pardavėją ir informaciją perdavė Radviliškio tyrėjams. Tačiau paaiškėjo, kad tai – ne po Radviliškio sandėliukus šeimininkavęs asmuo. Tyrimo metu nustatyta,kad pardavėjas dviratį, kuris į Kauną buvo atgabentas maršrutiniu autobusu, pats buvo ką tik nusipirkęs internetu. Pareigūnams pavyko nustatyti jo siuntėją. Tai – 23 metų Šiaulių gyventojas. Nors vaikinas ir jaunas, tačiau jo biografija spalvinga teistumais už sukčiavimą, vagystes, neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis.
Kadangi pavasarį dviratis yra paklausi prekė, tad šiaulietis surezgė planą pasipelnyti, prekiaudamas vogtais dviračiais. Matyt, vaikinui pasirodė, kad juos vogti svetimame mieste yra saugiau, tad savo sumanymo įgyvendinimo vieta pasirinko Radviliškį. Autobusu pasiekęs šį miestą, jis klaidžiodavo jo gatvėmis, patekdavo į gyvenamųjų namų rūsius ir, nudaužęs sandėliuko spyną, išsivarydavo dviratį, kurį autobusu parsiveždavo į Šiaulius. Po kelių dienų interneto skelbimų portaluose vaikinas paskelbdavo apie pigiai parduodamus dviračius ir juos sėkmingai bei greit parduodavo. Pavyzdžiui, du dviračius, kurių vertė – 560 eurų, jis pardavė už – 140 eurų.
Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė