Pranių šeimos verslui skirta sveiku protu nesuvokiama suma

Daugelį rajono gyventojų stebina finansinė sėkmė, lydinti Justino ir Justinos Pranių pateiktą įgyvendinimui projektą. Projekto MB „Bernison“ įgyvendinimui šiai šeimynai buvo skirta 50 tūkst. eurų.

„Niekas iš dangaus nenukrito“

Vasario 23 d. Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko kandidatų į merus debatai „Žinau, ką renku“. Debatų metu žiūrovas iš salės pasiteiravo administracijos direktoriaus pavaduotojo ir kandidato į merus J. Pranio, kokie aitvarai jų šeimynai drėbtelėjo 50 tūkst. eurų verslo įkūrimui. Pyktelėjęs kandidatas atsakė, kad jiems turtai iš dangaus nekrenta, o žmona parašė projektą ir gavo pinigų  jo įgyvendinimui.

Projekto tikslas – įkurti internetinę pardavimų platformą, kitaip tariant, elektroninę parduotuvę. Radviliškio rajono Vietos veiklos grupei pateiktoje paraiškoje rašoma, kad projektas pradėtas įgyvendinti 2022 m. birželio 1 d., o projekto pabaiga – tų pačių metų liepos 4 diena.

Kaip ir visų projektų, taip ir šio, aprašymas gražus, juo bandoma įrodyti, kad be Pranių šeimos elektroninės parduotuvės rajono ekonomika gali sužlugti: „Įgyvendinus projektą, Radviliškio rajono savivaldybės gamintojai, perdirbėjai ir amatininkai bus sutelkti į vieną bendruomenę, bus skatinamas šio regiono produkcijos, kuri yra ir kultūros bei istorijos paveldas, žinomumą Lietuvos Respublikoje ir ne tik“.

Taip pat teigiama, kad įgyvendinus projektą bus sukurta viena nauja darbo vieta jaunam asmeniui iki 40 m. amžiaus imtinai, registruotam arba gyvenančiam kaimo vietovėje.
Na, ne tūkstantis darbo vietų, kaip teigė rajono konservatoriai ir kurių gretose neseniai buvo ir pats J. Pranys, tačiau vis į priekį.

Klausimų daugiau nei atsakymų

Nagrinėjant J. Pranienės Radviliškio VVG pateiktą projektą iškyla nemažai klausimų. Pirmiausia, kodėl buvo prašoma tokios didelės sumos, jeigu elektroninę parduotuvę galima įkurti ir už tūkstantį eurų. Be abejo, pradžioje reikia užsipirkti prekių, kad turėtum ką pardavinėti. Prekėms būtų užtekę ir poros tūkstančių, tuo labiau, kad parduotuvėje „Tagman“ prekiaujama nebrangiais produktais: įvairiais aliejais, užtepėlėmis, šokoladu. Yra ir ne maisto prekių, tačiau ir jų kaina nesiekia šimto eurų.

Na, kaip sakoma, apetitas auga valgant. Tik apmaudu, kad nemenka suma drėbtelta „saviškio“, buvusio konservatorių šeimos verslui, o gal vertingesnių ir naudingesnių projektų autoriams buvo pasakyta: „Jums lėšų skirti negalime, nes jūsų pateiktas projektas nesurinko reikiamo skaičiaus balų“.

Beje, kai buvęs saugumietis, KGB leitenantas, o dabar Radviliškio VVG pirmininkas Romas Kalvaitis skyrė Pranių šeimos verslui 50 tūkst. eurų, J. Pranys, ilgametis konservatorių Antano Čepononio ir Jolantos Margaitienės partinis kolega, dar buvo konservatorių partijos gretose. Tik prieš pat merų rinkimus jis nusprendė tapti liberalu. Tad, kaip ir buvo minėta, konservatorius saviškiui lėšų nepagailėjo.

Ir dar vienas įdomumas. Lėšos iš VVG buvo skirtos įkurti darbo vietą asmeniui, registruotam kaimo vietovėje, o J. Pranienės parduotuvė registruota Šeduvoje, Topolių gatvėje. Wikipedijoje rašoma, kad Šeduva yra miestas. Tai čia lėšų skirstytojų iš VVG neapsižiūrėjimas, ar atsainus numojimas ranka: „Ai, koks čia Šeduva miestas, priskirkime prie kaimo ir duokime Praniams pinigų“.

Ir dar. Elektoninėje parduotuvėje „Tagman“ nurodyta, kad pirkėjai konsultuojami pirmadieniais – penktadieniais nuo 8 iki 17 valandos – visą darbo dieną. Prie darbo laiko nurodytas parduotuvės direktorės J. Pranienės telefono numeris. Vadinasi, moteris vienu metu dirba dviejose darbovietėse – ir Šeduvos gimnazijoje karjeros specialiste, ir elektroninėje parduotuvėje konsultuoja klientus. Beje, J. Pranienė dar dirba direktore UAB „Farvel“. Matyt, devyndarbio savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo Arnoldo Matuzevičiaus pavyzdys užkrečiamas.

J. Pranio kaip politiko deklaracijoje nėra jokios informacijos apie iš VVG gautas lėšas. Keista, kad savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas, atsakingas už korupcijos prevenciją, pamiršo deklaruoti tokią nemažą sumą, dosnių dalintojų skirtą jo šeimos verslui įkurti.

Na, gal tada ir nekeista, kad vertinant Lietuvos savivaldybių skaidrumą Radviliškiui skirti tik 67 procentai iš 100, o gana prastai, 57  procentais, vertinama antikorupcinė veikla savivaldybėje.

Na, turbūt kitaip ir negali juk ir pats J. Pranys debatų metu sakė, kad vienas jo mėgstamiausių užsiėmimų yra pamiegoti. Tad ir snaudžia vyriškis ir savo kaip pavaduotojo poste, ir šeimos versle – dvi šeimos įmones valdo jo žmona.

Į klausimus neatsakyta       

Norėdama išsiaiškinti, kodėl savo verslo projektui J. Pranienė prašė net 50 tūkst. eurų, redakcija nusiuntė klausimus abiem sutuoktiniams. Tačiau atsakymų nebuvo sulaukta. Turbūt Justinas snaudė, o Justina dirbo trijuose darbuose: MB „Tagman“, UAB „Farvel“ ir Šeduvos gimnazijoje.

Praniams pateikti redakcijos klausimai:

1. Kiek lėšų J. Pranienė gavo iš VVG savo verslo įkūrimui? Koks tai verslas? Kaip vadinasi įmonė?

2. Ar lėšos J. Pranienei buvo skirtos jos pateiktą projektą „palaiminus“ Romui Kalvaičiui?

3. Kiek bus įdarbinta asmenų?

4. Administracijos direktoriaus pavaduotojas J. Pranys yra verslo akcininkas. Kiek akcijų procentais priklauso J. Praniui?

5. J. Pranys įvairiuose debatuose bei diskusijose sakosi esąs puikiai įvaldęs informacines technologijas. Ar jis nėra neoficialus įmonės valdytojas?

6. Kodėl verslo projektui buvo pasirinkta būtent ši veikla?

7. Kiek šiuo metu J. Pranienės įkurta įmonė gauna pajamų per mėnesį?

8. Kiek prie šio projekto prisidėjote asmeninėmis lėšomis?

9. Kokią įtaką darėte kaip administracijos direktorės pavaduotojas šioms lėšoms gauti?

Savaitraščio „Radviliškio kraštas” redakcija

Justina ir Justinas Praniai į redakcijos pateiktus  klausimus per 5 darbo dienas nesugebėjo atsakyti. Gavę atsakymus į pateiktus klausimus iš šiuos verslios šeimynos, juos būtinai paviešinsime.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts