Popietė Šeduvos bibliotekoje „Tiltas tarp žmogaus ir gamtos“

Popietė Šeduvos bibliotekoje „Tiltas tarp žmogaus ir gamtos“

Gražią kovo 20-osios dieną į Šeduvos biblioteką susirinko gausus būrys šeduviečių. Vyko popietė „Tiltas tarp žmogaus ir gamtos“. Šio renginio viešnia geografė, meteorologė, fizinių mokslų daktarė, meteorologijos mokslų populiarintoja Audronė Galvonaitė.

Kovo 20-oji ypatinga diena, tai pasaulinė žemės diena, lygiadienis, astronominio pavasario pradžia, laimės diena. Dr. Audronė Galvonaitė, kaip visada buvo šmaikšti, žodžio kišenėje neieškanti, puikiai valdanti auditoriją ir ją sudominanti, faktus iliustruojanti įdomiomis detalėmis, nuotaikingais pavyzdžiais. Ji kalbėjo apie klimato reiškinius, žmogaus įtaką klimato pokyčiams ir klimato įtaką žmogaus fizinei bei psichinei sveikatai. Kas mūsų laukia? „Klimatas – tai ko Jūs tikitės, orai – tai, ką gauname“. Kas lemia klimato įvairovę bei jos pokyčius? Pavojingiausi reiškiniai Lietuvoje yra: smarkūs lietūs, stiprus vėjas, kruša, pūga, lijundra. Besikeičiantis klimatas sudarė sąlygas klimato „emigrantams“  kormoranams, sosnovskio barščiams, uosialapiui klevui ir kitiems.

Viešnia pabrėžė, kad jei pasaulis greitu laiku nesiims atitinkamų veiksmų, per artimiausius 10 metų daugiau nei 50 milijonų žmonių privalės palikti savo gyvenamąsias vietas.

Audronė nepagailėjo susirinkusiems naudingų patarimų: kaip elgtis per stiprią kaitrą; ką daryti, jei pavargai eidamas ar lipdamas laiptais; kur geriausiai tinka slėptis nuo viesulo pastatuose ir pan.

Klimatologė pasakojo įdomiai ir vaizdžiai, rėmėsi gyvenimiškais pavyzdžiais, susitikimas – neprailgo.

 

Šeduvos filialo informacija

Exit mobile version