Policijos pranešimas apie įvykius, kuriuose nukentėjo ūkininkai, žemės ūkio bendrovės ir bendrovės prekiaujančios žemės ūkyje naudojamomis augalų apsaugos priemonėmis

Išanalizavus pastarųjų dviejų metų įvykius, kuriuose nukentėjo ūkininkai, žemės ūkio bendrovės ir bendrovės prekiaujančios žemės ūkyje naudojamomis augalų apsaugos priemonėmis pastebėta, kad vagystės iš aukščiau paminėtų subjektų padažnėja laikotarpiu nuo balandžio iki rugsėjo mėnesio.

Analizė rodo, kad ūkininkai ne visada tinkamai rūpinasi turto apsauga: cheminės medžiagos, brangios sėklos (pvz. rapsai) sandėliuojamos toli nuo gyvenamųjų vietų, neįrengta signalizacija, į patalpas galima patekti panaudojus „elementarius“ įrankius. Taip pat matyti, kad dėl didelių atstumų, saugos tarnyboms atvykusioms į saugomą objektą kuriame laikomos cheminės medžiagos, kartais belieka tik konstatuoti, kad į objektą buvo patekta.

Siekiant užkirsti kelią šiems nusikaltimams, rekomenduojame ūkininkams peržvelgti ir iš naujo įvertinti galimas grėsmes dėl turto apsaugos bei imtis prevencinių priemonių vertybių apsaugai. Palankiai vertintume ir ūkininkų ar bendrovių iniciatyvas, papildomai susisiekti su patalpas ar teritorijas saugančiomis privačiomis tarnybomis, tikslu aptarti ir atkreipti jų dėmesį į operatyvesnį jų reagavimą aptariamu laikotarpiu.

Kita aktuali nusikaltimų sritis yra sukčiavimai, kuomet ūkininkai susigundo internetu įsigyti vertybių pigiau nei rinkos kaina (traktorių ar kitos žemės ūkio technikos ir pan.). Neretai sukčiai parduodamos technikos skelbimus talpinta skelbimų portaluose „Skelbiu“, „Autogidas“ ir „Autoplius“. Išskirtiniai „sukčių“ skelbimų bruožai yra šie: technikos kaina gerokai mažesnė nei rinkoje; technikos negalima apžiūrėti, kadangi ji dar tik „pakeliui“ į Lietuvą; parduodamą techniką siūloma atvežti; ją galima „rezervuoti“ už atitinkamą sumą. Ypač sukčių mėgstami „MTZ“ ir „Belarus“ traktoriai. Užsienio portaluose arba lietuvių skelbimų portaluose taip pat pamėgo skelbtis kitų valstybių sukčiai, kurie naudojasi realiai egzistuojančių ir veikiančių užsienio įmonių duomenimis. Tokiuose skelbimuose gali būti nenurodomas pardavėjo telefono numeris, o su juo galima susisiekti tik elektroniniu paštu (kartais susirašinėjama angliškai). Sukčius naudoja žinomo pardavėjo duomenis, atsiunčia technikos pirkimo sutartį su realiai veikiančios įmonės duomenimis, įgaliotų asmenų parašais ir antspaudais, tačiau sąskaita į kurią pervedami pinigai, dažniausiai visiškai nesusijusi su šia įmone. Užkibęs ant sukčių kabliuko, pirkėjas perveda pinigus (visą sumą ar avansą) į tariamo pardavėjo sąskaitą, kartais netgi pasiūlo atvežimo paslaugas už kurias pirkėjas taip pat papildomai sumoka. Tokiu būdu pirkėjas lieka ir be pinigų, ir be technikos (šiuo metu Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyboje atliekamas tyrimas dėl traktoriaus „pirkimo“ iš Anglijos, kai ūkininko patirtos žalos dydis viršija 14000 eurų).

Tuo atveju, jei ūkininkas gauna informacijos apie asmenis (jų naudojamas transporto priemones…) galimai vykdančius nusikalstamas veikas šioje srityje, rekomenduojame ja pasidalinti su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyba tel. 8700 62802 (el. p. giedre.lukosiene@policija.lt), arba pranešti Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnams.

Total
0
Dalinasi
Related Posts