Pogrindžio grožio meistrai – VMI akiratyje

Pastaruoju metu facebook socialinėse paskyrose mirga skelbiami: „Kviečiu pasidaryti manikiūrą ir pedikiūrą, turiu laisvų vietų. Dėl registracijos kreiptis asmenine žinute“. Dar vienas skelbimas: „Esu pradedančioji grožio specialistė ir atlikdama manikiūrą bei pedikiūrą užtrunku ilgiau. Registruotis asmenine žinute“. Paprastai klientes tos asmeninės žinutės atveda į grožio specialistės namus ar butą, kur ji nelegaliai atlieka klientėms paslaugas.

Grožio salonuose – specialisčių trūkumas

Kol nelegaliai dirbančios grožio specialistės teikia paslaugas savo namuose neaišku kokiomis sąlygomis, Radviliškio miesto grožio salonų savininkai privalo įsirengti bei atitikti visus Visuomenės sveikatos centrų iškeltus reikalavimus. Dažnas salonas dar turi mokėti nuomos mokestį, padengti komunalines išlaidas. Vis daugėjant „nelegalų“, grožio salonų savininkai susiduria su manikiūrininkių, makiažo specialisčių trūkumu, kurių neranda net po keletą mėnesių.

„Mano grožio salone keletą mėnesių dirbo manikiūrininkė. Ji per tą laiką susirado nuolatinių klienčių, dirbdama legaliai susirinko klientūrą ir  išėjo iš mūsų salono.  Kiek žinau, ši mergina dabar nelegaliai dirba namuose, nemokėdama jokių mokesčių, o mes, dirbdamos salone, mokame mokesčius, taip pat patalpų nuomos mokestį. Manau, tokia situacija yra nesąžininga ir atsakingos institucijos turėtų tikrinti, ar nelegaliai klientėms paslaugas teikiančios grožio specialybės dirba su sutvarkytais dokumentais, ar jų darbo vietoje klientui nėra pavojaus užsikrėsti hepatitu C ar kitomis ligomis, tokiomis kaip ŽIV virusu“,- savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai sakė Radviliškyje veikiančio grožio salono savininkė.

Ar policija ir Visuomenės sveikatos biuras gaudo pažeidėjus?

Dėl nelegaliai vykdomos veiklos paprastai gyventojai kreipiasi į policijos pareigūnus. Tačiau, pasirodo, nelegalios grožio specialisčių veiklos policijos pareigūnai netiria.

„Šiuos klausimus reikėtų adresuoti Šiaulių apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai, nes tai yra jos kompetencija, ne policijos“,- atsakė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė.

Pasiteiravus Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro laikinai einančios direktorės pareigas specialistės Dovilės Eičinienės paaiškino, kad Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos atlieka visuomenės sveikatos saugos kontrolę, kurios metu ir tikrina ar veikla atliekama pagal įstatymus, higienos normas ir kitus teisės aktus, o Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras grožio paslaugų teikėjų kontrolės neatlieka ir tokių duomenų nerenka.

Aktyviausia tikrintoja – Valstybinė mokesčių inspekcija

Savaitraščio redakcija kreipėsi ir į Šiaulių apskrities valstybinę mokesčių inspekciją, prašydama pateikti informaciją, kaip šiais metais sekėsi kontroliuoti grožio specialistų veiklą Radviliškio rajone.  

„Per šių metų devynis mėnesius Šiaulių apskrityje vykdant kirpyklų ir grožio salonų kontrolę atlikome 39 kontrolės veiksmus, kurių metu nustatėme 31 pažeidimą. 4 pažeidimai nustatyti atlikus kontrolės veiksmus Radviliškyje. Kirpyklų ir grožio paslaugų teikėjams duoti įspėjimai, surašyti administracinio nusižengimo protokolai.

Minėtą veiklą vykdyti galima ją įregistravus: įsigijus verslo liudijimą ar pagal individualios veiklos pažymą. Šiais metais iki lapkričio 1-osios verslo liudijimą „Kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla“ buvo įsigiję 108 Radviliškio rajono gyventojai (apskrityje – 1039), o 80 gyventojų buvo registravę kirpyklų ir kitų grožio salonų individualią veiklą pagal pažymą (apskrityje – 881).

Tai, kad gyventojas tekia paslaugas namuose, dar nerodo, jog jis nėra įsigijęs verslo liudijimo ar registravęs savo veiklą kita forma.

VMI netoleruoja nesąžiningų verslininkų, kurie siekdami geresnės padėties konkurentų atžvilgiu veiklą vykdo jos neregistravę ir nemoka mokesčių.

Nuo pasitikėjimo telefono 1882 įkūrimo VMI kas mėnesį sulaukia vidutiniškai apie 300 pranešimų apie pastebėtus įvairius mokestinius pažeidimus. Jei 2022 metais gauta 130 anoniminių pranešimų apie galimai vykdomus pažeidimus Šiaulių apskrityje, o Radviliškio rajone galimai vykdomų mokestinių pažeidimų skaičius buvo 13, tai šiais metais jau gautas 301 pranešimas apie galimai vykdomus pažeidimus Šiaulių apskrityje.

35 pranešimai buvo apie Radviliškio rajone galimai vykdomus mokestinius pažeidimus. Dažniausiai kreipiamasi ir informacija suteikiama dėl nekilnojamojo turto nuomos; autoservisų veiklos; transportavimo, vežimo paslaugų; grožio paslaugų; prekybos transporto priemonėmis; prekybos internete bei pramogų, poilsio, viešbučių, maitinimo įstaigų“,- savaitraščio žurnalistams atsakė Šiaulių AVMI atstovė komunikacijai Elona Limantienė.

Tad, jeigu klientams kilo įtarimų dėl patalpų tinkamumo, meistrės kompetencijos ar negauto čekio už  atliktas grožio procedūras, jie gali kreiptis į Valstybinę visuomenės sveikatos saugos kontrolę ar Valstybinę mokesčių inspekciją telefonu 1882.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts