Pociūnėlių pagrindinės mokyklos 9-10 klasių mokiniai gegužės 15 d. dalyvavo integruotose pamokose, kurių tema – ,,Susipažinimas su profesijomis ir karjeros galimybės“. Pamokos vyko kitoje aplinkoje – Kėdainių profesinio rengimo centre (PRC), AB ,,Lifosa“, gamtoje. Pamokas organizavo 10 klasės auklėtoja Eugenija Gietienė ir 9 klasės auklėtojas Darius Kilys.
Kėdainių PRC mokiniai sužinojo apie profesijas, kurias galima čia įgyti. Jiems buvo sudarytos sąlygos apsilankyti įvairių profesijų (suvirintojų, apdailininkų, kirpėjų, siuvėjų, barmenų, kosmetologų) mokymo bazėse, centro bendrabutyje. Vaikai taip pat susipažino su PRC moksleivių parengtais projektais, išgirdo atsakymus į jiems rūpimus klausimus.
AB ,,Lifosa“ gamykloje vyko netradicinė chemijos pamoka. Užsiėmimas prasidėjo gamyklos muziejuje, kur mokiniai, nagrinėdami gamyklos maketą, sužinojo apie įmonę, jos gaminamą produkciją, gamybos technologijas, eksporto galimybes. Važiuodami autobusu, vaikai aplankė daugelį gamyklos sektorių, sandėlius. Vienas iš įdomiausių momentų – pasivaikščiojimas fosfogipso kalnų teritorijoje. Mokiniai susidomėję stebėjo įspūdingus baltus kalnus, kurie yra unikalūs ne tik Lietuvoje, bet ir Pabaltijyje, lipo į juos, grožėjosi atsiveriančiu kraštovaizdžiu.
Vėliau devintokai ir dešimtokai aplankė seniausią Kėdainiuose ąžuolą, augantį miesto šiaurinėje dalyje, Babėnuose. Ąžuolas susijęs su istorine asmenybe – lietuvių raštijos pradininku Mikalojumi Daukša: pasakojama, kad jis sodinęs šį ąžuolą XVI a. viduryje. Medis įspūdingas: jo aukštis – 23 m, kamieno apimtis – 5,4 m, skersmuo – 1,7 m. Ąžuolui apkabinti prireikė net vienuolikos vaikų. Prie Mikalojaus Daukšos ąžuolo mokiniai pagilino lietuvių literatūros, istorijos bei matematikos žinias.
Grįždami namo, mokiniai sustojo Ruoščių kaime, kur yra Lietuvos geografinis vidurys. Geografinis vidurys pažymėtas dideliu laukų akmeniu, šalia esantys dar du akmenys simbolizuoja Aukštaitiją ir Žemaitiją. Lietuvos geografinio vidurio koordinatės iškaltos granito lentelėje. Šalia simbolinių riedulių žaliuoja ąžuoliukai, netoliese matomas koplytstulpis. Artimesnė pažintis su Ruoščių kaimu – tai geografijos žinių kartojimas.
Devintokų ir dešimtokų pažintis su Kėdainių kraštu sudarė galimybę, dirbant kitoje aplinkoje, integruoti kelis mokomuosius dalykus, pagilinti mokinių žinias, praplėsti akiratį bei turiningai praleisti laiką. Integruotos pamokos, kurioms labai atsakingai rengėsi klasių auklėtojai Eugenija Gietienė ir Darius Kilys, vyko sklandžiai, mokiniams buvo įdomios bei naudingos.
Roma Buivydienė,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja