Po to, kai rašėme Savivaldybėje lėšos taškomos į kairę ir į dešinę…

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad  Radviliškio rajone biudžeto lėšos „skandinamos“ baseine arba skiriamos būsimų mokyklų vadovų mokslams. Toks lėšų taškymas neliko pastebėtas ir Tarybos narių.

Baseinui išlaikyti skiriamos kosminės sumos

„Valstietis“ tarybos narys J. Povilaitis pagaliau praregėjo ir pradėjo piktintis, jog Radviliškio plaukimo baseino skolos auga lyg ant mielių: „Baseinas neteko 7 tūkst. lankytojų, o bilietų kainos nuo 5 eurų sumažėjo iki 4,75 euro. Baseine išaugo išlaidos  šilumai, vandeniui. Juk tokios pat išlaidos negali būti baseinui veikiant ir neveikiant. Kai baseinas neveikia, jos turi mažėti“.

Meras  bandė paaiškinti situaciją: baseine sumažėjo suaugusiųjų lankytojų bei senjorų srautas, o bilietai mokiniams pigesni, tad ir lėšų gaunama mažiau. Be to, baseinui neveikiant negalima išjungti šildymo ir išleisti vandens –  po kiek laiko „įveiklinti“ baseiną kainuotų kelis kartus brangiau nei būtų sutaupyta.

Dėl lėšų švaistymo baseino išlaikymui  priekaištų savivaldybės vadovams pažėrė ir Tarybos narys Gediminas Lipnevičius: „Baseino išlaikymui per metus išleisime 225 tūkst. eurų – tai kosminė suma. Palyginau Radviliškio baseino ir Šiaulių plaukimo baseino „Delfinas“ bilietų kainas: darbo dienomis 3 valandos mūsų  baseine kainuoja  6 eurus, o „Delfine“ – 2,30 euro. Apsilankymas Radviliškio baseine su saunų paslaugomis kainuoja 8 eurus, o Šiaulių baseine – 4,40 euro. Turime į tai atsižvelgti. Ar administracijos vadovai sprendė šiuos klausimus?“,- pasiteiravo nepartinis Tarybos narys.

Po šio Tarybos nario klausimo, meras puolė ginti galimai nieko dėl baseino skolos sumažinimo nenuveikusią administracijos direktorę Jolantą Margaitienę  ir į Tarybos nario klausimą pats pradėjo atsakinėti, sakydamas, jog Šiaulių „Delfino“ baseino darbuotojai priklauso Sporto mokyklos etatų struktūrai, baseinui kainuoja tik šildymas, vanduo ir elektra, todėl jis gali mažinti bilietų kainas lankytojams, o Radviliškio baseinas turi iš uždirbamų pinigų išlaikyti ir savo darbuotojus.

O gal savivaldybės administracijai reikėtų vieną kartą nustoti taškyti mokesčių mokėtojų pinigus ir imtis  konkrečių veiksmų – atsižvelgus į Tarybos nario G. Lipnevičiaus pateiktą  informaciją dėl kainų skirtumo Radviliškio ir Šiaulių baseinuose, sumažinti  bilietų kainas radviliškiečiams – tada  baseino malonumais galėtų  pasimėgauti ženkliai daugiau žmonių, o baseinas gautų pelno?

Ir dar –  kodėl  baseine negalėtų dirbti Švietimo ir sporto paslaugų centrui priklausantys darbuotojai: būtų sutaupyta direktoriaus, buhalterės, sargų ir kitiems etatams. Darbuotojų tikrai atsirastų – juk šiame centre yra įsteigta apie šimtą etatų.

„Slaptas“ konkursas  prestižiniams mokslams

Tarybos nariai taip pat pasipiktino „įslaptintu“ konkursu, kuriame buvo atrenkami kandidatai mokytis ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studijų programoje „Švietimo lyderystė“ už biudžeto lėšas. Pasirodo, šioje programoje norėjo mokytis bei dalyvauti konkurse nemažai pedagogų, tačiau jų ši informacija nepasiekė. Apie jau įvykusį konkursą daugelis norėjusių jame dalyvauti pedagogų sužinojo pavėluotai: atranka jau buvo įvykusi, kandidatai į švietimo lyderius atrinkti.

„Rajone trūksta ugniagesių, policininkų – gal ir juos pradėkime mokyti? Šiame projekte labai trūksta skaidrumo – nebuvo net nurodyta pavardžių, kas tie laimingieji, laimėję atranką, taip pat nebuvo nurodyti finansavimo motyvai“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.

Seniai visiems žinoma, jog Radviliškio rajone postai į vadovų pareigybes galimai gaunami pagal partinę liniją, o ne pagal kompetenciją – jau turime Radviliškio ligoninės direktorių, nieko nenutuokiantį apie mediciną, o UAB „Radviliškio vanduo“ vadovauja buvęs girininkas. Situaciją bandė gelbėti naujasis Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas sakydamas, jog Tarybos posėdį stebi vaikų tėvai, seneliai  ir džiaugiasi, kad vaikai bus ugdomi mokyklose, kurioms vadovaus tikri bendruomenės lyderiai, bet kas tie lyderiai, taip ir neįvardijo.

Tik reikėtų prisiminti, kad vieno tokio lyderio paruošimas rajono biudžetui kainuos 4425 eurus. O jeigu pasirodys, kad  kandidatas neturi lyderio savybių ar nuspręs išvykti gyventi kitur, tai pinigai – į balą?

Paulius Ropė


Total
0
Dalinasi
Related Posts