Savaitraščiui „Radviliškio kraštas“ paviešinus informaciją apie tai, jog savivaldybės administracija Stiklo g. Nr. 2 name planuoja itin brangiai – už 48 tūkst. 800 eurų įsigyti 99 kv. metrų butą, kuriame įsikurs Bendruomeniniai vaikų globos namai. „Radviliškio krašto“ redakcija ir Tarybos narys Gediminas Lipnevičius sulaukė šio namo pasipiktinusių gyventojų pagalbos prašymo dėl planuojamo Radviliškio rajono savivaldybės sprendimo įsigyti butą bei naujos veiklos jame klausimo nederinus su gyventojai
Už butą – beveik 50 tūkst. eurų.
„Kur jūs matėte, jog už tokios kvadratūros butą šiame rajone kas nors mokėtų beveik 50 tūkst. eurų? Mes visi patyrėme šoką, juo labiau, kad nebuvome informuoti apie apie tai, jog savivaldybė ieško tokios didelės kvadratūros buto ir pasirengusi mokėti tokią kosminę kainą. Jeigu būčiau žinojusi, tokį patį savo butą būčiau pardavusi kur kas pigiau“,- redakcijai sakė pasipiktinusi šio namo gyventoja. Beje, šio namo gyventojų nelabai ir stebina tokia didelė buto pardavimo kaina – net 48 tūkst. 800 erų, nes šį butą savivaldybės direktorė J. Margaitienė perka, kaip sakoma, iš savų – iš Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėjos pavaduotojos Linos Baškevičienės šeimos, tad ir nebestebina tas faktas, jog buvo sumokėta tokia didelė kaina – nejaugi skriausi savus“,- mintimis dalijosi pasipiktinę parduodamo buto kaimynai.
Nerimas ir dėl būsimo triukšmo
Stiklo gatvės Nr.2 namo gyventojai buvo nustebinti ne tik didelės buto pardavimo kainos, tačiau nerimauja ir dėl būsimo triukšmo. Mat šioje laiptinėje gyvena nemažai neįgalių garbaus amžiaus senjorų, kurių ramybę tikrai trikdytų nemažas būrys vaikų. Griebdamiesi už paskutinio gelbėjimosi šiaudo, kitą raštą su skundu teikė Radviliškio rajono savivaldybės vicemerui, laikinai einančiam mero pareigas, M. Pauliukui su prašymu jų name nesteigti Bendruomeninių vaikų globos namų ir jiems paieškoti kitos vietos, cituojame gyventojų prašymą: „Radviliškio miesto Stiklo gatvės Nr. 2 daugiabučio gyventojai, gavę informaciją iš spaudos apie Radviliškio rajono savivaldybės ketinimus daugiabutyje, kuriame gyvena 15 šeimų, įsteigti bendruomeninius vaikų globos namus, kreipiasi su prašymu daugiabutyje nesteigti bendruomeninių vaikų globos namų ir netrikdyti ramaus daugiabučio gyventojų gyvenimo.
Namo gyventojai apie rugsėjo mėnesį Radviliškio rajono savivaldybės skelbtus pirkimus nežinojo. Ar nėra interesų konflikto, kad parduodamame bute gyvena Radviliškio rajono savivaldybės darbuotoja, dirbanti finansų skyriuje. Gyventojai, įvertinę savo patirtį bandant parduoti ar pirkti tokio pat dydžio butus puikiai supranta, kad šiame gyvenamame rajone tokių kainų rinkoje nėra. Norime paminėti ir tai, kad greta parduodamo buto gyvena garbaus amžiaus, negalią turintys asmenys. Prašome padėti išspręsti šią susidariusią nepalankią situaciją. Manome, kad reikėtų atsižvelgti į daugiabučio gyventojų nuomonę, o ne tik į Radviliškio rajono savivaldybės darbuotojos gerovę.
Dėl paskelbto karantino gauti žodiniai gyventojų pritarimai prašymui“.
Po šiuo raštu pasirašė visi laiptinės gyventojai – 15 butų savininkai.
Kaip jau buvo rašyta, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo iškeltas klausimas, ar dėl Bendruomeninių vaikų namų steigimo daugiabutyje buvo informuoti kaimynai. Administracijos direktorė J. Margaitienė į šį klausimą neatsakė, o sprendimo projektą pristačiusi A. Grabauskienė paaiškino, jog savivaldybė neprivalo informuoti gyventojų apie jų kaimynystėje įkuriamus Bendruomeninius vaikų globos namus.
Pasirinkimas – tik iš vieno?
Radviliškio rajono savivaldybėje jau tapo tradicija beveik viską pirkti iš vieno asmens ar vieno tiekėjo – gal tokiu būdu atsilyginama už paslaugas? Štai prabangios komplektacijos savivaldybės automobilis buvo pirktas iš vieno tiekėjo. Šį pirkinį net daugelį metų teismuose narpliojo prokurorai. Teismas administracijos direktorės J. Margaitienės prabangos troškimą įvertino net 4 154 eurų bauda.
Beje, pasisekė ne tik valdininkės L. Baškevičienės šeimai savo butą parduoti už didesnę nei rinkos kainą. Štai konservatorės J. Margaitienės politinis kolega, ŠSPC direktorius V. Jakavičius, 2008 m. savivaldybei pardavė savo butą Šeduvoje keturis kartus brangiau negu tuo metu buvusi rinkos kaina. Dar viena įdomi detalė – pradėjus domėtis teisėsaugai, paaiškėjo, jog iš archyvo dingo buto įsigijimo dokumentai.
Skelbtas konkursas, apie kurį gyventojai nieko nežinojo
Nors Tarybos posėdyje sprendimo projektą dėl buto pristačiusi specialistė Agnė Grabauskienė sakė, jog tokio ploto buto buvo ieškoma ilgą laiką, kelis kartus buvo skelbtas aukcionas, tačiau jame niekas nepanoro dalyvauti. Tik įdomu, kur ši informacija buvo skelbiama, jeigu apie skelbiamą aukcioną namo gyventojai nežinojo, o tik „laimingo atsitiktinumo“ dėka sužinojo L. Baškevičienės sutuoktinis ir jam nusišypsojo laimė brangiai parduoti savo turtą sutuoktinės darbovietei.
Kaip jau tapo įprasta, už prabangaus būsto pirkimą Taryboje balsavo konservatoriai, „valstiečiai“ kartu su vicemeru M. Pauliuku, socialdemokratai kartu su K. Račkauskiu ir Darbo partijos atstovai. Už šio prabangaus būsto pirkimą nebalsavo tik nepartiniai, visuomeniniam komitetui UŽ GERESNĮ GYVENIMĄ VISIEMS atstovaujantys Vilma Aleknienė ir Gediminas Lipnevičius.
Ar šiuo savivaldybės vadovų – vicemero M. Pauliuko ir administracijos direktorės J. Margaitienės – pirkiniu susidomės STT ar prokuratūra, parodys laikas.
Jonas Petrikas
Direktorė J. Margaitienė , ką tik teismo nubausta už prabangios komplektacijos automobilio pirkimą, vėl lipa ant to paties grėblio? Gyventojai raštu pagalbos kreipėsi į nepartinį Tarybos narį G. Lipnevičių