Po to, kai rašėme Darbo grupė pritarė savivaldybės ugniagesių komandų naikinimui

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad rajono valdantieji ir vėl panoro būti „pilotais“ – dalyvauti pilotiniame projekte dėl Savivaldybės Priešgaisrinės saugos tarnybos perdavimo į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą. Mero sudaryta darbo grupė lankėsi visose Savivaldybės Priešgaisrinės saugos tarnybos komandose, teiravosi ugniagesių apie darbo, poilsio sąlygas, domėjosi, ar sutiktų pereiti į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą. Ugniagesiai visi kaip vienas sakė viskuo esantys patenkinti ir nori likti dabartinėje savo darbo vietoje.

Kaimuose siautės gaisrai?

Rajono vadovai kaip įmanydami guodė ugniagesius, kad šis pilotinis projektas jų darbui visiškai neturės jokios įtakos, nes jiems trejus metus pažadama išsaugoti darbo vietas, o vėliau apie jokias garantijas nebekalbama. Tačiau jau po šios frazės rajono meras Vytautas Simelis pabėrė Šaukoto ugniagesiams priekaištų, kad jie labai retai išvažiuoja į gaisrus – per metus vos 30 kartų, o į rimtą gaisrą važiuoja gal tik kartą ar du per metus. Tad tarp eilučių galima suprasti, kad šiai komandai pirmajai gresia panaikinimas.

Radviliškyje lankydamasis Lietuvos gaisrinės saugos asociacijos vadovas Vytas Kaziliūnas taip pat skeptiškai vertino šį projektą ir pateikė neatremiamus argumentus: „Visose Europos geografinės teritorijos šalyse (išskyrus Baltarusiją), yra taikomas priešgaisrinės apsaugos organizavimo per savivaldybes modelis. Priešingo modelio taikymas pereinant prie vieningos valstybinės priešgaisrinės sistemos, sugriaunant savivaldybių priešgaisrinių pajėgų tinklą – liudytų, kad sekama autoritarinių šalių santvarkos pavyzdžiu. Beje, nepasisekusią savivaldybių priešgaisrinių tinklo sunaikinimo patirtį jau turėjo kaimyninė Latvija, kuri vėl priversta grįžti prie savivaldybių priešgaisrinių tarnybų modelio. Ši sugriauta struktūra dabar yra atstatinėjama. CTIF duomenimis, Latvija, po nepavykusios savivaldybių pajėgų sunaikinimo reformos, yra paskutinėje (šioje šalyje yra daugiausia žuvusiųjų) vietoje pagal žuvusiųjų gaisruose žmonių skaičių, nes sunaikinus savivaldybių priešgaisrinių pajėgų tinklą, laiku nebesuteikiama pagalba gaisruose. Mažumą sudarančios savivaldybių pajėgos dažnu atveju atvyksta į įvykį pirmosios ir atlieka 50 proc. visų šalies gesinimo ir gelbėjimo darbų“,- sakė V. Kaziliūnas.

Jam paantrino ir Radviliškio rajono savivaldybės Priešgaisrinės saugos tarnybos viršininkas Antanas Vaičiūnas: „Mano vyrai pirmi atvyksta į gaisro vietą ir paskutiniai išvažiuoja, kol nebelieka gaisro pavojaus. Vadinasi didžiąją darbų dalį atlieka savivaldybės ugniagesiai“.

Darbo grupė pilotiniam projektui pritarė

Rugsėjo 7 dieną, Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojo V. Krikščiūno kabinete, vyko pasitarimas dėl Radviliškio rajono savivaldybės Priešgaisrinės saugos tarnybos reformos. Susitikime dalyvavo Savivaldybės tarybos darbo grupė. Pasitarimo metu aptartas pilotinis projektas dėl Savivaldybės Priešgaisrinės saugos tarnybos perdavimo į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą.

Už tai, kad pilotinis projektas dėl Priešgaisrinės saugos tarnybos perdavimo į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą būtų perduotas svarstyti Tarybai, balsavo šie darbo grupės nariai: konservatoriai J. Pranys ir D. Dargužas, V. Benevičius, „valstietis“ V. Krikščiūnas, „darbietė“ Z. Žvikienė. Prieš balsavo „Lietuvos regionų partijos“ narys G. Lipnevičius, susilaikė socialdemokratas J. Pravilonis.

Ar Radviliškio rajone bus patvirtintas šis pilotinis projektas ir ar bus naikinamos savivaldybės ugniagesių komandos, rugsėjo 29 dieną dar žodį tars Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai.

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts