Po to, kai rašėme A. Čepononis dėl ligoninės skyrių uždarymo apkaltino buvusią vadovę

Radviliškio ligoninė naikinama. Kas kaltas?

Kad Radviliškio ligoninė vėl atsidūrė ant pertvarkos slenksčio, jau rašėme. Esą pertvarkų vėjai pučia iš Sveikatos apsaugos ministerijos ir numatomi keletas ligoninės Radviliškyje išlikimo modelių. Kol vyksta diskusijos ministerijoje, savivaldybės taryboje, aptarimai su ligoninių bei savivaldybės vadovais, apie pertvarką socialiniuose tinkluose aktyviai pasisako buvęs meras Seimo narys Antanas Čepononis. Būtent jo bendrapartiečiai konservatoriai šią pertvarką pasiūlė, tačiau kraštietis parlamentaras prieš radviliškiečius nutarė pasirodyti ne budelio, o gelbėtojo vaidmenyje. Esą jis siūlomo pertvarkos modelio Radviliškio ligoninę prijungti prie Respublikinės Šiaulių ligoninės nepalaikys. Po A. Čepononio socialinio tinklo įrašu išsirutuliojus diskusijai bei Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariui Gediminui Lipnevičiui priminus tuos laikus, kai buvęs meras kartu su konservatoriais bei socialdemokratais uždarė tris ligoninės skyrius – Akušerijos, Nervų ligų bei Vaikų ligų – griebtasi melo… Seimo narys drėbtelėjo, kad neva šių skyrių uždarymą inicijavo buvusi ligoninės direktorė Danutė Povelauskienė. Ar A. Čepononis sako tiesą, nusprendėme pasiteirauti buvusios ligoninės vadovės.

Buvo pasipiktinusi pasisakymu

Tiek Radviliškyje, tiek Pakruojyje vaikų ligų gydytoja dirbanti Danutė Povelauskienė, kuri tais laikais, kai buvo uždarinėjami Radviliškio ligoninės skyriai, vadovavo įstaigai, buvo kategoriška: Seimo narys pasakė netiesą. Įstaigos vadovė neturėjo galios uždaryti skyrius, be to, tai jai pačiai nebuvo naudinga.

Vaikytasi pelno

Pasak D. Povelauskienės, tuo metu rajonui vadovavęs meras A. Čepononis visada prašydavo pateikti duomenis apie ligoninės skyrių rentabilumą, tai yra, apie tai, ar teikiantis paslaugas skyrius nėra nuostolingas. „Kokia viešoji įstaiga gali būti pelninga?“ – retoriškai paklausė buvusi ligoninės direktorė. Buvusios ligoninės vadovės žodžiais, būtent iš paties A. Čepononio gimė idėja, kad tuos skyrius, kurie nepelningi, reikia uždaryti. D. Povelauskienė mato problemą tame, kad A. Čepononis ir jo vadovaujami konservatoriai žiūrėjo į paslaugų teikimą ligoniams kaip į verslą. „Negali būti pacientai pelningi ar nepelningi,“ – atsakė turinti didelę patirtį vaikų ligų gydytoja. Kaip sako D. Povelauskienė, jai buvo svarbiausia užtikrinti kokybiškas savalaikes paslaugas.

Dėl skyrių uždarymo balsavo Taryba

Buvusi ligoninės vadovė pasakoja, kad Akušerijos skyriaus uždarymas prasidėjo nuo Vyriausybės nutarimo, kuriuo buvo nustatyta, kad rajono ligoninėje Gimdymo skyriuje turi būti priimti mažiausiai 300 gimdymų per metus, o buvo maždaug iki 290. Tokie reikalavimai buvo keliami ne tik Radviliškio ligoninei. Radviliškio ligoninė neatitiko šių kriterijų, todėl įstaigos vadovė privalėjo nutarimą vykdyti ir kreiptis į steigėją – Radviliškio rajono savivaldybės tarybą. Sprendimus dėl skyrių uždarymo priiminėjo Taryboje daugumą turėję konservatoriai. D. Povelauskienė pasiūlė pažiūrėti, kurie Tarybos nariai balsavo, kad ligoninės skyrius reikia uždaryti.

Pasidomėjome. Pasirodo, tuo metu už Akušerijos, Nervų ligų bei Vaikų ligų skyrių ligoninėje uždarymą balsavo A. Čepononio vadovaujami konservatoriai Tarybos nariai S. Dišlė, A. Grabauskas, A. Januševičienė, D. Jurėnas, S. Skarelienė, K. Dainius, J. Staškūnienė, A. Jegnoras, K. Dočkus, dabartinio mero V. Simelio buvę kolegos socialdemokratai K. Augulis, V. Janulaitienė, liberalai R. Vaičiurgis, A. Ruseckas bei kiti Tarybos nariai R. Tarbūnienė, S. Zajančkauskas, D. Čapaitis, J. Malinauskas, E. Martynkinas, A. Fergelis.

Kompetencija nebuvo įvertinta

Taip pat vaikų ligų gydytoja paminėjo, kad uždaryti Vaikų ligų skyrių jai visiškai nebuvo naudinga, kadangi specializuojasi būtent šioje srityje. Ji būtų norėjusi ir toliau dirbti savo darbą Radviliškio ligoninėje ir jaustis įvertinta. D. Povelauskienė atkreipė dėmesį, kad jos vadovavimo laikotarpiu buvo surasti traumatologai ortopedai, įsteigtas Ortopedijos traumatologijos skyrius, į kurį dėl kokybiškų paslaugų iki šiol žmonės atvyksta iš visos Lietuvos. Taip pat gydytoja norėjo priminti, kad jos vadovavimo ligoninei laikotarpiu dalį finansavimo pavykdavo gauti iš investicinių projektų, struktūrinių fondų. D. Povelauskienė pripažino, kad yra likę didelės nuoskaudos. Turinti socialinio pediatro licenciją gydytoja galėtų dirbti Vaikų raidos centre, tačiau Radviliškyje jai tokiame centre vietos neatsirado, nors būtent ji šį centrą įkūrė. Yra mažųjų pacientų, kurie kiekvieną dieną iš Radviliškio pas šią gydytoją į Vaikų raidos centrą Pakruojyje važinėja kasdien.

Jausdamasi, kad savo vadovavimo laikotarpiu padarė viską, kad Radviliškio ligoninėje išliktų visi skyriai, savo darbo žinovė D. Povelauskienė Seimo nario pasisakymu buvo pasipiktinusi.

Tarybos nario G. Lipnevičiaus komentaras

„Seimo nario Antano Čepononio kaltinimai dėl skyrių uždarymo, mesti buvusiai ligoninės direktorei, yra nekorektiški. Ji tokių svarbių sprendimų nepriiminėjo, juos priėmė Taryba, tad dangstytis buvusia direktore tiesiog nevyriška. Taryboje už sprendimą uždaryti tris ligoninės skyrius nubalsavo tuo metu rajoną valdę A. Čepononio vadovaujami konservatoriai ir socialdemokratai. Man tikrai gėda dėl tokio trumparegiško kolegų sprendimo ir aš tikrai tokio sprendimo – uždaryti skyrius – nebūčiau palaikęs,“- savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.

Vytautas Juozaitis

Total
0
Dalinasi
Related Posts