Po talkos – dūriai peiliu, už kuriuos pasipuoš apykoje

Šių metų kovo 29 d. anksti ryte medikai ir policijos pareigūnai skubėjo į Radviliškio rajone, kur konflikto metu pusamžė moteris peiliu sužalojo neblaivų (nustatytas 2,51 prom. girtumas) šešeriais metais jaunesnį sugyventinį. Vyrą su dviem durtinėmis žaizdomis kairėje krūtinės pusėje greitoji išvežė į ligoninę. Paaiškėjo, kad emocijų įsikarščiavusi nesuvaldė Erika Lisauskienė. Kadangi nukentėjusiajam padarytos negilios žaizdos, sužalojimas įvertintas kaip nežymus. Baudžiamąją bylą 2024 m. rugsėjo 25 d., priimdama teismo baudžiamąjį įsakymą, išnagrinėjo Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Edita Jusevičienė.

Taškėsi krauju

Atvykę medikai namuose rado vien sužalotą vyriškį. Apžiūrėję jį, greitosios medicinos pagalbos darbuotojai krūtinės plote pamatė dvi durtines žaizdas. Nustatyta, kad sužalojimui padaryti reikėjo dviejų dūrių aštriabriauniu duriančiu daiktu. Įvykio vietoje rastas peilis su kraujo žymėmis. Apžiūrėjus namus, kraujo žymių rasta virtuvėje ant kėdės, ant grindų bei lovoje. Taip pat rastas kruvinas skuduras įmestas į krosnį.

Brūkštelėjo

E. Lisauskienė buvo apklausta ikiteisminio tyrimo metu. Ji nurodė, kad konflikto metu apie pusę metų gyveno kartu su nukentėjusiuoju. Pasak kaltinamosios, jie abu su sugyventiniu gana anksti ryte, apie 06.30 val., grįžo iš darbų pas ūkininką. Ten esą dirbo sugyventinis, o ji buvo atėjusi padėti. Pora grįžo į nukentėjusiojo namus. Moteris negalėjo nurodyti, dėl kokių priežasčių kilo konfliktas su vyriškiu. Pradžioje jie apsižodžiavo, o sugyventinis esą savo gyvenimo draugei perbraukė per galvą plastikine pjaustymo lentele. Nors E. Lisauskienė dėl to labai įpyko, ji pareiškė, kad dėl šio brūkštelėjimo fizinio skausmo nepatyrė ir pareiškimo nerašys.

Išsigando kraujo

Supykusi dėl perbraukimo per galvą, moteris paėmė ant stalo buvusį peilį ir juo du kartus dūrė nukentėjusiajam į krūtinę. Tada ji savo „ginklą“ kažkur numetė ir išbėgo į lauką. E. Lisauskienė sakė, kad tą rytą abu su sugyventiniu alkoholio negėrė, tačiau dar buvo pagiringi iš po vakarykščių išgertuvių. Palaksčiusi po kiemą, kaltinamoji grįžo namo. Pasak jos, sugyventinį rado gulintį lovoje, o ant stalo stovėjo vyno butelis. Supratusi, kad gyvenimo draugas iš šio butelio gurkšnojo, likusį gėrimą moteris išgėrė. Kaip ji pasakojo policijos tyrėjai, tik tada pastebėjo, kad sugyventinio rūbai yra kruvini. Greičiausiai tik tada E. Lisauskienė suprato, ką padariusi. Ji teisinosi, kad nuo pamatyto kraujo pasidarė silpna, todėl išėjo namo ir sugyventinį paliko vieną. Greitąją medicinos pagalbą vyrui teko išsikviesti pačiam. E. Lisauskienė pasakojo, kad su gyvenimo draugu susitaikė ir jis atleido už šį smurto protrūkį.

Įpareigota nesiartinti padėjo ūkio darbuose

Po vienos apklausos policijoje kaltinamoji buvo apklausta dar kartą. Buvo nustatyta, kad E. Lisauskienė pažeidinėja skirtą kardomąją priemonę – įpareigojimą gyventi skyrium nuo nukentėjusiojo M. A. ir nesiartinti prie jo arčiau nei 100 metrų atstumu, taip pat nesilankyti jo namuose. Apie tai E. Lisauskienė paaiškino, kad nukentėjusiuoju tapęs M. A. kartais ją parsiveždavo namo, kad padėtų dirbti žemės ūkio darbus, nes pats jų dirbti nemoka. Moteris pasižadėjo, kad pas nukentėjusįjį nebesilankys, nes suprato, kad minėtas įpareigojimas gali būti pakeistas į suėmimą.

9 mėnesių įpareigojimai

Teismas tenkino prokuroro pareiškimą ir Eriką Lisauskienę pripažino kalta dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo sugyventiniui M. A., kas numatyta Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalyje. Už šį nusikaltimą teismas skyrė 75 parų arešto bausmę. Kadangi byloje ginčo nekilo, E. Lisauskienė savo kaltę pripažino visiškai ir byla buvo išnagrinėta supaprastinto proceso tvarka, ši bausmė sumažinta trečdaliu, todėl galutinė bausmė – 50 parų arešto. Bausmės vykdymas atidėtas 9 mėnesių laikotarpiui, tuo metu paskiriant E. Lisauskienei intensyvią priežiūrą, tai yra, kontrolę elektroninio stebėjimo įtaisu, kitaip vadinamu apykoje. Moteris įpareigota būti savo nurodytoje gyvenamojoje vietoje nuo 22.00 val. iki 6.00 val. ir per 9 mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Ar skųsis?

Nesutikdama su paskirta bausme, nuteistoji gali kreiptis raštu į teismą per 14 dienų nuo teismo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos ir prašyti surengti žodinį bylos nagrinėjimą teisme. Jai per nurodytą laikotarpį nepareiškus prieštaravimų, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir tampa neskundžiamas.

Rita Grigalienė

asociatyvus nuotraukų koliažas

Total
0
Dalinasi
Related Posts