Po bandymų susidoroti ar nekompetentingų Etikos komisijos sprendimų, bus siūloma tobulinti Etikos komisijos darbą

Ne kartą esame rašę apie tai, kad Radviliškio rajono savivaldybės Etikos komisijos sprendimai aukštesnių institucijų pasikartojančiai yra įvardijami kaip nepagrįsti, nemotyvuoti, tobulintini. Du paskutinieji atvejai buvo susiję su Tarybos nariu, frakcijos lyderiu Gediminu Lipnevičiumi. Paskutinį kartą savivaldybės Etikos sargai bandė nubausti opozicijos atstovą dėl to, kad jis su gimtadieniu kaip Radviliškio krašto bendruomenės pirmininkas laikraštyje sveikino bendruomenės narius, tačiau nekompetentingą sprendimą teko anuliuoti, kaip ir eilę prieš tai buvusių. Taigi galima drąsiai teigti, kad Radviliškio savivaldybės Etikos komisijos darbą po skundo peržiūrėjusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (toliau – VTEK) jau kone sistemingai anuliuoja Radviliškio rajono savivaldybės Etikos komisijos sprendimus.

Už bandymą susidoroti ar sistemingai nekompetentingą darbą Etikos nariai atsiprašyti nesugebėjo

Po VTEK išaiškinimo, kuriame pabrėžiama, kad G. Lipnevičius eilinį kartą nepažeidė etikos, o pati Etikos komisija priėmė neargumentuotą sprendimą ir nekokybiškai atliko tyrimą, nei vienas iš Etikos komisijos narių ne tik, kad neparodė mandagumo ir neatsiprašė G. Lipnevičiaus, bet ir nesiėmė nieko, kad panašios, persekiojimą primenančios istorijos, nepasikartotų. Galima tik pridurti, kad kone visi skundai yra parašyti ne kieno nors kito, o mero Kazimiero Račkauskio grupuotės narių. Negana to, mero grupuotės nariai ir Etikos komisijoje sudaro daugumą, taigi galima kelti prielaidą, kad ir jų sprendimai politinio oponento G. Lipnevičiaus atžvilgiu gali būti šališki. Tai, redakcijos manymu, iš dalies paaiškintų, kodėl Etikos komisija leidžia sau priiminėti tokius prastai argumentuotus sprendimus. Redakcija teiravosi Etikos komisijos narių (Jono Povilaičio, Jurgio Baublio, Justo Malinausko, Jono Pravilonio), ar išgirdę apie VTEK sprendimą ir tai, kad jų tyrimas yra nepagrįstas ir nekokybiškas, žada atsiprašyti Gedimino Lipnevičiaus ir „Radviliškio krašto bendruomenės“ už nepagrįstus kaltinimus. Kaip jau tapo įprasta, absoliuti dauguma politikoje veikiančių Etikos komisijos narių nėrė į krūmus ir atsakymo nepateikė.

Balsavimas Etikos komisijoje – po paslapties šydu

„Radviliškio krašto“ redakcija kreipėsi į Etikos komisijos pirmininką Romą Kalvaitį. Pirmiausia buvo prašoma pateikti duomenis, kaip skandalinguose ir nekompetentingais įvertintuose sprendimuose balsavo Etikos komisijos nariai. Romas Kalvaitis patvirtino, kad įrašai apie tai, kaip balsavo komisijos nariai, nebuvo išsaugoti, o šią tvarką ateityje ruošiamasi tobulinti. Romas Kalvaitis taip pat pripažino, kad dėl susidariusios tęstinės situacijos ruošiamasi kreiptis į Radviliškio rajono savivaldybės tarybą ir tobulinti Etikos komisijos nuostatus, kad panašios istorijos nesikartotų.

Ar Etikos komisija netaps valdančiųjų baudimo ir persekiojimo priemone?

Kadangi pastebimas tendencingas siekis per Etikos komisijos sprendimus net be pagrįstos argumentacijos bausti opozicinius politikus, kyla pagrįstas klausimas, ar Etikos komisija netampa valdančiųjų baudimo įrankiu? Lieka tik džiaugtis, kad vietinių valdininkų ir politikų darbą kontroliuoja valstybinės institucijos, galinčios pirštu besti į valdininkų piktnaudžiavimą ir darbo klaidas. Kitu atveju sunku įsivaizduoti, kas liktų iš demokratijos savivaldoje. Šiuo metu Etikos komisiją sudaro du opozicijos nariai ir penki valdantieji, priklausantys mero grupuotei.

Emilija Laukagalytė

Total
0
Dalinasi
Related Posts