Kovo 20 d. naujas – senas meras A. Čepononis, Radviliškio rajoną valdysiantis jau šeštą kadenciją, sukvietė rajono žurnalistus į spaudos konferenciją: pasidalinti ateities planais, pasigirti praėjusioje kadencijoje nuveiktais darbais. Konferencijoje didelis dėmesys buvo skirtas kultūrinės veiklos plėtrai Radviliškio rajone: būsimoms šventėms, įžymių datų paminėjimui, naujų edukacinių erdvių kūrimui. O gal, laikui bėgant, Radviliškyje atsiras ir Muziejų gatvė?
Kur dingo vagonas – restoranas?
Savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ jau buvo rašyta, kad rajono savivaldybė aukcione pirko vagoną – restoraną, kuris turėjo būti skirtas jaunimo edukacinei veiklai. Rajono tarybai pateikus pasiūlymą pirkti vagoną restoraną, kokių tik planų nebuvo prikurta: čia repetuos muzikos grupė „Ratai“ (lyg Kultūros centre ar Lizdeikos gimnazijoje repeticijoms neužtektų vietos), jaunimas rengs „Protų mūšius“ (kai šiuo metu buvęs Jaunimo mokyklos pastatas stovi pustuštis), jaunimas keps pyragus, vaišinsis karšta arbata… Žodžių, vagonas – restoranas buvo mirtinai reikalingas, tai meras pabrėžė ir prieš balsavimą: „Kas už jaunimą, balsuokite teigiamai“.
Šiuo metu aukcione už beveik 31 tūkst. eurų pirktas vagonas – restoranas jau kurį laiką vienišas stovi S. Krivicko įmonės „Fasma“ teritorijoje. Apie tokį anksčiau gyvybiškai būtiną pirkinį jau kurį laiką niekas nieko nekalba: edukacinės veiklos planai nebekuriami, jaunimo kepamais pyragais nekvepia, „Ratų“ muzikos taip pat nesigirdi…
Jaunimas nesutarė dėl vietos…
Rajono meras A. Čepononis buvo paklaustas, kodėl vagonas – restoranas dar netapo tokia
reikalinga jaunimui edukacine erdve. Mero atsakymas pribloškė – jis apkaltino … patį jaunimą. Juk visiems žinoma, kad miestui ir
rajonui svarbius klausimus priiminėja taryba, o niekuo dėti rajono vaikai.
„Jaunimas nesutarė dėl vietos, kur statyti tą vagoną – restoraną: vieni siūlė
jį statyti parke, prie „Latvių namelio“, kiti – prie geležinkelio stoties.
Siūlymų buvo įvairiausių. Šiuo metu nutarta, kad vagonas – restoranas
stovės prie tremtinių vagono, šalia
geležinkelio. Jame vyks jaunimo užsiėmimai, bus įkurtas nedidelis geležinkelio
muziejus“,- sakė meras.
Pirmas žingsnis Muziejų gatvės
link
Žinia apie vagone – restorane įrengti nedidelį muziejų, susijusį su
geležinkelio istorija, nudžiugino
„Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininką Gediminą Lipnevičių.
„Džiaugiuosi, kad vis dėl to sveikas protas nugalėjo ir rajono savivaldybė pradeda įgyvendinti mano kartu su bendruomene pasiūlytą idėją: vagoną – restoraną statyti Laisvės alėjoje, šalia kitų eksponatų, t. y, garvežio bei tremtinių vagono. Visą Laisvės alėjos gatvę rajono valdžiai siūliau paversti muziejų gatve, įrengti geležinkelio istorijos muziejų. Labai džiugu, kad apie mūsų pasiūlymą spaudos konferencijoje užsiminė meras A. Čepononis. Manau, kad nedidelis geležinkelio muziejaus įrengimas šiame vagone – mažas žingsnelis Muziejaus gatvės link. Tikiuosi, kad, kaip ir siūliau, Muziejaus gatvė laikui bėgant plėsis, atsiras daugiau eksponatų, ji taps patraukli turistams ir būtų sukurta nemažai darbo vietų radviliškiečiams“,- sakė G. Lipnevičius.
„Radviliškio krašto“ informacija