Pinigai, skirti Burbiškio dvarui, metai iš metų – kaip į kiaurą maišą

Pinigai, skirti Burbiškio dvarui, metai iš metų – kaip į kiaurą maišą

Radviliškio rajono savivaldybė, pasirodo, skiria didžiules lėšas, kad išlaikytų kai kuriuos rajone esančius istorinius objektus. Tai paaiškėjo savivaldybės Tarybos posėdyje,  svarstant šių metų biudžeto patvirtinimo klausimą. Sprendimo projekte buvo nurodyta, kad Daugyvenės kultūros istorijos muziejui – draustiniui šiems metams prireiks iš viso 692,813 tūkst. eurų. Šios įstaigos padalinys – Burbiškio dvaro istorijos skyrius (Burbiškio dvaras) – šiose pinigų dalybose taip pat atsiriekė nemažą riekę, tačiau, kokios konkrečiai sumos bus skirtos būtent dvarui, suprasti sudėtinga. Mat Daugyvenės kultūros istorijos muziejus rūpinasi ir Kleboniškio kaimo ekspozicija. Tokios nekuklios sumos Daugyvenės kultūros istorijos muziejui taškomos jau ne vienerius metus…

Savivaldybė, skirdama išlaikymą Burbiškio dvarui, savo biudžetą šiais metais patuštins 590,100 tūkst. eurų

Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje – draustinyje dirba 29 įvairių pareigybių darbuotojai. Vidutinis mėnesinis jų darbo užmokestis – 948,72 Eur. Burbiškio dvaro istorijos skyriuje, kitaip vadinamame Burbiškių dvaru, dirba administratorius, muziejininkas, kasininkas-apskaitininkas, kasininkas – bilietų pardavėjas, sodininkas, gėlininkas, darbininkas. Kokie šių darbuotojų atlyginimai Burbiškio dvare, nėra aišku. Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje yra ne tik Burbiškio dvaro skyrius, bet yra ir Kleboniškių kaimo buities skyrius bei padalinys Šeduvoje, tačiau Burbiškio dvaras tarp jų – žinomiausias Respublikoje. Bendrai visiems šiems Daugyvenės muziejaus istorijos objektams savivaldybės biudžeto lėšų šiais metais atiteks 590,100 tūkst. eurų. Papildomai pinigų šiems objektams bus skirta iš valstybės biudžeto bei specialiųjų programų. Vien darbo užmokesčiui šiam muziejui – 404 tūkst. eurų.

Pakruojo dvaras savivaldybei susimoka pats

Atrodytų, vis tik brangu išlaikyti dvarus, tačiau ar visus? Norėdami palyginti situaciją, užklausėme Pakruojo rajono savivaldybės, kiek ši skiria lėšų jai priklausančio Pakruojo dvaro išlaikymui, kuris šiuo metu už nedidelę sumą išnuomotas verslui. Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė atsakė, kad Pakruojo dvarą valdančiai uždarajai akcinei bendrovei „Pakruojo parkai“ lėšos iš savivaldybės biudžeto nėra skiriamos. Pakruojo dvaro valdytojas netgi pats vienu ar kitu būdu susimoka savivaldybei: moka nuomos mokestį, rinkliavą už komercinių renginių viešose vietose organizavimą; mokestį už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Pakruojo rajono savivaldybės pateiktais duomenimis, 2021 metais Pakruojo dvaras į savivaldybės biudžetą sumokėjo beveik 16 tūkst. eurų. Kitaip – Pakruojo rajono savivaldybė uždirbo 16 tūkst. eurų, o Radviliškio rajono savivaldybė pradirbo 692,813 tūkst. eurų.  

Kuris dvaras geresnis ir populiaresnis – Pakruojo ar Burbiškio, mes neatsakysime, paliekame spręsti Jums, bet faktas vienas – Pakruojo savivaldybė uždirba, o Radviliškio išlaidauja kaip reta. Vis tik kyla pagrįstas klausimas – ar tai tiesiog savivaldybės vadovų neatsakingas išlaidavimas, o gal vis tik Burbiškio dvaras bei visas Daugyvenės istorijos muziejus – legali pinigų taškykla?

Rita Grigalienė

Kiek ir iš kokių šaltinių lėšas skiria Daugyvenės kultūros istorijos muziejui, sprendimo projekto priede nurodė Radviliškio rajono savivaldybė

Exit mobile version