Pigesnės šilumos gyventojams neverta tikėtis …

Spalio 9 d. Radviliškio rajono savivaldybėje vyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame buvo išklausyti pranešimai, kaip įmonės bei įstaigos pasiruošė šaltajam metų sezonui.
UAB „Radviliškio šiluma“ šildymo sezonui pasiruošė
Posėdyje dalyvavęs UAB „Radviliškio šiluma“ direktorius Pranas Mickaitis sakė, kad šilumininkai sezonui pasiruošę. Kuras nupirktas beveik visas, o ar jo užteks, priklausys nuo žiemos.
Aišku, visus miesto gyventojus domina šilumos kaina – ji kils ar mažės. „2012- 2014 m. buvo kuras pigesnis, tad ir šilumos kaina buvo mažesnė. Šiandien nelabai įsivaizduoju, kad šilumos kaina mažėtų – kyla kuro kaina, atlyginimai. Šiandien paklausčiau, kas pastaruoju metu atpigo? Jeigu viskas brangsta, kaip gali vienintelė šiluma pigti? Žmogui skaudu, kai už šilumą turi nemažai sumokėti, tačiau ir jos kiekiai tiekiami nemaži. Sąskaitų už šildymą dydį lemia ir namo būklė.  Šilumos kainą skaičiuojame cento trečią skaičių po kablelio, bet nežiūrime į namo būklę. Jeigu vidurkis geriausio namo už šildymą per sezoną yra apie 60 -70 eurų, tai prasčiausio namo – per 300 eurų. Už normalaus buto normaliame name šildymą  per sezoną sumokėti užtenka vieno minimalaus atlyginimo, o jeigu namas „kiauras“, mokestis už šildymą gali siekti per 300 eurų. Nemanau, kad vienas minimalus atlyginimas arba gera pensija per šildymo sezoną yra didelis mokestis už šilumą“,- sakė P. Mickaitis.
Beje, direktorius kažkodėl neprisiminė, kad praėjusių metų pabaigoje gyventojai Radviliškio mieste už šilumą mokėjo per mėnesį net po šimtą ir daugiau eurų. Jeigu ir toliau bus pateikiamos tokios sąskaitos, minimalaus atlyginimo per šildymo sezoną mokesčiams už šilumą tikrai neužteks.
P. Mickaitis ragino gyventojus susitvarkyti namų laiptinių duris, stogus, rūsių langus ir tada mokesčiai už šildymą bus mažesni. O dar geriau, be abejo, būtų renovuoti daugiabučius namus.
Daugelis radviliškiečių norėtų mažesnių sąskaitų už šildymą, bet  miestiečius gąsdina  „šalutinės“ renovacijos pasekmės: daugelį metų mokama paskola už renovaciją ir daugeliu atvejų nekokybiškas darbų atlikimas.
Dar UAB „Radviliškio šiluma“ vadovas informavo, kad šilumos trasų renovacija baigta, jose patiesti mažesnio diametro vamzdžiai, kuriais cirkuliuos mažesnis kiekis vandens, tad  jis greičiau sušils, energijos sąnaudos bus mažesnės.
Belieka tikėtis, kad jeigu šiluma gyventojams ir nepigs, tai bent ir drastiškai nebrangs.
Prieš šalčius pasirūpinkime vamzdžiais

UAB „Radviliškio vanduo“ vadovas Egidijus Barčkus paragino gyventojus prieš šalčius pasirūpinti įvadais bei vamzdžiais, kuriais teka vanduo: „Gyventojai, kurie turi nusivedę vandens atšakas į ūkinius pastatus, laistymo sistemas, iš jų turėtų išleisti vandenį. Kai vamzdžiai užšąla, nesimato nieko baisaus, tačiau kai vamzdžiuose vanduo atšyla, pasimato įtrūkimai. Socialiniuose būstuose ir senuose dviaukščiuose namuose  vandens vamzdžiai išvedžioti koridoriuose, kurie nešildomi. Vamzdžius koridoriuose reikėtų apšiltinti. Įmonės taip pat turėtų apsižiūrėti savo teritorijas, ar nėra pavogtų vandentiekio dangčių, ar nėra užgriuvimų, įlūžusių perdangų – tai įmonių vadovų pareiga, mūsų specialistai šių teritorijų netikrins. Dar noriu priminti, kad vamzdžių atšildymas, jeigu jie užšalo dėl gyventojų kaltės, nuo praėjusių metų yra mokamas“.
Gera vandentiekininkų naujiena rajono gyventojams – atliekant vandens tyrimus, arseno vandenyje neaptikta.
Kelininkai ir miesto seniūnijos atstovai posėdyje nedalyvavo
Ekstremalių situacijų komisijos posėdžiuose papasakodavo ir kelininkai, kaip jie pasiruošė žiemos sezonui. Tačiau šiame posėdyje Valstybės kelių atstovai nepanoro dalyvauti, o „Radviliškio kelių“ vadovas patikino, kad žvyro slidžių kelių barstymui turi pakankamai.
Gaila, kad posėdyje nedalyvavo Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas – įdomu, kaip seniūnija pasiruošė šaltajam sezonui – slidžių šaligatvių barstymui. Radviliškiečiai turbūt iki šiol su siaubu prisimena praėjusią žiemą, kai miesto šaligatviai  dažnokai primindavo čiuožyklą.
Po  bulviakasio – ligos
VšĮ Radviliškio ligoninė direktorius Vaidas Smalinskas informavo, kad ligoninę užplūdo pacientai su įvairiais peršalimo susirgimais. Gydytojai juokauja, kad po bulviakasio žmonės pradėjo sirgti. Dažniausi susirgimai – peršalimo ligos, pneumonijos.
Rajono gyventojai jau gali mokamai skiepytis nuo gripo, nemokamos vakcinos dar negauta. Norintiems skiepyti nuo gripo, reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, jis įvertins sveikatos būklę ir išrašys siuntimą. Mokamos vakcinos kaina – per 11 eurų.
Beje, dauguma norinčiųjų pasiskiepyti nuo gripo už vakciną turės mokėti, nes nemokamos vakcinos rajonas gauna labai mažai – praėjusiais metais buvo gauta apie 1300 nemokamų injekcijų, kurios buvo skirtos viso rajono rizikos grupės asmenims. Į rizikos grupę įeina nėščiosios, vaikai, asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis.
Miškininkams – sunkmetis
Posėdyje dalyvavę miškininkų atstovai pasiskundė užgriuvusiais sunkumais. Pasak jų, atpigo malkos, jų kaina prasideda nuo 20 eurų, tad  ir šaltuoju metų sezonu didelio pelno už malkas nesitikima.

„Radviliškio krašto“ informacija





Exit mobile version