Per pandemiją išlikusi vienintelė pramoga – parduotuvė?

Ėjimas į parduotuvę žmonėms ne tik yra būtinybė, bet šiais laikais ir pramoga. Ir kol visos kitos pramogos yra draudžiamos, ši pasirodo – klesti. Tai ypač aktualu senjorams, nes jiems ėjimas į parduotuvę – tai kasdienis užsiėmimas. Pati dirbau parduotuvėje ir kaskart matydavau tuos pačius veidus, kurie tik ir ieško akcijų. Ne tam, kad pigiau nusipirktų, o tam, kad apskritai pirktų. Pirkimas virto azartu. Apie tai ir pakalbėkime.

Ko ieško? Pagrindinis dalykas su kuriuo parduotuvėse susiduria pirkėjai yra akcijos. Jomis klientai ne tik viliojami bei gundomi, bet ir skatinami pirkti tai, ko galbūt net nereikia. O akcijas žmonės gaudo, ne vien tik todėl, kad taip pigiau, bet ir todėl, kad tai juk akcija!

Žmonės ne tik ieško geresnių prekių ženklų, bet taip pat ir renkasi tuos, kurie yra pigesni. Vis dėlto pigesnis prekės ženklas nusveria žinomą. Patirtis rodo, kad žmonės nori daug už mažai. Galbūt tai ir normalu, žinant tai, koks kainų ir uždarbio santykis  Lietuvoje. Žmonės ne tik taupiai renkasi pigesnę prekę, bet ir pasitiki jos kokybe.

Pagrindiniai pirkėjai – senjorai. Galbūt jaunesnieji renkasi didesnes parduotuves arba į jas eina tik, kai reikia apsipirkti daug. Vienam kartui ir užtenka. Galbūt toks žmonių nusiteikimas. O vyresnieji vis dėlto nori ,kur pigiau. Žinoma, ekonominė situacija, kai senjorams tenka tik nedidelė dalis pajamų, verčia būtent taip ir elgtis. O kas laimi? Prekybininkai vis dėlto žaidžia su akcijomis. Kuo daugiau akcijų, tuo daugiau nusipirks ir tas senjoras.

Taigi susimąstykime ar toks vartojimas yra būtinas? Žinoma, maistas visgi yra būtinybė, tačiau daugelis rėkia, kad šiuolaikinė visuomenė yra pernelyg vartotojiška. Ir būtent prie to prisideda prekybininkai, kurie tik ir skatina pirkti. O žmonės vis dar viliojami į parduotuves ir nuo jų, regis,  niekad nepavargsta. Taigi, ar verta vaikytis akcijų, kai už du produktus sumokama ta pati kaina, kaip už vieną, o perkama tik dėl to, kad akcija ir galbūt tą antrą produktą teks išmesti nesuvartojus? Kaip pasielgti būtų logiškiausia?…

Liveta Patapaitė

Exit mobile version