Pavartyčių kaime – gandro gelbėjimo operacija

Pavartyčių kaime – gandro gelbėjimo operacija

Radviliškio rajone esančiame Pavartyčių kaime ant aukšto kamino lizdą susisuko ir jauniklius išperėjo gandrų pora. Stebėdama gandrų gyvenimą, šio kaimo gyventoja Gabija Pociūtė pastebėjo, kad vienas gandrų jauniklis įsipainiojo į virvę, turbūt atsineštą suaugusių gandrų.

Mergina  apie į bėdą patekusį gandrą pasakė draugams ir jaunimas nutarė, kad reikia būtinai išgelbėti gandriuką.

„Stebėjome į virvę įsipainiojusį gandriuką savaitę, o kai jo broliai išmoko skraidyti, pakvietėme ugniagesius, kad gandriuką iš lizdo iškeltų“,- pasakojo Gabija. Gelbėti gandriuko į Pavartyčių kaimą atvyko ugniagesiai iš Radviliškio ir Šeduvos. Gelbėjimo operacija pavyko ir susižeidęs gandriukas buvo sėkmingai iškeltas iš lizdo.

Kadangi paukščiui reikėjo medikų pagalbos, Gabija kreipėsi į veterinarijos gydyklas, tačiau nė vienoje nesutiko gandrui veltui padėti. Mergina kreipėsi į gyvūnų globos namus „Šiaulių letenėlė“ ir ten jai nurodė Kuršėnų gamtininkų centro buvusio vadovo Vytauto Uosio telefoną. Šis žmogus vienintelis apsiėmė slaugyti gandriuką.

Gandriukui išgyventi nepavyko

Gamtininkas Vytautas Uosis „Radviliškio kraštui“ papasakojo, kad iš Pavartyčių atvežtam gandriukui išgyventi nepavyko. „Būtų buvę geriau, kad prieš vežant paukštį pas mane jaunimą būtų pakonsultavęs specialistas veterinaras. Žmonės tada nepuoselėtų vilčių, kad paukštis išgyvens, neišlaidautų degalams. Šiam gandrui buvo išniręs klubo sąnarys ir koja stirksojo kaip medinė, jis kentė didžiulius skausmus, o vieną  rytą gandrą radau negyva  Gandras su viena koja gyventi nemoka, jis griūna ant žemės, negali net maisto pasiimti. Su viena koja gyventi gali varna, bet ne gandras, sužeista koja gandrui – mirtis. Turėjau šiemet dar vieną gandrą, kuris taip pat neišgyveno – jį turbūt kažkas bandė papjauti ir sužalojo kaklą. Gandras negalėjo ryti maisto, labai kankinosi. Gerai, kad jo kančios baigėsi, o man buvo labai gaila žiūrėti į besikankinantį paukštį“,- sakė V. Uosis.

Pasak gamtininko, šiemet kol kas buvo atvežti tik du gandrai, tačiau kitais metais jų būdavę daugiau, dažniausia – iškritę ar išmesti iš lizdo, prisitrenkę.

„Radviliškio krašto“ informacija

Exit mobile version