Patarimai, kaip išvengti kontakto su užkratu

Patarimai, kaip išvengti kontakto su užkratu

· Virusas nėra gyvas organizmas, bet proteinų molekulės (DNA) padengtos apsauginių lipidų (riebalų) sluoksniu, kurie, absorbuojasi į akies, nosies ar žandų gleivinės ląsteles, keičia jų genetinį kodą. Įvyksta mutacija ir paverčia juos agresoriais ir daugiklio ląstelėmis.

· Kadangi virusas yra ne gyvas organizmas, bet proteinų molekulė jis nėra nužudomas, jis skyla savaime. Viruso suirimo laikas priklauso nuo temperatūros, drėgmės ir medžiagos tipo, kur (ant ko) jis yra.

· Virusas yra labai trapus. Vienintelis dalykas, kuris apsaugo virusą yra jo plonas išorinis riebalų sluoksnis. Štai kodėl bet koks muilas ar ploviklis yra geriausia priemonė, nes putos naikina riebalus (štai kodėl jūs privalote tiek daug patrinti: 20 sekundžių ar ilgiau, kad būtų daug putų). Ištirpinus riebalų sluoksnį, baltymų molekulė išsisklaido ir virusas skyla savaime.

· KARŠTIS tirpina riebalus. Todėl labai gerai rankų plovimui, drabužių plovimui ir viskam naudoti vandenį karštesnį, negu 25 laipsniai Celsijaus. Taip pat karštas vanduo sukuria daugiau putų ir tampa žymiai naudingesnis

· Alkoholis ar kitas skystis (stiprumas turi būti didesnis negu 65%) IŠTIRPINA VISUS RIEBALUS, ypatingai viruso išorinį riebalinį lipidų sluoksnį.

· Bet koks skystis su 1 dalimi baliklio ir 5 dalimis vandens tiesiogiai ištirpina baltymus, sulaužo juos iš vidaus

· Deguonimi prisotintas vanduo (vandenilio peroksidas) ištirpina viruso baltymus ir padeda po muilo, alkoholio ir chloro naudojimo. Peroksidą būtina naudoti atsargiai, nes jis pažeidžia odą.

· NĖ VIENAS BAKTERICIDAS NETARNAUJA. Virusas nėra gyvas organizmas  kaip bakterijos, jo negalima nužudyti su antibiotikais. Jį galima paveikti priemonėmis ankščiau minėtuose punktuose.

· NIEKADA nepurtyti naudotų ar nenaudotų drabužių, audinių. Nors virusas prisiklijuoja prie akyto paviršiaus, jis yra labai inertiškas ir suyra tik per 3 valandas ant audinio ir akytojo paviršiaus, per 4 valandas ant vario, nes jis yra natūralus antiseptikas; ant medienos, nes jis pašalina visą drėgmę ir neleidžia virusui nusilupti ir suirti, per 24 valandas ant kartono, per 42 valandas ant metalo ir per 72 valandas ant plastiko. Bet jei bus purtoma arba naudojamasi plunksnų šluoste, viruso molekulės pakyla ir plūduriuoja ore iki 3 valandų ir gali pateikti į nosį.

· Viruso molekulės išlieka labai stabilios išoriniame šaltyje arba kondicionuojamuose patalpose, namuose ir automobiliuose. Virusui taip pat reikia drėgmės, kad išliktų stabilus, ypač tamsoje. Todėl sausose, šiltuose, šviesiuose erdvėse virusas išnyks greičiau.

· UV šviesa ant bet kokio paviršiaus gali išskaidyti viruso baltymą. Pavyzdžiui dezinfekuoti ir pakartotinai naudoti kaukę yra puiku. Bet būkite atsargūs, jis taip pat skaido kolageną (kuris yra baltymas) odoje, galiausiai gali sukelti raukšles ir odos vėžį.

· Virusas negali prasibrauti per sveiką odą

· Actas NĖRA naudingas, nes nesunaikina apsauginio riebalų sluoksnio.

· DEGTINĖ nepadeda. Degtinė yra tik 40% stiprumo, reikia kad būtų 65% stiprumo.  Spiritas momentaliai sunaikina virusą, o degtinė iki 65 proc. nepadeda.

· Uždaroje erdvėje viruso koncentracija gali būti didesnė. Atviresnėse ir natūraliai vėdinamose erdvėse viruso yra žymiai mažiau.

· Jūs turite plauti rankas prieš ir po liečiant gleivines, maistą, spynas, rankenėlės, jungiklius, nuotolinio valdymo pultus, mobiliuosius telefonus, laikrodžius, kompiuterius, stalus, televizorius, naudojantis vonios kambariu.

· Turite DRĖKINTI SAUSAS RANKAS, nes nuo dažno rankų plovimo molekulės gali pasislėpti mikro įtrūkimuose. Kuo giliau drėkinama oda, tuo geriau. Taip pat nagus reikia kirpti trumpai, kad virusas nepasislėptų po panagėmis.

Exit mobile version