Pamokos netradicinėje aplinkoje

Pamokos netradicinėje aplinkoje

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos mokytojai stengiasi dirbti taip, kad ugdymo procesas būtų šiuolaikiškas, mokiniams įdomus ir naudingas. To siekiama vedant pamokas netradicinėje aplinkoje. 1 – 5 klasių mokiniams ir Pociūnėlių vaikų dienos centro ,,Spindulėlis“ vaikams tokios pamokos lapkričio 16 d. vyko Kaune.

Vytauto Didžiojo karo muziejuje mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje ,,Jaunasis karvedys“. Pasidaliję į dvi grupes pagal amžių, jie kūrė viduramžių lietuvių gyvenvietės maketą, mokėsi statyti pilį, ją ginti nuo priešų. Kartu su edukacinės programos vedėjais vaikai pakartojo istorijos bei pasaulio pažinimo temas, nagrinėjančias lietuvių kovų su kryžiuočiais laikotarpį. Gyvi ano meto kovų liudininkai – kalavijas, kovos kirvis, šalmai, geležinė pirštinė. Juos kilodami, apžiūrinėdami, matuodamiesi, vaikai pajuto, kaip nelengva buvo kariui mūšyje ir kaip pasiaukojančiai senovės lietuviai gynė tėvynę. Edukacinės programos pabaigoje daugelį pralinksmino ,,jojimas“ ant medinio arklio.

Karo muziejuje mokiniai ne tik dalyvavo edukacinėje programoje, bet ir susipažino su keliose salėse parengtomis ekspozicijomis. Vaikus ypač domino ,,Lituanicos“ salė. Jie domėjosi ir įvairiais ginklais, transporto priemonėmis, istoriniais dokumentais, paveikslais bei nuotraukomis. Muziejaus lankymas – kiekvienam vaikui puiki proga praplėsti akiratį.

Vaikų užimtumo centre ,,Nežiniuko akademija“ 1 – 3 klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje ,,Knygos kelias“. Vaikai iš pradžių klausėsi paskaitos apie knygos kelią, o paskui atliko kūrybinę užduotį ,,Sukurk knygelę“. Ant medvilninio audinio jie noriai rašė autorių (save), sugalvotą pavadinimą, kūrė knygelės turinį paveikslėliais arba tekstu ir paveikslėliais. Mažuosius kūrėjus džiugiai nuteikė galimybė kurti patogiai įsitaisius ant kilimų, čiužinukų, pagalvėlių.

4 – 5 klasių mokinius ,,Nežiniuko akademija“ pakvietė dalyvauti edukacinėje programoje ,,Rašto istorija“, gilinančioje lietuvių kalbos žinias. Vaikai stebėjo ir aptarė skaidres, pasakojančias apie šumerų, kinų, japonų, arabų, baltų  ir kitų tautų raštą, apie finikiečių, graikų, rusų, urdų abėcėles, hebrajiškus ir romėniškus skaitmenis. Programos dalyviai prisiminė medžiagas, ant kurių buvo rašoma, vardijo rašymo priemones. Ypač susidomėję vaikai apžiūrėjo papiruso lapus. Edukacinės programos metu mokiniai atliko praktines užduotis: pačių sugalvotais ženklais piešė žinutę kitiems, pasirinkę abėcėlę rašė savo vardą, bandė rašyti lietuviams neįprasta kryptimi (iš dešinės į kairę), romėniškais ir hebrajiškais skaitmenimis užrašė savo gimimo datą. Jie netgi turėjo galimybę kalbėti viešai prieš auditoriją, atsakyti į draugų klausimus. ,,Nežiniuko akademijoje“ visi užduotis atliko noriai, nes buvo įdomu. Dirbti vaikai galėjo patogiai įsitaisę ant grindų, o tai leido atsipalaiduoti, atsikratyti bet kokios baimės.

Naudingas buvo apsilankymas Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sode. Abejingų nepaliko tropinių drugelių paroda! Žavėjo drugelių sparnų raštai, spalvos, dydis! O kaip nuostabu, kad jie skraidė tiesiai virš vaikų galvų, tūpė ant pečių, ant drabužių ir batų! Gidės labai nuoširdžiai ir įdomiai pasakojo apie drugelių rūšis, jų vystymąsi, gyvenimo būdą.

Botanikos sode vaikai ilgai vaikščiojo po oranžeriją. Ten stebino reti augalai: bananas, vėzdūnė, orchidėjos, papajinis melionmedis, dracenos, saulašarė, datulinis finikas, jautrioji mimoza. Kiek įdomių dalykų apie juos papasakojo gidės! O kiek įvairių rūšių, visokio dydžio kaktusų vaikai išvydo! Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai iš arčiau pažvelgė į nuostabų botanikos pasaulį, papildė pasaulio pažinimo žinias. Puiku tai, kad vaikams kilo klausimų, kad jie nebijojo klausti.

Per dieną mokiniams vyko kelios pamokos netradicinėje aplinkoje. Jos buvo naudingos, nes  praplėtė vaikų žinias apie supantį pasaulį, suteikė naujų įvairių mokomųjų dalykų žinių, ugdė praktinius įgūdžius, skatino mąstyti, veikti, kurti, leido atskleisti savo gebėjimus. Kartu su mokiniais tose įdomiose pamokose dalyvavo mokytojos Giedrė Petrėtienė, Audronė Macijauskienė, Jurgita Goscevičienė bei šių eilučių autorės.

 

Danguolė Kavaliauskienė, Roma Buivydienė,

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos mokytojos

 

Exit mobile version