Pamiršęs jam skirtą areštą, vyras išvyko į užsienį uždarbiauti ir pelnė dar vieną teistumą

Būna, kai teismas nuteisia nusikaltimą padariusį žmogų, o šis ima ir pamiršta, kad buvo nubaustas. Sakysite, negali būti? Gali. Dažniausiai taip nutinka, kai nuteistasis tarsi netikėtai sugalvoja išvykti į užsienį.

Apsisunkino gyvenimą

Taip nutiko ir Edmundui Savickui iš Baisogalos seniūnijos, kuris buvo nuteistas už vairavimą išgėrus, kai nustatytas didesnis nei 1,51 promilės girtumas. Be abejo, tai, kad vyras vengė atlikti bausmę, dėl to jam gyvenimas nepalengvėjo – 2023 m. vasario 7 d. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėjas Augustinas Mitkus paskelbė nuosprendį, kuriuo Edmundui Savickui paskirtas laisvės atėmimas 4 mėnesiams ir nuo 2017-ųjų „tebesivelkanti“ 40 MGL (1506,40 Eur) bauda. Laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas 1-erių metų laikotarpiui.

Išvyka įvertinta neigiamai

Edmundui S. 2021 m. rugsėjo 29 d. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų baudžiamuoju įsakymu buvo paskirta 60 parų arešto bausmė ir jau minėta bauda. Ši bausmė paskirta už „nuopelnus“, nepaisant Kelių eismo taisyklių – Edmundas S. vairavo automobilį, būdamas girtas, kas įvertinta pagal Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalį. Nors nuteistasis apie tai, kad bus skirtas areštas, žinojo dar ikiteisminio tyrimo metu, sutiko su tokia prokuroro pasiūlyta bausme, tai patvirtindamas, pasirašė, o po to teismo baudžiamasis įsakymas buvo pasirašytinai įteiktas jo mamai ir jis pats apie bausmę žinojo, jis vis tiek netrukus išvyko į užsienį. Šią jo išvyką teisėsauga įvertino kaip slėpimąsi nuo bausmės. Atsakomybė už vengimą atlikti arešto bausmę numatyta Baudžiamojo kodekso 242 straipsnyje.

Išvyko uždarbiauti

Šįkart teismo posėdis vyko gyvai ir kaltinamasis Edmundas S. turėjo progą pasiaiškinti dėl savo elgesio, žiūrėdamas teisėjui į akis. Jis save teisino, kad sužinojęs apie tai, kad jam paskirta arešto bausmė, jis skambino pasiteirauti dėl bausmės atlikimo. Jam buvo pasakyta, kad vietos bausmės atlikimui atsiras tik po keleto mėnesių. Pareigūnui nuteistasis paliko savo telefono numerį ir išvyko uždarbiauti į užsienį. Esą jo tikslas buvęs užsidirbti pinigų, o ne pasislėpti nuo bausmės. Deja, po pusmečio Edmundo S. pareigūnui nurodytas telefono numeris nustojo galioti, o gyvenamosios vietos adreso užsienyje jis bausmės vykdymą prižiūrinčiai institucijai nebuvo nurodęs. Tad kaltinamajam teko pripažinti, kad pareigūnams nebuvo jokios galimybės su juo susisiekti. Po keleto mėnesių buvo paskelbta Edmundo S. paieška. Teismą vyriškis įtikinėjo, kad dėl tokio savo elgesio gailisi.

Asmenybė sukėlė teismo pasitikėjimą

Teismas įvertino, kad kaltinamasis niekada neneigė jam paskirtos arešto bausmės, tik atmestinai žiūrėjo į tai, kad ji turi būti atlikta laiku, nenurodė pareigūnams savo kontaktų, todėl nusprendė skirti švelnesnę nei vidutiniška laisvės atėmimo bausmę, o jos vykdymą atidėti  trumpam laikotarpiui. Priimdamas tokį sprendimą, teismas įvertino ir kaltinamojo asmenines savybes, jo kritišką požiūrį į padarytą nusikaltimą.

Skirti įpareigojimai

Edmundas S. savaitę yra praleidęs suimtas. Šis laikas įskaitytas kaip jau atlikta bausmė. Bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu Edmundui Savickui paskirti du įpareigojimai: per 2 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo pradėti dirbti arba mokytis, arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje; neišvykti už gyvenamosios vietos rajono ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Kaip Edmundas Savickas vykdo jam paskirtą bausmę, stebės Probacijos tarnyba. Jeigu nuteistasis nevykdys paskirtų įpareigojimų, jis Probacijos tarnybos teikimu gali būti pasiųstas atlikti laisvės atėmimo bausmės.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmus.

Rita Grigalienė

Asociatyvus nuotraukų koliažas

Total
0
Dalinasi
Related Posts