Pagyvenusių sugyventinių iš Papušynio kaimo konfliktas spręstas teisme

Anksčiau neteistas Benediktas V. pakliuvo į policijos areštinę po to, kai liepos 23 d., apie 14.40 val. savo namuose Radviliškio rajone, Papušynio kaime (Šaukoto seniūnijoje), būdamas neblaivus, sumušė 53 metų sugyventinę. 71-erių vyras suėmė moters ranką ir ją spaudė, po to viena ranka suėmęs kaklą, ją smaugė. Šie jo veiksmai įvertinti kaip nusikaltimas, numatytas Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalyje.

Sakė, kad sugyvena gerai

Kaltinamasis Benediktas V. buvo apklaustas ikiteisminio tyrimo metu. Jis tada kaltu prisipažino visiškai. Pasak jo, su nukentėjusiąja nugyventi net 12 metų. Moteris pasakojo, kad tas laikas dar ilgesnis – 18 metų. Pora gyvena moteriai priklausančiame bute, kur be jų gyvena ir moters buvęs vyras. Smurtautojas aiškino, kad su sugyventine santykiai geri, tačiau pripažino, kad ir anksčiau yra prieš ją smurtavęs, buvo atliekamas ikiteisminis tyrimas.

Susipyko dėl alaus

Liepos 23 d. sugyventiniai kartu vartojo alkoholį. Moteris nebenorėjo duoti alaus savo draugui, dėl to tas ir supyko. Pasak kaltinamojo, jis supyko, suėmė moteriškę už rankos ir ją suspaudė. Tada esą griebė jai už drabužių ir papurtė. Jam atrodė, kad suėmė ties krūtine, bet galėjo būti, kad ir ties kaklu. Kad sugyventinę būtų smaugęs, Benediktas V. sakė neprisimenantis. Nukentėjusi moteris pagrasino, kad iškvies policiją, o pagyvenęs vyriškis galvojo, jog ta tik gąsdina. Deja, atvyko policijos ekipažas ir pensininką išsivežė į areštinę. Po visko Benediktas apgailestavo dėl savo elgesio.

Sakė, kad gyvens, kaip gyvenę

Nukentėjusioji pas medikus ir ekspertus vykti griežtai atsisakė, sakė, kad toliau gyvens su smurtauti linkusiu sugyventiniu ir jokio pareiškimo nerašys. Tik kad įstatymas numato, jog smurto artimoje aplinkoje atveju nukentėjusiojo pareiškimas nebūtinas, kad ikiteisminis tyrimas būtų pradėtas. Moteris tikino, kad anksčiau tarp jos ir sugyventinio ne kartą buvo kilę žodiniai konfliktai, tačiau dažniausiai juos išsiaiškindavę patys, be policijos pagalbos. Tik vieną kartą, prieš maždaug 8 metus, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, dėl kurio duomenų apie teistumą nėra.

Bijojo, kad prilaistys alaus

Moteris yra dirbanti ir tą dieną grįžo po darbo nešina keliais alaus buteliais. Vėliau kartu su sugyventiniu tą alų gėrė. Išgėrus kelis butelius alaus, moteris liepė sugyventiniui eiti miegoti, o šis neklausė – norėjo neštis alų į miegamąjį ir toliau gerti. To daryti nukentėjusioji neleido, nes buvo  įsitikinusi, kad jis prilaistys ant žemės prilaistys alaus, o jai teks valyti. Tai pasakiusi, moteris ėjo į lauką lesinti vištų. Koridoriuje Benediktas V. priėjo iš už nugaros, uždėjo ranką jai ant kaklo ir suspaudė, tada dar suspaudė ir ranką. Moteris sugyventinį nustūmė. Tuo metu ji dar girdėjo, kad vyras sakė, jog ,,padės ją  į vietą“. Nukentėjusioji teigė esą nesupratusi, ką tuo vyras norėjo pasakyti.

Nukentėjusioji – girtesnė

Užsirakinusi namo viduje, moteris paskambino ir bendrąjį pagalbos centrą, išsikvietė policiją. Atvykus pareigūnams, moteris pasiskundė buvusi skriaudžiama. Patikrinus sugyventinių girtumą, nustatyta, kad jie abu buvo neblaivūs: nukentėjusioji į alkotesterį įpūtė netgi daugiau – 1,81 promilės, o Benediktas V. – 0,71 promilės. Apžiūrint nukentėjusiąją, ant dešinės rankos dilbio vidinės dalies buvo matomos dvi neryškios kraujosruvos, o smaugimo žymių nematyti.

Elgesį taisys laisvės apribojimu

Prokurorė siūlė baudžiamąją bylą užbaigti, priimant teismo baudžiamąjį įsakymą. Teismas nusprendė, kad toks procesas yra galimas, nes bylos aplinkybės yra aiškios bei yra kitos būtinos sąlygos. Teismas prokurorės prašymą tenkino. Benediktas V. buvo pripažintas kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalį ir skyrė jam 9 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, uždraudžiant vartoti psichiką veikiančias medžiagas (įskaitant ir alkoholį) Bausmė sumažinta trečdaliu, kadangi byla išnagrinėta supaprastinto proceso tvarka – paskirta galutinė 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmė su jau minėtu draudimu. Paskirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – vyriškis turės dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose. Bausmės vykdymą prižiūrės Probacijos tarnyba.

Laukiama įsiteisėjimo

Byla išnagrinėta supaprastinto proceso tvarka, 2022 m. rugpjūčio 31 d. priimant teismo baudžiamąjį įsakymą. Kol kas jis yra neįsiteisėjęs ir išsiųstas nuteistajam. Per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jis turi teisę pareikšti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme žodžiu, prašyti skirti kitokią bausmę, tačiau praėjus šiam laikotarpiui, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts