Neįgalių ir senjorų radviliškiečių prašymo valdžia neišgirdo – geležinkelio perėjos bus uždarytos

AB „Lietuvos geležinkeliai“ paskelbė informaciją, jog nuo liepos 26 d. bus rakinami tarnybinių perėjų varteliai, esantys prie Radviliškio geležinkelio stoties pėsčiųjų tilto. Taip siekiama išvengti nelaimingų įvykių judant geležinkelio riedmenims. Asmenys, nesusiję su geležinkelių transporto eismu, norėdami kirsti bėgius, turės naudotis pėsčiųjų tiltu ar geležinkelio pervaža ties J. Basanavičiaus gatve. Ši, atrodo, žmonių saugumu besirūpinanti nauja tvarka sukėlė nemažai radviliškiečių aistrų, ypač gyvenančių Daukanto bei Basanavičiaus  gatvėse.

Perėjimas – tik per pėsčiųjų  tiltą

Nuo liepos 26 d.  radviliškiečiai, gyvenantys už geležinkelio, patekti į miestą  ar į namus galės tik per pėsčiųjų tiltą arba per Basanavičiaus gatvės pervažą. Šį AB „Lietuvos geležinkeliai“ sprendimą   gyventojai  pakomentavo socialiniuose tinkluose:

Įmonė rūpinasi žmonių saugumu. Viskas čia aišku. Ar galėtų savivaldybė kaip miesto šeimininkė paprašyti įmonės pasielgti realiai socialiai atsakingai ir uždarius nesaugų perėjimą pasiūlyti ne tik saugų, bet ir patogų perėjimą? Už pervažos – dvi gatvės visokio amžiaus ir visokios sveikatos būklės gyventojų. Visą vasarą temperatūra ekstremali, o prie Šaulių namų nėra nei suolelio, nei pavėsinės. Sako buvo. Išardė laikinai. Tas laikinai tai gal jau kokie 3-4 mėn. Tiltu nesinaudos joks senjoras su ratukais, lazdomis ar sudilusia nugara ir skaudančiais sąnariais. Jau nekalbu, kad pirkinius kažkaip ant tilto reiktų užsinešti. Rūpinantis saugumu reikia pasirūpinti ir tų, kuriuos saugai, gerove, nes dabar tai tik įmonė išsprendė savo problemas. Dviejų didelių gatvių pėstieji liko su jau seniai nesprendžiamomis problemomis“.

„O kaip senyviems žmonėms tuo tiltu užlipti? Bilietai neparduodami, laukimo salė uždaryta, sėdimų vietų paprastoje salėje trūksta, informacija tragiška. Daroma viskas, kad žmonės važiuotų tik autobusais“.

„Prie to pačio, būtų laikas ir tilto laiptelių būkle pasirūpinti. Suprantu, kad dėl važinėjančių riedmenų saugiau eiti tiltu. Bet  net ir sveikam žmogui lipti, nulipti ištrupėjusiais ir nelygiais laiptais nėra saugu! Lipant tokios blogos būkles laiptais galimos įvairios traumos“, – neslėpdami pasipiktinimo meru V. Simeliu bei administracijos direktore J. Margaitienė sakė radviliškiečiai.

Pasak gyventojų,  užtvėrus  per geležinkelio bėgius einantį taką, žmonės, negalintys užlipti ant tilto, eis per bėgius, taip dar labiau rizikuodami savo gyvybėmis.

Tiltas tam ir pastatytas, kad būtų saugiau

Radviliškio rajono savivaldybės administracija kartu su meru tarėsi su AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovais, kaip palengvinti neįgalių žmonių, kurie negali užlipti ant pėsčiųjų tilto,  judėjimą per  geležinkelį.

„Toje vietoje yra labai nesaugu –  tvora eina lygiai su Daukanto gatve, ir tuoj pat už  atidarytų vartų yra bėgiai. Kitoje pusėje iš už pastato kampo žmonės išeina tiesiai ant bėgių. Vis dėlto geležinkelis ne vaikų aikštelė, kad galėtume vaikščioti ir žioplinėti. Belieka džiaugtis, kad  iki šiol  neįvyko  kokių nors  nelaimių. Dirbantiems žmonėms yra pėsčiųjų tiltas, tad nuo šiol reikės vaikščioti per jį“,- sakė meras V. Simelis.

Kokia išeitis neįgaliesiems?

Pasiteiravome, kaip per geležinkelį reikės pereiti neįgaliesiems, negalintiems pasinaudoti pėsčiųjų tiltu. „Sutarėme, kad pradžioje neįgaliesiems, norintiems persikelti per geležinkelį, bus užrašytas telefonas, juo  paskambinus budintis prieis ir palydės. Paskaičiuosime, kiek bus tokių atvejų, o paskui spręsime – gal iki Basanavičiaus pervažos organizuosime pavežėjimą. Suprantame, kad tai nepatogu, bet  geležinkelio teritorija yra ne pasivaikščiojimo vieta“,- sakė meras.

Radviliškio savivaldybei siūloma atiduoti pėsčiųjų tiltą

Kaip jau radviliškiečiai pastebėjo, pėsčiųjų tilto per geležinkelį laiptų būklė tragiška – jie aptrupėję, o žiemą būna slidūs ir apsnigti. Pasak mero, šį tiltą AB „Lietuvos geležinkeliai“ siūlo savivaldybei pasiimti savo žinion.

„Radviliškio  rajono savivaldybė tilto neims, kol jo nesuremontuos arba nepadarys lifto pasikelti. Šiuo metu tiltas nėra pritaikytas  neįgaliesiems, dviračiams. Mes šią problemą žinome ir prieš perimant geležinkelininkai turės jį sutvarkyti ir priimti techninius sprendimus“,- sakė V. Simelis.

Belieka tikėtis, jog po kurio laiko atsiradus liftams pėsčiųjų tiltu galės naudotis ir neįgalūs žmonės, na, o kol kas teks priprasti prie nepatogumų ir geležinkelį kirsti per Basanavičiaus gatvės sankryžą arba pėsčiųjų tiltu.

P. S. Jau greičiau kaip po savaitės geležinkelio tarnybinių perėjų varteliai bus užrakinti, o meras V. Simelis bei administracijos direktorė J. Margaitienė  tik dabar susizgribo, jog geležinkelio pėsčiųjų tiltas nepritaikytas nei dviratininkams, nei neįgaliesiems. Tad Basanavičiaus bei Daukanto gatvių neįgaliesiems ar senjorams bus problema pereiti per geležinkelio bėgius.

Jonas Petrikas



.

Exit mobile version