Namų tvarkymosi metas: kur dėti statybines atliekas?

Įsibėgėjantis šiltasis metas daugelį skatina ne tik pasivaikščioti gryname ore, bet ir atsinaujinti ar įsirengti būstą. Po tokių darbų, dažnai susidaro nemažai statybinių atliekų, kurios paprastuoju būdu nugula kiemuose prie konteinerių, dar blogiau, kai tokios atliekos yra išverčiamos miškuose ar šalikėlėse. Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad tokiomis atliekomis būtina pasirūpinti tinkamai, nes netinkamai tvarkomos atliekos gali užteršti dirvožemį, prasiskverbti į gruntinius vandenis ir pakenkti aplinkai bei žmonių sveikatai.

„Pastebima, kad žmonėms, vis dar paprasčiau statybinėmis atliekomis atsikratyti jas išmetant į komunalinių atliekų konteinerius ar paliekant šalia jų. Dar blogiau, kai jomis atsikratoma miškuose ar pamiškėse“, – teigė Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus vedėja Jurgita Malskaitienė.
Ji pastebi, kad dalis remonto ir statybų metu susidarančių atliekų yra pavojingos žmonių sveikatai, taip pat jos teršia ir aplinką.

„Panaudoti teptukai, klijų, lakų likučiai, dažai ir kitos priemonės bei medžiagos, kurios yra naudojamos remontuojant būstą yra labai taršios. Netgi ir drabužiai, kurie yra su dažų likučiais, gali būti kenksmingi, nes vėliau, irdami jie gali užteršti gruntą“, – sakė J. Malskaitienė.

Primename, kad kiekviena pakuotė yra žymima simboliais, jie nurodo jų pavojingumą, aplinkai keliamą grėsmę, toksiškumą, degumą ir kitus elementus.

Susidariusias įvairias atliekas reikia perduoti tokias atliekas tvarkyti turintiems teisę atliekų tvarkytojams ar pristatyti į specialias savivaldybių įrengtas atliekų priėmimo ir laikinojo saugojimo aikšteles.

J. Malskaitienė pažymi, kad statybų metu susidariusios atliekos, atliekų tvarkytojams turi būti perduotos tinkamai paruoštos, sudėtos į sandarias talpas ar maišus.

O, kad būtų lengviau prisiminti, dalijamės 11 punktų, kaip tinkamai tvarkyti statybos, remonto ir griovimo atliekas:

Aplinkos apsaugos departamento informacija

Exit mobile version