Mokyklų naikinimo planui uždegta žalia šviesa. Reorganizuojamos Sidabravo, Grinkiškio ir Pociūnėlių mokyklos

Kovo 7-tą dieną vykusiame Radviliškio rajono Tarybos posėdyje netilo diskusijos dėl rajono Švietimo skyriaus parengto ir svarstyti teikto mokyklų reorganizavimo projekto. Nors nemaža dalis Tarybos narių nesutiko su trumparegišku valdančiųjų sprendimu, balsų dauguma pritarta mokyklų naikinimui. Tarybą netgi pasiekė informacija, kad valdantieji daro tam tikrą spaudimą naikinamų mokyklų administracijoms.

Dar 2021-ųjų metų pabaigoje savivaldybėje buvo priimtas naujas mokyklų tinklo reorganizavimo planas. Spendimo projektą svarstymui rengė ir teikė savivaldybės Švietimo ir sporto skyrius. Valdančiųjų plano esmė – iki 2025-ųjų metų optimizuoti Radviliškio rajono ugdymo įstaigų tinklą ir šitaip ne tik sutaupyti pinigų, bet ir neva gerinti ugdymo kokybę.

Projekto rengėjai ir valdantieji sulaukė klausimų dėl projekto naudingumo miestelių bendruomenėms

Tarybos posėdžio metu Tarybos nariai Gediminas Lipnevičius ir Paulius Kablys negailėjo kritikos projekto rengėjams už nesugebėjimą suprasti, kokį tikrą rezultatą miestelių ateities perspektyvai sukels svarstomas mokyklų mažinimo siūlymas.

Lietuvos regionų partijos atstovas Gediminas Lipnevičius išsakė griežtą nepritarimą dėl Sidabravo, Grinkiškio, Pociūnėlių mokyklų naikinimo. Priminė, kad einama ne problemų sprendimo, ateities gerinimo keliu, o lengviausiu ir mažiausiai pastangų reikalaujančiu naikinimo, o vėliau ir uždarymo keliu. Tarybos narys taip pat priminė, kaip apgaulingai buvo likviduotas Palonų daugiafunkcis centras. Buvo dar kartą klausiama ir dėl ko nenorima imtis konkrečių priemonių, skirtų miestelių gyventojų skaičiaus didinimui. Tarybos narys Gediminas Lipnevičius priminė apie jo rengtą ir teiktą siūlymą dėl gyventojų pritraukimo į Radviliškio rajono gyvenvietes planą, kuris sėkmingai įgyvendinamas Ukmergės rajono savivaldybėje.

Kritikos siūlymo rengėjams negailėjo ir Tarybos narys Romas Kalaitis. R. Kalvaitis taip pat paantrino G. Lipnevičiui ir pabrėžė, kad mokyklų mažinimas yra kelias į miestelių naikinimą. R. Kalvaitis pridūrė, kad šiose mokyklose be ugdymo veiklos yra vykdoma ir dienų centrų veikla, organizuojamas popamokinis mokinių užimtumas, taigi rengiant mokyklų reorganizavimo planą į statistiką įtraukti tik formalųjį ugdymą, pamirštant popamokinę veiklą, buvo neteisinga.

Mokyklų reorganizacija su represijų kvapeliu

Visus posėdyje dalyvaujančius asmenis nustebino Tarybos nario Paulius Kablio pasisakymai, kuriuose jis teigė, kad kai kurių mokyklų administracijos dėl sutikimo reorganizacijai patiria Švietimo skyriaus vedėjo ir savivaldybės valdančiųjų atstovų spaudimą. Paulius Kablys teigė, kad prieš Tarybos posėdį į jį pagalbos kreipėsi Pociūnėlių mokyklos tarybos atstovai. Pasak Pociūnėlių mokyklos tarybos, prieš rajono Tarybos posėdį juos pasiekė Švietimo skyriaus vedėjo Laisvūno Vaičiūno skambutis, kuriame įsakmiai nurodoma, kad, jei mokyklos administracija ir bendruomenė nesutiks su mokyklos reorganizacija, Švietimo skyrius iškvies mokyklai išorinį auditą. Kitą dieną atvykęs į mokyklą L. Vaičiūnas ir vicemerė Jurgita Sidarienė toliau gąsdino mokyklai išoriniu auditu. Tarybos narys P. Kalbys pabrėžė, kad dėl tokių savivaldybės spaudimo metodų, jis nepritars mokyklų reorganizavimo projektui.

Valdantieji nesutiko toliau ieškoti kitų problemos sprendimų – mokyklos bus mažinamos

Balsavimo metu balsų dauguma buvo pritarta naujam mokyklų reorganizacijos projektui. Už mokyklų naikinimo planą balsavo 14 Tarybos narių: mero K. Račkauskio atstovaujami socialdemokratai, „valstiečiai“, liberalai, „Vardan Lietuvos“, „darbiečiai“ ir „žaliasis“.

Mokyklų naikinimo nepalaikė: Gediminas Lipnevičius, Vilma Aleknienė, Vidmantas Bernotas, Darius Jurėnas, Irena Palionienė, Skaidra Dišlė, Paulius Kablys, Romas Kalvaitis, Jolanta Margaitienė.

Gertrūda Vileikienė

Vaičiūnas foto Švietimo skyriaus vedėjas buvo apkaltintas daręs spaudimą Pociūnėlių mokyklos bendruomenei

Už mokyklų naikinimo planą balsavo 14 Tarybos narių: mero atstovaujami socialdemokratai, „valstiečiai“, liberalai, „Vardan Lietuvos“, „darbiečiai“ ir „žaliasis“. Sprendimo nepalaikė: G. Lipnevičius, V. Aleknienė, V. Bernotas, D. Jurėnas, I. Palionienė, S. Dišlė, P. Kablys, R. Kalvaitis, J. Margaitienė.

Exit mobile version