Mitas sugriautas – Atliekų priėmimo punktas dirba

Mitas sugriautas – Atliekų priėmimo punktas dirba

Visiems Lietuvos gyventojams  nuo vaikystės žinomas ir jau į kraują įaugęs posakis „Balandis – švaros mėnuo“. Sušilus orams visi puola švarinti savo kiemus, sandėliukus, prasideda darbai daržuose. Tvarkytis, be abejo,  gerai, tačiau…

Rajono pamiškės virsta šiukšlynais

Pas kiekvienas šeimininką, susitvarkiusį savo kiemą bei namų valdą, atsiranda krūva smulkesnių ar stambesnių nebereikalingų rakandų, kuriais norima kuo greičiau atsikratyti. Deja, jie dažnai atsiduria ne sąvartynuose ar Atliekų priėmimo punktuose (APP), tačiau pamiškėse ar šiaip kokiose nuošalesnėse vietose.

Pastebėjęs, kad  rajono pakelėse pavasarį pradėjo augti nelegalūs sąvartynai,  Tarybos narys bei „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius  socialiniuose tinkluose kreipėsi į rajono gyventojus: „Paskutiniu metu „Facebook“ paskyrose – vien įrašai apie šiukšlintojus. Mieli draugai, ar galite man paaiškinti, kodėl žmonės veža šiukšles į mišką, o ne į Atliekų priėmimo punktus? Juk nemokamai priima! Pasibaigus karantinui, kaip ir kasmet, kartu su „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariais organizuosime švarinimosi akciją „Darom“ Radviliškyje. Tikiuosi, nors ir aptingę, visi eisime kartu tvarkyti miškų, pakelių“.

Į diskusiją įsijungė rajono gyventojai, kai kurie teigdami, kad šiukšlių dabar nėra kur dėti – karantino metu punktai uždaryti, tad jos ir atsiduria pakelėse, pamiškėse.

Žiūronų kaime  Atliekų  priėmimo punkto vartai atviri

Deja, mitas, kad  punktas šiuo metu uždaryti, buvo sugriautas. Balandžio 22 d. Tarybos narys G. Lipnevičius, kartu su savaitraščio „Radviliškio kraštas“ žurnalistais, apsilankė Žiūronų kaime esančiame Atliekų  priėmimo punkte ir įsitikino, kad punkto vartai atviri lankytojams.

„Punktas buvo uždarytas nuo kovo 16 d. iki balandžio 7 d. , tačiau dabar dirbame visu pajėgumu, jau šiandien buvo keli klientai“,-  sakė punktą prižiūrintis Kazys Judeika.

Jis maloniai priėmė Tarybos narį ir žurnalistus, aprodė punkto teritoriją, kur iš karto į akis krito ideali švara bei tvarka.
Bebūnant punkte, gyventojai atvežė  priduoti šiferio lakštų.

„Net negalėčiau pasakyti, kodėl žmonės neatveža šiukšlių į punktą, o jomis atsikrato pamiškėse. Gal dėl to, kad pas mus reikia užsiregistruoti, pasakyti pavardę. Kai paklausi pavardės, žmogui turbūt jau atrodo, kad jis į policiją pateko“,- sakė besišypsantis punkto prižiūrėtojas.

Atliekos priimamos nemokamai

Atliekos Žiūronų Atliekų priėmimo punkte  iš rajono gyventojų priimamos nemokamai, tad nėra jokio reikalo jų bet kur mėtyti – juk punktas netoli miesto, vos už kelių kilometrų.

Kai kurių atliekų kiekis yra ribotas, pavyzdžiui, per metus  priimama tik 15 asbesto lakštų. „Jeigu gyventojas nori priduoti daugiau lakštų ar padangų, užregistruoja savo šeimos narius, artimuosius ir jau nereikia papildomai mokėti“,- informavo punkto darbuotojas Kazys.

Belieka tikėtis, kad kai kuriems rajono gyventojams prabus sąžinė, jie pagaliau „atras“ Atliekų  priėmimo punktą ir nebešiukšlins miškuose.

P.S. Beje, atliekas į punktą galima priduoti nemokamai, o štai už pamiškių ar pakelių šiukšlinimą baudos siekia nuo 20 iki 150 eurų. Tad sąvartynai ir Atliekų priėmimo punktai – pigesnis variantas atsikratyti nebereikalingais rakandais.

„Radviliškio krašto“ informacija

Exit mobile version