Mero žinia gyventojams: kaimo mokyklos bus uždarytos

Spalio 25 d. vykusiame rajono Tarybos posėdyje tarybos nariai kėlė klausimą dėl mokytojų važinėjimo į kaimo mokyklas išlaidų padengimo.
Kelionės į kaimus – ne iš gero gyvenimo
Ne paslaptis, kad nemažai rajono pedagogų, norėdami dirbti pilnu krūviu, priversti  „susirinkti“ šias valandas per kelias mokyklas, net ir važinėdami po keliasdešimt kilometrų į kaimo mokyklas. Kelionės į darbą patuština pedagogų kišenes ir jie kreipėsi į rajono Tarybos narius, prašydami kompensuoti šias išlaidas.
Pedagogų kelionėms reikia įspūdingos sumos
 „Jeigu galime skirti lėšų gydytojų prisiviliojimui į rajoną, kodėl mes negalime padėti ir mokytojams, iš Radviliškio važinėjantiems dirbti į kaimo mokyklas. Juk tai nebūtų labai didelės lėšos“,- sakė Tarybos nariai.
Pasak Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos G. Juodeikienės, mokytojų kelionių kompensavimui reikėtų ne taip ir mažai lėšų. „8 mokytojai, vykstantys į darbą į Grinkiškio J.Poderio  gimnaziją  kreipėsi prašydami kompensuoti važinėjimo išlaidas. Paskaičiavome, kad šios išlaidos mėnesiui būtų 670 eurų, metams – 8045 eurai. Į tą pačią Grinkiškio gimnaziją važinėja 2   mokytojai iš  Baisogalos ir 1 iš Raudondvario. Manyčiau, kad tada reikėtų kompensuoti važinėjimo išlaidas visiems mokytojams, kurie važinėja į kaimų ar miestelių mokyklas – tokių rajone yra 102 ir per mėnesį  tokioms kompensacijoms reikėtų 5906 eurai, o per metus – 70  872 erai“,- sakė  vedėja.
Galimas ir dalinis kompensavimas
Kaip  matome iš paskaičiavimų, mokytojų kelionių kompensacijoms reikėtų nemažos sumos. Pasak vieno Tarybos nario, būtų galimas ir dalinis mokytojų kelionių kompensavimas – vis šiokia tokia paspirtis nedidelius atlyginimus gaunantiems pedagogams. „Mes viena ranka duodame kaimo   bendruomenės pinigus, kita ranka uždarinėjame kaimo mokyklas“,- sakė tarybos narys.
Meras „rėžė iš peties“
Meras, atsakydamas Tarybos nariams, „rėžė iš peties“  – greitai  jiems nebereikės važinėti į kaimo mokyklas, nes jos bus uždaromos. „Kaimo mokyklos bus  uždaromos. Įvedus naują pedagogų apmokėjimo tvarką, nuo kitų mokslo metų pradžios Alksniupiuose, Pakalniškiuose, Pociūnėliuose, Grinkiškyje nebeliks mokyklų vadovų, nes jų administravimui skiriama 20 proc. nuo mokinių skaičiaus ir šių lėšų neužtenka“,- sakė meras.
Vadinasi, šios mokyklos taps Šeduvos bei Baisogalos gimnazijų skyriais, o daugelis mokyklų vadovų iš patirties, kad, mokyklai tapus skyriumi, ji po metų apskritai uždaroma.
Ir pasileido meras „į lankas“, aiškindamas, kad   dėl gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisos savivaldybės neteks 160 mln. eurų, o rajono savivaldybė, planavusi gauti 19 mln. 800 eurų iš PVM mokesčio, gaus tik nepilnus 19 mln.
„Neištraukime iš konteksto mokytojų, tada reikėtų apmokėti keliones ir kultūros darbuotojams, ir gydytojams. Toks sprendimas bus galimas tik nuo sausio 1 d., nes jis susijęs su pinigų srautais“ ,- sakė meras.
Na, o visos šios kalbos potekstė  galimai tokia – nėra pinigų ir neprašykite.
Tarybos narys nesutiko su mero argumentais, kad  negalima rasti lėšų nors daliniam mokytojų kelionių kompensavimui ir pasiūlė ūkiškiau žiūrėti į statybos objektus.
Pasiūlytas komitetų pirmininkų pasitarimas
Meras, nesitikėdamas tokio Tarybos narių atkaklumo, turbūt neišdrįso kaip kirviu nukirsti, kad tegul pedagogai jokių kompensacijų už keliones į kaimo mokyklas nesitiki ir, ramindamas politikų aistras, pasiūlė šį klausimą apsvarstyti susirinkusiems  komitetų pirmininkams. Kyla mintis, kad šis susirinkimas pasiūlytas tik dėl akių, nes visi seniai žino, kad komitetų pirmininkai dažniausiai paklūsta mero įsakymams.
Kadangi mero bei rajono Tarybos narių kadencija jau greitai baigsis, netrukus rinksime naują rajono valdžią, kuri, tikėkimės, ras galimybę, kaip padėti mokytojams ir išsaugoti  mokyklas kaime. 

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts