Vyriausiajai Tarnybinės Etikos komisijai (VTEK) gali tekti atidaryti naują poskyrį, kuris aptarnautų išimtinai tik Radviliškį valdančios koalicijos partiečius. Šiandien etikos sargai Vilniuje svarstys Savivaldybės gydytojos pareigas einančios Aušros Čiūdarienės elgesį. Koją jai pakišti galėjo dalyvavimas Radviliškio ligoninės direktoriaus vertinimo komisijoje. Be to, VTEK domėsis, kodėl A.Čiūdarienė, kuri taip pat vadovauja ir Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centrui, pamiršo deklaruoti savo sutuoktinio Kęstučio Čiūdaro darbovietę.
Vorele į VTEK
Šios kadencijos politikai vienas paskui kitą ėjo aiškintis etikos sargams. Savi rajoninėje komisijoje dažnai galėdavo išsisukti. Etikos komisija, vadovaujama valstiečio Jono Povilaičio, yra tapusi įrankiu tik opozicijai skriausti. Vis tik Vilniuje reiduojantys etikos sargai gerokai griežtesni. Kliuvo ir socdemui Kazimierui Auguliui už pasivažinėjimą tarnybiniu transportu, kliuvo ir konservatoriui Vaidotui Jakavičiui už norą turėti asmeninį aerodromą. Neseniai VTEK ir Vladą Milkoną pripažino pažeidus įstatymą. Nepadėjo net pasisamdytas advokatas. Tiesa, sprendimą jis dar gali skųsti. Savivaldybės įmonės UAB „Radviliškio autobusų parkas“ direktorius V.Milkonas „patogiai“ pamiršo deklaruoti interesus ne mėnesį ar metus, o keletą. Juk jis dar vadovauja ir privačiai bendrovei UAB „Emtra“, su kuria 2008 metais sudaryta koncesijos sutartis dėl keleivių vežimo paslaugų.
Teisme išaiškėjo nemalonūs faktai
Ne kartą aprašytame teismo procese dėl Radviliškio ligoninės direktoriaus konkurso teisėtumo paaiškėjo, jog A. Čiūdarienės sutuoktinis K.Čiūdaras dirbo ligoninėje. Vyr. inžinieriaus pareigas eidamas vos 0,25 etato, jis iš vadovų reikalavo didesnės algos. Nenuostabu, kad elgėsi pakankamai drąsiai. Juk baudžiamosios bylos „bendrasuolis“ Antanas Čepononis turėjo garantuoti „stogą“. Tuometinė direktorė Danutė Povelauskienė atsisakė tenkinti prašymą, tad K.Čiūdaras supykęs suraitė pareiškimą dėl savanoriško išėjimo iš darbo. Motyvas – pažemintas jo orumas. Bet čia prasideda įdomumai. Dėl didesnės algos stengėsi ir žmona – A.Čiūdarienė taip pat prašė D.Povelauskienės padidinti jos sutuoktiniui atlyginimą.
Turėjo interesą, bet nenusišalino
Liepos mėnesį vyko konkursas į Radviliškio ligoninės direktoriaus postą. Į komisiją taip pat buvo įtraukta vienintelė medikė A.Čiūdarienė. Apie galimą interesų konfliktą ji neinformavo nei rajono mero, nei administracijos direktorės. Vienam ji tiesiogiai pavaldi kaip įstaigos vadovė, administracijos direktorei – dėl einamų antraeilių pareigų savivaldybės administracijoje. Kam vargintis su procedūromis, jei reikia dėlioti taškus ant „i“. Pamoka turi būti aiški. Jei atlyginimą prašo padidinti „tinkamas“ asmuo iš „caro“ aplinkos, privaloma vykdyti be jokių mąstymų ar atsikalbinėjimų. Tai jau suderinta ir žinoma. Tuo tarpu mes galime apgailestauti, kad su A.Čiūdarienė nepavyko susisiekti nei darbiniais telefonais, nei asmeniniu mobiliuoju. Ji tiesiog nematė reikalo bendrauti. Meras A.Čepononis paklaustas, ar baustų bendrapartietę, jei VTEK pripažintų A.Čiūdarienę pažeidus įstatymą ir sprendimas įsigaliotų, atsakė: „Dar nesvarsčiau. Ar tenkina Jus toks atsakymas?“ Laikas parodys, ar bus toks pat principingas, kaip ir Radviliškio ligoninės vadovų atžvilgiu. Kai du gydytojai laiku nedeklaravo savo interesų, meras ieškojo bet kokių būdų nubausti jų vadovą. Bet prisiminus 2016 metų girto Sidabravo seniūno, bendrapartiečio Vidmanto Blužo istoriją, kai buvo dedamos milžiniškos pastangos susikompromitavusiam valdininkui gelbėti, rezultatas tikriausiai jau gali būti lengvai nuspėjamas.
Bus daugiau
Marius Aleksiūnas