Meilę skleidžiantis prancūziškos dainos festivalis

Pagaliau patikėjus, kad pavasaris atėjo, Šeduvos gimnazijoje 10-ąjį kartą vyko respublikinis prancūziškos dainos festivalis „Meilė keičia pasaulį“.

Deja, šįkart renginys sutapo su itin didele įtampa, kilusia dėl neatsakingų kai kurių šalių sprendimų. Tad visi: svečiai bei gimnazijos bendruomenė, buvo pakviesti į solidarumo akciją už taiką. Susirinkusiems kieme Šeduvos  gimnazijos prancūzų kalbos mokytoja metodininkė Virginija Butvilienė kalbėjo apie pasaulį be karo, nesutarimų ir neapykantos kurstymo. Festivalio viešnia ponia Amanda Wintmolders iš Belgijos papasakojo, kaip prieš 30 metų, įsitraukusi į tarptautinio susirašinėjimo klubo veiklą, susipažino su Virginija Butviliene ir prisiminė šūkį: „Plunksna yra galingesnė už kardą“, kuris kvietė taikiai gyventi. Tokie troškimai ne mažiau svarbūs ir šiandien, kai pasaulyje tvyro didelė įtampa. Labai svarbu vieningai siekti taikos įvairiomis priemonėmis, net ir dainuojant apie meilę, skleidžiančią gėrį. Tad klausant gimnazijos pučiamųjų instrumentų orkestro atliekamo Europos Sąjungos himno tvyrojo pakili, džiaugsminga ir mąsli nuotaika.

Veiksmui persikėlus į aktų salę festivalio dalyvius pagerbė gimnazijos pučiamųjų instrumentų orkestras, kuriam vadovauja mokytojas Kęstutis Meškauskas, šokių kolektyvas „Vaivorykštė“, vadovaujamas mokytojo Astijaus Poškos, EMILE klasės mokiniai parodydami muzikinį spektaklį pagal A. de Sent Egziuperi pasaką „Mažasis princas“. Jaunuosius aktorius ruošė frankofonijos puoselėtoja režisierė Karolina Masiulytė-Paliulienė.

Į jubiliejinį respublikinį renginį suvažiavo frankofonai iš 25 Lietuvos ugdymo įstaigų, jie paruošė 30 pasirodymų.  Atvyko svečių iš Kauno technologijų universiteto inžinerijos licėjaus, Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos. Savo dainomis žiūrovus džiugino dalyviai iš Vilniaus Jono Basanavičiaus, Vilniaus Simono Daukanto, Kauno technologijų universiteto, VDU „Rasos“, Kauno  „Saulės“, Kauno jėzuitų, Klaipėdos  „Aukuro“, Šiaulių Didždvario, Šiaulių Juliaus Janonio, Šiaulių Stasio Šalkauskio, Panevėžio 5-osios, Panevėžio Kazimiero Paltaroko, Pakruojo r. Linkuvos, Pasvalio Petro Vileišio, Radviliškio Lizdeikos ir Šeduvos gimnazijų; iš Vilniaus Jono Basanavičiaus, Vilniaus Petro Vileišio, Klaipėdos „Smeltės“, Šiaulių „Juventos“, Anykščių A.Vienuolio progimnazijų bei Pakruojo „Žemynos“, Alytaus Dzūkijos pagrindinių mokyklų. Kreipdamasis į juos Šeduvos gimnazijos direktorius Laimutis Škleinikas džiaugėsi, kad susirinko toks gausus būrys prancūzų kultūros ir kalbos mylėtojų, dėkojo renginio rėmėjams ir organizatorei prancūzų kalbos mokytojai metodininkei Virginijai Butvilienei, o dalyvius kvietė pasinerti į sėkmės ir gerų emocijų versmę. Nepamirštamų įspūdžių, puikios nuotaikos, meilės prancūzų kalbai sveikindami linkėjo Giedrė Bernotaitė-Salfati, Prancūzų instituto Lietuvoje direktoriaus asistentė, Karolina Masiulytė-Paliulienė, aktorė, režisierė, vertėja, rašytoja, prancūzų kultūros ir kalbos puoselėtoja, Antanas Čepononis, Radviliškio rajono savivaldybės meras, Justinas Pranys, Šeduvos miesto seniūnas. Susirinkusiuosius maloniai  nustebino netradicinis – vaizdo sveikinimas, kurį perdavė praėjusio festivalio Grand Prix laimėtojas Gabrielius Verdingas. Jo pasisakyme nuskambėjo didžiulė padėka už tai, kad laimėjimas jam suteikė naujų galimybių ir teigiamų emocijų. Renginio sumanytoja ir organizatorė Virginija Butvilienė apžvelgė festivalio istoriją, prisiminė, kad prieš dešimtmetį dalyvavo tik 6 mokyklų atstovai, bet kiekvienais metais vis daugiau norinčių čia atvykti atsirasdavo. Tai džiugina ir leidžia tikėti šio sumanymo prasmingumu. O visiems, kurie padėjo organizuoti bei finansiškai rėmė, sumanytoja dėkojo ir linkėjo sėkmės.

Po sveikinimo kalbų buvo pristatyta garbinga vertinimo komisija. Jos pirmininkė – Giedrė Bernotaitė-Salfati, Prancūzų instituto Lietuvoje direktoriaus asistentė, nariai: Karolina Masiulytė-Paliulienė, aktorė, režisierė, rašytoja, Laimutė Rumbienė, Kėdainių kalbų mokyklos prancūzų kalbos mokytoja metodininkė, Edita Varneckienė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkė, Evelina Stalgienė, Šeduvos kultūros ir amatų centro meno vadovė. Vertinimo komisijai teko sunki užduotis išrinkti geriausius solistus (5–8 ir I–IV klasių) ir ansamblius (5–8 klasių), paskirti nominacijas. 5–8 klasių solistų grupėje I vietą iškovojo Urtė Ginelevičiūtė iš Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos, II vietą pelnė Nojus Žebrauskas su grupe „Rock ID“ iš Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos ir III vieta atiteko Šiaulių „Juventos“ progimnazijos solistui Armantui Gružui. Ansamblių kategorijoje I vietą užėmė Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijos mišrus vokalinis ansamblis, II vietą laimėjo Šiaulių „Juventos“ progimnazijos trio – Medeina Česnaitė, Vėja Baltutytė, Beata Sturys, III vietą iškovojo Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos vokalinis ansamblis. Vyresniųjų grupėje I vietą iškovojo KTU gimnazijos solistė Milda Mikalonytė, II vietą – solistė Dorotėja Rožinskaitė iš VDU „Rasos“ gimnazijos, III vietą užėmė Tadas Viržintas iš Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos.

Grand Prix (2 savaičių prancūzų kalbos kursus Pietų Prancūzijoje) laimėjo solistė Unė Baranauskaitė iš Šiaulių Didždvario gimnazijos.

Nominaciją už geriausią prancūzišką raišką gavo Rugilė Garbaliauskaitė iš Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos, už originaliausią pasirodymą buvo apdovanota Šeduvos gimnazijos 6-7 klasių vokalinė grupė, elegantiškiausiai pasirodė Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos 8 klasių merginų ansamblis, balso virtuozu pripažintas Armantas Gružas iš Šiaulių „Juventos“ progimnazijos, artistiškiausiai pasirodė Tadas Viržintas iš Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos, už profesionaliausią pasirodymą apdovanotas Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos 9 klasių choras.  Festivalio dalyviams buvo įsteigti ir specialieji prizai. Prancūzų instituto Lietuvoje įsteigtas prizas atiteko Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos solistei Elenai Klimkevičiūtei, prancūzų kalbos mokytojos Elenos Tumasonienės vardo piniginį prizą ir Lietuvos prancūzų kalbos mokytojų ir dėstytojų asociacijos dovaną laimėjo trio iš Šiaulių „Juventos“ progimnazijos.

Už tai, kad Šeduvos gimnazijoje visą dieną skambėjo prancūzų kalba ir nuostabios melodijos, organizatoriai dėkingi ne tik atlikėjams, bet ir juos rengusiems mokytojams. Be abejo, šio nuostabaus festivalio nebūtų be gerbiamų rėmėjų geranoriškumo. Tad didžiulė padėka Prancūzijos ambasadai Lietuvoje, Prancūzų institutui Lietuvoje, Lietuvos prancūzų kalbos mokytojų ir dėstytojų asociacijai, UAB „Sidabrinis medis“, Lietuvos mokininių neformaliojo švietimo centrui, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriui, Radviliškio rajono savivaldybės merui Antanui Čepononiui, Elenai Bičkaukienei, prancūzų kalbos mokytojos E. Tumasonienės vardo premijos įsteigėjai, Vitalijai ir Kazimierui Masilioniams, Šeduvos kultūros ir amatų centrui bei Šeduvos gimnazijai.

Šviesi balandžio 13-oji diena įeis į Šeduvos gimnazijos šimtmečio istoriją kaip viena iš gražiausių, prasmingiausių, vienijančių ir skatinančių kurti, pažinti, mylėti ne tik savo šalį, bet ir Europos žemyną bei visą planetą, nes „Meilė keičia pasaulį“.

 

Jūratė Petraitienė, Šeduvos gimnazijos
lietuvių kalbos mokytoja

Exit mobile version