Ligonių stebėjimas – ambulatorinė paslauga

Nemažai radviliškiečių kreipiasi į „Radviliškio krašto“ redakciją su įvairiais skundais. Dažnai skundžiamasi medikais, tvarka ligoninėje. Daugelis ligoninės pacientų skundžiasi, kad gulėdami stebėjimo palatoje nesulaukia medikų dėmesio, stebimi ligoniai nemaitinami. Apie stebėjimo palatoje teikiamas paslaugas ligoniams paklausėme Radviliškio ligoninės direktorės Danutės Povelauskienės.

 

Slaugytojoms – daugiau atsakomybės
Pasak ligoninės direktorės, priėmimo skyriuje slaugytojoms bus suteikiama daugiau atsakomybės – jos turi gebėti įvertinti, kurį ligonį reikia priimti prioriteto tvarka, o kuris dar gali palaukti. „Ligoniai nori, kad gydytojas būtų individualiai pririštas prie jų, tačiau stebėjimas – ambulatorinė paslauga ir gydytojo apžiūra priklauso tik vienkartinė – priėmus ligonį ir išleidžiant jį į namus. Nuo 18 valandos priėmimo skyriuje dirba vienas gydytojas, tad ligoniams kartais reikia palaukti, kol priims. Dažnai dėl to kyla nepasitenkinimas – visi nori, kad gydytojas juos priimtų čia ir dabar. Netgi buvo atvejis, kai žmogus, patyręs traumą, atvyko į priėmimo skyrių po trijų dienų ir kai jam reikėjo palaukti 15 minučių, kol chirurgas baigs teikti pagalbą avarijoje nukentėjusiam žmogui, kilo baisus triukšmas. Bet žmogus namuose  prabuvo tris dienas“,- sakė D. Povelauskienė.
Stebėjimo palata – ambulatorinė paslauga ir maitinimas čia gulintiems ligoniams nepriklauso – juo reikėtų pasirūpinti jų artimiesiems.

Ne visi pacientai guldomi į ligoninę
Pasak ligoninės direktorės, ne visus ligonius, paguldytus stebėjimui, reikia guldyti į stacionarą. „Ligoninėje visada yra infekcijų pavojus, kuo ilgiau žmogus guli ligoninėje, tuo didesnė tikimybė parsinešti į namus infekciją. Todėl ne visi pacientai, pagulėję stebėjimo palatoje, yra guldomi į ligoninės stacionaro skyrių – jei žmogui sulašinus ar suleidus vaistų pagerėjo, jis išleidžiamas į namus“,- sakė D. Povelauskienė.
Tačiau ir guldomi į ligoninę kai kurie pacientai turi išskirtinių reikalavimų medikams. „Žmogus, paguldytas į terapinį skyrių, pradeda reikalauti vandens, dantų pastos, maisto, o gydymas lieka paskutinėje vietoje. Kartais atrodo, kad gydytojai daugiau sprendžia socialines, o ne gydymo problemas“,- sakė D. Povelauskienė.
Kartais medikai dirba ir socialinių darbuotojų darbą – pasveikęs žmogus išrašomas iš ligoninės, su seniūnu ir socialiniu darbuotoju nepavyksta susisiekti, o žmogus  neturi pinigų bilietui į namus – ligoninė duoda mašiną grįžimui į namus.

Medikai tampa ir notarais
Pasak ligoninės direktorės, kartais medikai atlieka ir notarų darbą. „Būna, kad žmogus, gulintis terapiniame skyriuje, reikalauja, kad gydytojas patvirtintų jo testamentą. Į notarą kreiptis nenori, nes notarui reikia mokėti, o kad gydytojui vėliau gali tekti su giminėmis bylinėtis teismuose, niekam nerūpi. Tokių atvejų pasitaiko slaugos skyriuje, giminės grasina net televiziją iškviesti“,- sakė D. Povelauskienė.

Ligoniai maistu nesiskundžia
Pastaruoju metu visoje Lietuvoje kilo nepasitenkinimo banga ligoninės maistu – žmonės maistą fotografuoja, piktinasi jo prasta kokybe. „Mūsų ligoninėje žmonės maistu nesiskundžia – ligoniai gauna ir sriubos, ir karštą patiekalą. Labai geros kokybės maisto gal ir nereikia tikėtis – už nepilnus keturis eurus reikia pamaitinti žmones penkis kartus per dieną“,- sakė D.Povelauskienė.

Radviliškyje laukiami gydytojai geriatrai
Visuomenei sparčiai senstant, didėja gydytojų geriatrų poreikis. „Jeigu ligonis turi daug lėtinių susirgimų, jis nepasveiksta per 5 dienas, už kurias moka ligonių kasos, tada mus bara, kad per ilgai žmogų laikome ligoninėje. Ligoninėje reikėtų geriatrijos skyriaus, kuriame tokie ligoniai galėtų gulėti ilgiau, tačiau susiduriame su problema – nėra geriatrų specialistų. Lietuvoje iš viso yra tik 49 geriatrai, kurie dirba Vilniuje ir Kaune, į rajonus nevažiuoja“,- sakė D.Povelauskienė.
Taip ligoninė patenka į užburtą ratą – negalima gauti licencijos geriatrijos skyriui, nes nėra specialistų. Tiesa, ligoninėje tokiame skyriuje gali dirbti vidaus ligų gydytojai, išklausę 72 valandų kursą, tačiau konsultacinėje poliklinikoje tokie gydytojai dirbti negalėtų – reikia specialistų, kurių Lietuvoje kol kas labai mažai.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts