Ligoninėje neatsirado norinčių išimti kateterį iš pacientės rankos, o ligoninės direktorius sakė, kad ji „pabėgo“

Ligoninėje neatsirado norinčių išimti kateterį iš pacientės rankos, o ligoninės direktorius sakė, kad ji „pabėgo“

Iš tarpušvenčio laikotarpio savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją pasiekė dar viena Radviliškio ligoninės pacientės papasakota istorija ir liūdnoka patirtis. Apie savo situaciją papasakojo Radviliškio miesto gyventoja Irena (vardas yra pakeistas) bei jos sūnus, kuris pabandė pateikti savo nuomonę iš šalies. Kaip dažnai būna, skųstasi prastu ligoninės Priėmimo ir Skubios pagalbos skyriaus darbu.

Nustačius „koroną“, su sutrikusiu širdies ritmu – namo

Irena kalbėjo, kad gruodžio 29 d. jai sutriko širdies ritmas bei sukilo kraujospūdis. Pulsas buvo virš 100, spaudimas 150/118. Sūnus iškvietė „greitąją“. Moteris atvažiavo į Radviliškio ligoninės Priėmimo ir Skubios pagalbos skyrių. Deja, atliktas testas nustatė „koroną“. Kaip sako Irena, tada jai, nesuteikus jokios pagalbos, buvo liepta važiuoti namo. Kadangi buvo ruošiamasi lašinti vaistus, rankoje buvo kateteris. Pacientė vaistų negavo ir namo turėjo išvykti su kateteriu rankoje. Irena sakė, kad slaugytoja nesiteikė sureaguoti į jos prašymą išimti ir gulėjo užsiklojusi.

Kateterį išėmė kitą dieną

Irena su širdies ritmo sutrikimais susiduria ne pirmą kartą ir žino, kas paprastai daroma tokiais atvejais. Anksčiau suleisdavo vaistus, pastatydavo lašelines ir ritmą atstatydavo. Pasak Irenos, šį kartą buvo kitaip. Medikai pasakė, kad pirmiausia reikia kardiologo konsultacijos. „Bet juk numirti gali, kol gausi tą konsultaciją?“ – replikavo vyresnio amžiaus pacientė. Kitą dieną po vizito Priėmimo skyriuje (gruodžio 30 d.) moteris vėl nuvažiavo į ligoninę ir paprašė išimti kateterį. Irena guodėsi, kad jai ir vėl teko prašyti artimųjų pagalbos, gaišti laiką. Irena sakė žinanti, kad sūnus kalbėjosi su ligoninės direktoriumi, kuris jam atsakė, kad jos sveikatos būklė – nieko baisaus. Paskutiniu metu Irena nusipirko šeimos gydytojos išrašytus vaistus ir yra ramesnė, tiki, kad pasveiks.

Irenos sūnus: „Mama nepratusi skųstis dėl menkniekių“

Pacientės sūnus kalbėjo griežtai: „Jeigu mano mama važiuoja į ligoninę, vadinasi, jai tikrai labai blogai. Ji nepratusi be reikalo skųstis ir dėl menkniekių trukdyti. Buvo sukilęs kraujospūdis, sutrikęs širdies ritmas. Ligoninėje slaugytoja paėmė kraują, bet kita, kuri turėjo išlydėti, miegojo užsiklojusi ir neatėjo pažiūrėti, kaip jaučiasi pacientė, išimti kateterio. Kalbėjau su direktoriumi, sakė, kad čia nieko tokio. „Viešink, kas nuo to pasikeis?“ – numojo ranka jis. Jis vos ne pretenzijas pareiškė, ko čia sveiki atvažiavom. Gruodžio 30 d., kai buvau paskambinęs net į 112, kad žmogus grįžo namo su neišimtu kateteriu, ligoninėje kateterį išėmė be kalbų. Žinau, kad negali žmogaus taip išleisti namo. Su šunim geriau elgiasi dabar negu su žmonėm. Jaučiasi nebaudžiami – kas ką nori, tas tą daro“, – kalbėjo vyras, norėjęs, kad situacija būtų paviešinta.

Klausimai direktoriui

Situaciją, kaip įprastai, paprašėme pakomentuoti VšĮ Radviliškio ligoninės direktoriaus Vaido Smalinsko. Jam buvo užduoti klausimai: Ar, nustačius koronavirusinę infekciją, žmonėms ligoninėje nebeteikiamos medicininės paslaugos? Ar gali būti ligonis išleidžiamas namo su kateteriu rankoje? Kodėl į personalo abejingumą, nemandagumą nereaguojate, sakote, kad tai normalu? Ar nemanote, kad svarbu ne tik išgelbėti žmogaus gyvybę, bet ir pasirūpinti jo emocine savijauta, elgtis pagarbiai, dėmesingai?

Dar viena „pabėgusi“ pacientė?

Atsakydamas į paklausimą, ligoninės direktorius buvo formalus ir vėl rietė istoriją apie tai, kad pacientė pati pasišalino iš Priėmimo – Skubios pagalbos skyriaus. Jo atsakymą cituojame: „Norime atkreipti dėmesį, kad kiekvieno Priėmimo – Skubiosios pagalbos skyriaus paciento būklę vertina gydantis gydytojas ir jis priima sprendimus dėl jiems taikomo gydymo. Jeigu būklė stabili – pagal galiojančią tvarką pacientas išleidžiamas gydytis ambulatoriškai. Sudėtingesniais atvejais sergantis asmuo gydomas Radviliškio ligoninėje ar net perkeliamas į kitas gydymo įstaigas.

Šiuo atveju, išsiaiškinus situaciją, buvo nustatyta, kad 2022 m. gruodžio 29 d. Priėmimo – Skubiosios pagalbos skyriuje dirbusios bendrosios praktikos slaugytojos nemiegojo. Pacientei kateteris nebuvo išimtas, kadangi ji nesulaukusi slaugytojos (kuri tuo metu teikė pagalbą kitam asmeniui) pasišalino iš Priėmimo – Skubiosios pagalbos skyriaus. Kitą dieną, pacientei grįžus į ligoninę, kateteris buvo išimtas ir darbuotojai pacientės atsiprašė už nesusipratimus.

Neatsakyti klausimai

Kaip matome, redakcija liko be atsakymų į klausimus: „Kodėl į personalo abejingumą, nemandagumą nereaguojate, sakote, kad tai – normalu? Ar nemanote, kad svarbu ne tik išgelbėti žmogaus gyvybę, bet ir pasirūpinti jo emocine savijauta, elgtis pagarbiai, dėmesingai?“ Kaip supratome, direktoriui V. Smalinskui tai neatrodė svarbu arba tiesiog nežinojo, ką į tai atsakyti…

Rita Grigalienė

Asociatyvus nuotraukų koliažas

Exit mobile version