Liaudiška medicina – kokie populiariausi produktai

Visais laikais žmonės tam tikrais augalais sumažindavo skausmą. Iš pradžių buvo manoma, kad jie turi stebuklingų galių. Bet pamažu apie juos sukaupė daugiau žinių ir atskleidė gydomąsias savybes. Dabar galime džiaugtis vaistiniais augalais, nes per tūkstančius metų mūsų protėviai, o dabar ir medicina, nustatė kurie augalai tinka ligoms gydyti. Jų išties yra labai daug, bet šiandien apžvelgsime keletą ypač rudenį populiarių liaudiškos medicinos produktų. Tikimės, kad keičiantis orams ši informacija jums itin pasitarnaus.

Vaistiniai augalai ir jų gydomosios savybės

Avietės – jų lapų arbata geriama viduriuojant, organizme kaupiantis skysčiui, ja gydomos šlapimo sistemos organų ligos, inkstų ir tulžies pūslės akmenligė. Liaudies medicinoje aviečių lapų arbatos duodavo moterims prieš pat gimdymą. Manoma, kad ji stiprina gimdos susitraukimus ir palengvina gimdymą. Išoriškai aviečių lapų preparatais gydomas akių uždegimas, sudirgusi oda, žaizdos. Aviečių uogos turi sutraukiamųjų savybių, todėl taip pat gali būti naudojamos žaizdoms gydyti. Aviečių arbata ar uogienė taip pat geriama peršalus ar stipriai karščiuojant.

Čiobrelis – juose esantys flavonoidai atpalaiduoja raumenis. Dėl to jų preparatai plačiai vartojami virškinimo organų spazmams malšinti, tinka nuo pilvo pūtimo, raugulio, lėto virškinimo ir sutrikus tulžies išsiskyrimui. Čiobreliai veiksmingi gydant kosulį, astmą, malšina nosies gleivinės paburkimą dėl peršalimo ar alergijos.

Kanapės – nuo senų senovės žinomas augalas naudojamas iki šiol miego gerinimui, skausmo malšinimui, nerimo mažinimui. Išpopuliarėjusi kanapių arbata, CBD kanapių aliejus pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis. Mokslininkai per paskutiniuosius metus atlieka itin daug tyrimų Tiek mokslininkai tiek žmonės vartojantys kanapių preparatus džiaugiasi jų nauda. Pluoštinėse kanapėse esantis kanabidiolis mažina pykinimą, gerina apetitą bei savijautą sergantiems depresija, migrena, epilepsija, alzheimeriu ar net vėžiu. Stiprina imuninę sistemą, mažina stresą, gydo sąnarių ligas, astmą, gerina atmintį ir t.t. Kanapės išties veiksmingos ir gali gydyti labai daug negalavimų.

Melisa – vaistinių melisų preparatų dažniausiai skiriama gydant virškinimo organų sutrikimus, pavyzdžiui esant blogam virškinimui, pilvo pūtimui, raugėjant, kaupiantis dujomis. Slopina skrandžio spazmus ir gerina virškinimą. Taip pat jomis gydomi miego sutrikimai, nervingumas, lengvos formos depresija. Melisa taip pat slopina virusų dauginimąsi, jai galima gydyti puslelines ir skydliaukę.

Spanguolė – vartoti jos preparatus patariama asmenims, kurie antibiotikais gydo pasikartojančias šlapimo takų infekcines ligas bei silpnina šlapimo kvapą. Tai ypač svarbu vyresnio amžiaus asmenims, dėl įvairių priežasčių nelaikantiems šlapimo. Spanguolių sultys taip pat saugo dantis nuo apnašų, kurias sukelia bakterijos. Apnašos yra viena iš dantų ėduonies priežasčių. Spanguolėse esantis C vitaminas kartu su antioksidantais ir mineralais padeda apsisaugoti nuo gripo ir peršalimo ligų.

Šalavijas – slopina prakaito skyrimąsi, karščio priepuolius ir kitus menopauzės sukeltus simptomus. Vaistinių šalavijų preparatų skiriama esant virškinimo sutrikimams ir nuo pilvo pūtimo. Jie taip pat veikia tonizuojamai, todėl šalina nuovargį, ypač po sunkių ligų. Stiprus šalavijų lapų antpilas, išoriškai naudojamas, labai veiksmingai gydo infekcines burnos gleivinės ir gerklės ligas.

Čiobrelis – atpalaiduoja raumenis. Dėl to jų preparatai plačiai vartojami virškinimo organų spazmams malšinti, tinka nuo pilvo pūtimo, raugulio, lėto virškinimo ir sutrikus tulžies išsiskyrimui. Čiobreliai veiksmingi gydant kosulį, astmą, malšina nosies gleivinės paburkimą dėl peršalimo ar alergijos.

Vaistinių augalų yra išties daug, bet patariame pasikliauti tais, kurie labiausiai populiarūs. Ir žinoma, svarbu jų neperdozuoti.

Total
0
Dalinasi
Related Posts