Kai į namus atkeliauja siunta, dažnam mūsų tai atrodo savaime supranta ir jokių netikėtumų negalinti patirti procedūra. Pripažinkime, pykstame, jeigu kurjeris vėluoja, erzina, jeigu atvyksta per anksti ir visai nė nesusimąstome, jog prieš mus stovi žmogus, kuriam reikia įveikti sunkumus, kuriuos ir patys dažnai patiriame kelyje: prastos oro sąlygos, taisomi keliai, kamščiai, automobiliais užgriozdintos stovėjimo aikštelės ir ne visada geranoriški kiti vairuotojai. Kaip sakoma, neklysta tik tas, kuris nieko nedaro. Tad, ar visada esame teisūs kaltindami kurjerius aplaidžiu darbu? Ir su kokiais iššūkiais darbe tenka susidurti šios profesijos atstovams?
Vairuoti tenka ne tik mikroautobusą
Tikrai profesionali siuntų pristatymo įmonė užtikrina, jog jų kurjeriai gali vairuoti ne vienos rūšies transporto priemonę. Situacijų būna visokių: ir transportas genda, ir oro bei kelių sąlygos keičiasi ir dar daug kitokių netikėtų pasikeitimų. Kurjeris turi būti pasiruošęs bet kuriuo metu pakeisti transporto priemonę ir kaip galima tiksliau, sutartu laiku pristatyti siuntas.
Įdomus faktas: vieno kurjerių konkurso laureatas pasakoja, jog yra tekę smulkias siuntas išvežioti ir paspirtuku. Anot pašnekovo, tai turi ir savų pliusų: galimybė save išbandyti kitomis eismo sąlygomis, diena gryname ore, nereikia laukti automobilių spustyje. Tokia situacija turi ir sunkumų. Privalu atrasti vietos savo bagaže ir būtiniems darbo atributams, sakykim, kortelių ir siuntų skaitytuvams.
Darbas su draudžiamomis medžiagomis
SiuskPigiau bendrovė pateikia labai išsamų draudžiamų siųsti daiktų ir medžiagų sąrašą. Tačiau, anot bendrovės darbuotojų, dažnas klientas, reikalaudamas nepriekaištingo darbo iš kurjerių, pats nelabai varginasi laikytis nustatytų taisyklių. Tikriausiai girdėjote bent vieną istoriją, kai kurjeriai pasijunta blogai dėl siuntinio viduje išsiliejusių žmogaus organizmui nedraugiškų medžiagų ar sudužus indams, kuriuose tai patalpinta. Tokia rizika kurjeriams labai padidėja prieš didžiąsias žiemos šventes, nes žmonės dažnai nesibodi siųsti ir fejerverkus ar kitas sprogstamąsias medžiagas.
Nors kurjeris neatsako už tai, kas yra siuntinio viduje, tačiau aptikus draudžiamas medžiagas ar daiktus, visuomet suveikia žmogiškasis faktorius. Nori nenori, dėl to nejaukiai pasijunta bet kuris žmogus.
Savybės, reikalingos sėkmingam kurjerio darbui
Šį darbą dirbantys ir kurjerių bendrovių vadovai teigia, jog tik iš pirmo žvilgsnio šioji profesija atrodo paprasta. Kad kasdieniniame darbe nutiktų kuo mažiau nesėkmių ir siuntų pristatymas vyktų sklandžiai, kurjeriui reikalingos tam tikros fizinės ir moralinės savybės:
- Fizinė jėga: kurjeriams tenka kelti, nešti, sudėti į paštomato skyrius įvairaus dydžio siuntas. Labai svarbu ir gera sveikata, nes įvairios chroniškos ligos ir silpnas imunitetas sustiprina riziką užsikrėsti įvairiais virusais.
- Koordinacija. Kai reikia daug manevruoti tarp žmonių ir objektų ir nuolat vairuoti, be geros koordinacijos tikrai neišsiversite.
- Atsparumas stresui. Tai ta charakterio savybė, kuri padeda išvengti daug nemalonių situacijų bendraujant su klientais. Klientai dažnai kurjerius sieja su parduotuvėmis, kuriose apsiperka internetu, su įmonėmis ar žmonėmis, iš kurių gauna siuntinius. Savaime suprantama, visos pretenzijos reiškiamos kurjeriui. Išsiaiškinti tiesą tokiose situacijose reikia daug kantrybės, tolerancijos ir pakantumo.
Šios savybės ne tik padeda išvengti nemalonių situacijų darbe, bet ir didina darbo našumą bei suteikia didesnes karjeros galimybes.