Kultūros centre atidaryta Rimanto Petriko fotografijų paroda

Spalio 19 dieną Radviliškio kultūros centre atidaryta žinomo radviliškiečio fotografo Rimanto Petriko paroda  „Medžio drožėjų ir kalvių plenero „Baliui Buračui atminti“.

Fotografas R. Petrikas  daugelį valandų praleido rugpjūčio 21 – 27 dienomis Radviliškyje vykusiame medžio drožėjų bei kalvių plenere įamžindamas jo dalyvius ir darbo, ir poilsio akimirkomis. „Labai arti nelįsdavau prie dirbančių medžio drožėjų, nes jie medį pjovė galingais benzininiais pjūklais, bijojau, kad kuris nors į mane su tuo pjūklu neatsisuktų. Visi plenero dalyviai buvo draugiški, poilsio valandėlėmis pasivaišindavome kava ir atsargomis iš jų slaptų spintelių, pajuokaudavome“,- savo įspūdžiais iš darbo plenere  dalinosi fotografas.
Šio darbo plenere  apibendrinimu ir tapo paroda. „Eidamas pro Kultūros centrą pamačiau, kad  bus atidaryta fotografo Rimanto Petriko paroda. Manau, užeisiu pažiūrėti ir aš tos parodos, nes labai įdomu, kokie nuotraukų rėmeliai – ar gražūs. Atėjęs pamačiau, kad nuotraukos visai be rėmelių“,- savo parodą pristatė mėgstantis pajuokauti ir žodžio kišenėje neieškantis Rimantas.

Parodos atidaryme dalyvavusi  Acokavų bendruomenės pirmininkė Laima Šlekienė džiaugėsi projekto rezultatais ir Radviliškio „Buračui“ – Rimantui Petrikui – linkėjo sveikatos ir pasisekimo kūrybiniame darbe. Į parodos atidarymą atvyko ir sėkmės toliau fiksuojant istoriją linkėjo Radviliškio technologijų ir verslo mokyklos direktorius Jonas Pravilonis bei  kolega  fotografas Sigitas Mikutis.

Kalvis Stanislovas Špukas parodos autoriui padovanojo kalvišką akį, žiūrinčią pro durų plyšį, kuri simbolizuoja fotografo gebėjimą visur ir viską pamatyti bei  įamžinti. „Kai kitą kartą mane fotografuosi, padaryk, kad aš nuotraukose atrodyčiau lieknesnis“,- juokaudamas į Rimantą Petriką kreipėsi kalvis Stanislovas Špukas.
Medžio drožėjas Kęstutis Benedikas linkėjimus perdavė iš Alytaus: „Rimantas – taip pat ir čia vykstančių plenerų metraštininkas, įamžinantis įdomiausias akimirkas. Be jo Radviliškyje būtų tik skulptūros, o dabar – jos su istorija, skulptoriais, jų nuotaika, veiksmu“.

„Radviliškio Buraču“ pavadintas Rimantas Petrikas sakė, kad  jis turi kur kas daugiau negatyvų,  nei žymusis kraštietis. „Skiriasi tik mano ir Balio Buračo negatyvuose  įamžintas laikotarpis – jis fotografavo Nepriklausomoje Lietuvoje, aš daugiau sovietmečiu. Tačiau manau, kad ir sovietmetis svarbus ir įdomus – juk tuo laikotarpiu mes gyvenome, dirbome, kūrėme“,- sakė radviliškietis fotografas.
Parodos  „Medžio drožėjų ir kalvių plenero „Baliui Buračui atminti“ dalyviai bei  plenero dalyviai apžiūrėjo nuotraukas, dalinosi prisiminimais, o šventišką atmosferą kūrė Muzikos mokyklos jaunieji gitaristai.
Paroda veiks Radviliškio miesto kultūros centre I aukšto fojė iki lapkričio 14 dienos.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

 

 

Exit mobile version