Komisariato viršininkas L. Valius: „Gyventojai gali būti saugūs – policija budi visą parą“

Komisariato viršininkas L. Valius: „Gyventojai gali būti saugūs - policija budi visą parą“

Birželio 6 d. Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys ir „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius susitiko su Radviliškio rajono policijos komisariato viršininku Linu Valiumi. Susitikimą inicijavo bendruomenės pirmininkas, paskatintas rajono gyventojų klausimų, ar  policija pajėgi užtikrinti saugumą rajone –  paskutiniai įvykiai Pociūnuose verčia apie tai susimąstyti.
Situacija nuolat stebima
„Grupės asmenų konfliktas, įvykęs Pociūnuose, turbūt vienas didesnių pastaruoju metu, ar buvo įtarimų, kad jis gali kilti?“- klausė G. Lipnevičius Policijos komisariato viršininko.
„Viskas yra aktyvioje eigoje, atliekamas tyrimas. Aš pats ir policijos darbuotojai kelis kartus važiavome į įvykio vietą, bendravome su žmonėmis. Labai svarbu, kad žmonės dalintųsi informacija su policija. Jeigu jie bijo pranešti apie matytą įvykį ar kokias detales policijos darbuotojams, tada tegul kreipiasi į seniūną, vyresni žmonės gali informacija pasidalinti su savo vaikais, o jaunesni paprastai nevengia pranešti pareigūnams. Žmonėms visada sakau, kad, jeigu kyla kokia abejonė, reikėtų paskambinti bendruomenės pareigūnui ar neformaliai parašyti laišką. Mūsų tikslas, kad tokie įvykiai būtų užkardyti. Iš mažų pasekmių gali išsirutulioti ir skaudžių dalykų, sukuriamas nesaugumo jausmas. Policija paaukos visas savo jėgas, kad tokie įvykiai nepasikartotų“,- sakė L. Valius.
„Vyresni žmonės, matydami problemą, bijo skambinti policijos pareigūnams. „Radviliškio krašto bendruomenės nariams“ visada sakau, kad įtarę ar nujausdami  kažką negera, skambintų man, o aš pranešiu pareigūnams“,- paantrino komisariato viršininkui G. Lipnevičius.
Konfliktai kyla  žmonių susibūrimo vietose
Pasak L. Valiaus, konfliktai dažniausiai kyla tose vietose, kur vyksta didesni žmonių susibūrimai. Rajone yra apie 400 kaimų, atėjus Joninėms ar Oninėms, daugelyje gyvenviečių organizuojamos šventės. Policija savo darbą organizuoja atsižvelgiant į renginių gausą. Štai pernai, kai vyko Europos žmonių festivalis, pareigūnai neatostogavo, visi dirbo, įtemptas metas buvo ir per rinkimus.  Šiuo metu pareigūnai renka informaciją apie organizuojamas Joninių šventes ir jau  pranešta, kad  šventės vyks 15 vietų, visose jose policijos pareigūnai apsilankys. „Žmonių saugumas šventėse priklauso ir nuo to, kaip mokame švęsti, o pastaruoju metu matome, kad  žmonės moka linksmintis kultūringai, be alkoholio“,- sakė L. Valius.
Stebėjimo kameros – didesnis saugumas
Šiuo metu Radviliškio miestą stebi 17 stebėjimo kamerų, tačiau, pasak nuo užpuolikų ar vagių nukentėjusiųjų radviliškiečių, šios kameros ne visada veikia ir užfiksuoja įvykį.
„Kameros labai svarbu. Teiksiu savivaldybei pasiūlymą ant visų valstybinių pastatų, esančių miesto centre, sumontuoti stebėjimo kameras, taip būtų sukurtas didelis stebėjimo tinklas“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.
„Mes kreipėmės į visus žmones, turinčius stebėjimo kameras, prašydami apie jas pranešti Policijos komisariatui – deklaruoti, kokį plotą kamera gali aprėpti, ar ji vaizdą įrašo. Tai nereiškia, kad mes tas kameras stebėsime ar prie jų prisijungsime –  mes tik žinosime, kad  šioje vietoje yra stebėjimo kamera ir esant reikalui kreipsimės į jos savininką su prašymu leisti peržiūrėti įrašą. Tai labai geras dalykas ir mes skatiname gyventojus deklaruoti turimas stebėjimo kameras  – policijos darbuotojai patys atvažiuos į vietą ir užpildys visus reikiamus dokumentus. Stebėjimo kameros atlieka ir prevencinį vaidmenį – joms esant miestų centruose ar prie prekybos centrų, daugeliui nebekyla noras pavairuoti neblaiviems ir ką neteisėto padaryti “,- sakė L. Valius.
„Manau, kad stebėjimo kameros turėtų būti kaimuose ant visų seniūnijų pastatų – tai užtikrintų gyvenvietėse didesnį saugumą. Stebėjimo kameros darželiuose atbaidytų jų teritorijose vakarais mėgstančius pasėdėti ir parūkyti jaunuolius“,- sakė G. Lipnevičius.
Pasak L. Valiaus, darželių teritorijos aptvertos, yra užrakinami vartai. Policija vakarais pastebi  tas vietas ir paskatina jaunimą pakeisti buriavimosi teritorijas.
„ Ir jaunimą reikia suprasti – mažesnėse gyvenvietėse jauniems žmonėms stinga veiklos, užsiėmimų. Vaikinų kraujas karštas, o konfliktus gali išprovokuoti ir pasisakymai socialiniuose tinkluose. Tikrai šaunu, kad kaimuose jauni žmonės vasarą dirba pas ūkininkus, stengiasi užsidirbti – dažnai mums reikiamus jaunuolius randame ravinčius runkelius, besidarbuojančius ūkiuose. Jauni žmonės į negerus dalykus įsivelia nepagalvoję, tad stengiamės su jais kalbėtis, dirbti prevencinį darbą, padėti o ne iš karto bausti. Džiugu, kad pastaruoju metu keičiasi jaunimo mąstysena –  „būti krūtu“ reiškia  baigti  mokslus ir susirasti gerą darbą, o ne laiką leisti prie taurelės  “,- sakė Policijos komisariato viršininkas.
Žmonėms reikėtų būti atidesniems
„Norisi, kad visuomenė netoleruotų matomų daromų nusikaltimų, o praneštų pareigūnams. Taip pat norėtųsi, kad žmonės būtų atidesni, rūpintųsi savo ir artimųjų saugumu. Kaimuose visi žmonės pažįsta kaimynų automobilius, tad pamačius nepažįstamą automobilį reikėtų  nors ant kalendoriaus lapelio užsirašyti jo numerį. Pastaruoju metu dažnai nukenčia kaimo žmonės nuo nelegalių metalo supirkėjų. Tokie supirkėjai atvažiuoja pas žmogų į kiemą, nuperka daiktą už 20 eurų, o dar pavagia už didesnę sumą, nuo ūkininkų traktorių nurenka svorius. Nereikėtų leisti šeimininkauti savo kieme atvykėliams, patartina būti budriems. Žinodami tokių supirkėjų automobilių numerius, pareigūnai greičiau suras „priglaustus“ daiktus. Taip pat pastaruoju metu kaimuose dažnokai pastebimi važinėjantys romų tautybės žmonės, po kurių apsilankymų vyresni žmonės pasigenda santaupų, tad užsirašydami nepažįstamų automobilių numerius galbūt padėsite atskleisti nusikaltimą“,- ragino rajono gyventojus būti budriais rajono Policijos komisariato viršininkas.
Vasarą – didesni dėmesys viešosioms vietoms
Prasidėjus vasarai, daugelis rajono gyventojų patraukia prie vandens telkinių, kur ilsėdamiesi kai kurie nevengia vartoti ir alkoholio. „Mes žinome visas rajono gyventojų pamėgtas poilsio vietas ir jas stebime. Viešose vietose alkoholio vartoti negalima, tačiau ne viską ir pareigūnai gali pastebėti. Kai alkoholio padauginę žmonės pradeda trukdyti ilsėtis aplinkiniams, tada tokį elgesį pareigūnai tinkamai „įvertina“ ir triukšmadarius eliminuoja iš poilsiaviečių“,- sakė L.Valius.
Pasak Radviliškio rajono policijos komisariato viršininko, išvykdami atostogauti rajono gyventojai turėtų pasirūpinti savo turto saugumu, tolimesnių kelionių nereklamuoti socialinėje erdvėje, nes ją atidžiai, ypač vasarą, stebi  ir mėgstantys „priglobti“ svetimą turtą piliečiai.  
„Gyventojai prašė manęs pasiteirauti, ar Radviliškio rajone jie gali jaustis saugūs?- susitikimo pabaigoje L. Valiui klausimą uždavė G. Lipnevičius.
„Žmonės tikrai gali jaustis saugūs, nes policija budi 24 valandas, visą parą, maksimaliai siekiame, kad neįvyktų patys skaudžiausi įvykiai. Labai prašome, kad kilus bent mažiausiai abejonei dėl saugumo, pasidalinti informacija su policijos pareigūnais – akylų žmonių dėka nustatome sukčius, kurie važinėja po visą Lietuvą“,- sakė rajono policijos komisariato viršininkas L. Valius.
Konstruktyvaus pokalbio metu G. Lipnevičius ir L. Valius susitarė tęsti tokius susitikimus ir informuoti rajono gyventojus apie  aktualius įvykius bei  teikti naudingą informaciją, susijusią su jų saugumu.

„Radviliškio krašto“ informacija

Exit mobile version