Jog laikas kreiptis į akių gydytoją rodo daugybė požymių. Tai gali būti ir vaizdo iškraipymas, ir žaibavimas akyse, ir regos blankumo atsiradimas, net laikini jos dingimai bei kitokie atsiradę matomumo sutrikimai.
Kokie dažniausi yra nusiskundimai dėl akių negalavimo?
Itin dažnai pacientai kreipiasi į medikus dėl žaibavimo akyse bei regėjimo lauke atsirandančių švieselių. Pavienių ir retų tariamo žaibo tvykstelėjimų akyse kartais gali pasitaikyti staigiai atsistojus ar krestelėjus galvą, tai sukelia staigi kraujo cirkuliacijos kaita. Tačiau jei tokie regėjimo efektai ima kartotis dažnai, tada jau pats laikas susitikti su akių gydytoju, nes tariamo žaibo tvykstelėjimus gali sukelti ne tik akies tinklainės patempimas, bet ir jos plyšimas. Tokį įtarimą labiau sustiprina didelės ir gausios akyse atsiradusios drumstys.
Jei pacientui apsinešęs vaizdas prapuola pamirksėjus ar užsidėjus akinius, jaudintis nereikia, tačiau vis dėlto vertėtų pasitikrinti pas akių gydytoją. O jeigu po kurio laiko vėl ima žaibuoti akyse, tada be jokių dvejonių reikia kuo skubiau dar kartą apsilankyti pas oftalmologą.
Kuo yra pavojingas akies tinklainės atšokimas?
Akies tinklainės atšokimas dažniausiai pasitaiko trumparegiams arba patyrusiems akių traumą. Esant šios rūšies negalavimui – po žaibavimo akyse prieš jas gali atsirasti savotiška užsklanda, kuri iš pradžių nebūtinai uždengia visą akies vaizdą. Būna, kai vaizdas išsikreipia, tokį jo laužimą gali sukelti drumstėjantis akies lęšiukas ar pažeidimą patyrusi centrinė tinklainės dalis. Toks pažeidimas gali atsirasti ir dėl amžiaus, kai pradeda vystytis tinklainės degeneracija.
Kokiame amžiuje atsiranda atšokusio stiklakūnio rizika?
Laikotarpis, kuriame kyla akies stiklakūnio atšokimo rizika, dažniausiai prasideda nuo penkiasdešimties metų, o visiško jo atšokimo pavojus gresia tiems, kurie jau yra sulaukę 69 metų. Kaip rodo statistika, stiklakūnio atšokimas ištinka tik šiek tiek daugiau nei pusantro procento penkiasdešimtmečių, ir net trečdalį tų, kurie jau yra pradėję aštuntąjį savo gyvenimo dešimtmetį.
Tačiau į akių gydytojus, kilus regėjimo problemoms, verčiau kreiptis kuo anksčiau. O visais akių ligų klausimais ne tik patars, bet ir ateis į pagalbą jas gydant: regoscentras.lt.