Kokia žala padaryta valstybei?

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsižvelgdama į generalinio prokuroro Evaldo Pašilio teikimą ir vadovaudamasi Konstitucija bei Teismų įstatymu, pasirašė dekretus, kuriais leido patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti net 8 teisėjų laisvę bei sustabdė jų įgaliojimus iki galutinių sprendimų ikiteisminiuose tyrimuose arba baudžiamosiose bylose įsiteisėjimo. Taip pat sulaikyti 5 advokatai, iš viso – 26 asmenys.

Skelbiama, kad sutartų kyšių sumos galėjo siekti 400 tūkst. eurų. Įtariama, kad už parankius teisėjų sprendimus buvo žadėti ir mokėti kyšiai, jų sumos svyruoja nuo 1000 iki 100 tūkst. eurų. Tyrimo duomenimis, sutartų kyšių suma siekė 400 tūkst. eurų. Skirtingomis korupcinėmis veikomis – kyšininkavimu, prekyba poveikiu, papirkimu ir piktnaudžiavimu – įtariami 3 Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai Viktoras Kažys, Konstantinas Gurinas ir Valdimaras Bavėjanas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjas Gintaras Čekanauskas, Vilniaus m. apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys. Visi sulaikyti teisėjai turi didelį darbo stažą –  pats mažiausias teisėjo stažas buvo 24 metai, didžiausias – 37 metai. 
Ir Lietuvos apeliaciniame, ir Aukščiausiame teismuose buvo nagrinėjamos, o Aukščiausiajame teisme iki šiol nagrinėjama korupcinės A.Čepononiobei kitų Radviliškio valdininkų bylos. Korupcija kaltinamiems valdininkams bei politikams Lietuvos apeliacinis teismas buvo lyg skaistykla, pereinant į Aukščiausiąjį teismą arba bylą sugrąžinant žemesnės instancijos teismui. O kas galėtų paneigti, kad ir mūsų rajono politikai galimai pasinaudojo nepigiu Apeliacinio bei Aukščiausiojo teismo teisėjų palankumu. Tai paliekame spręsti skaitytojams.

„Radviliškio krašto“ informacija


Total
0
Dalinasi
Related Posts