Sunkių kritinių sveikatos sutrikimų atvejais pacientams būtina suteikti kuo skubesnę reikiamą pagalbą, todėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nustatė, kaip tas privalo būti daroma klasterinių susirgimų (ūminio infarkto, ūminio insulto, sunkių traumų) atvejais.
Radviliškio ligoninė priklauso Šiaulių regiono gydymo klasteriui, kurio pagrindinė ligoninė yra Respublikinė Šiaulių ligoninė (RŠL), taip pat ir Insulto gydymo centas, PKI centras ir Traumų centras. Klasteris – tai bendradarbiavimu paremta integruota sveikatos apsaugos sistema, kuri Šiaulių regione jungia Šiaulių miesto, Šiaulių, Kelmės, Joniškio, Pakruojo, Naujosios Akmenės, Radviliškio rajonus ir juose esančias ligonines.
Kaip tas veikia? Pavyzdžiui, ligoniui įtarus infarktą ar insultą, GMP jį pirmiausia veža į RŠL (net ir aplenkiant Radviliškio ligoninę). RŠL suteikus reikiamą pagalbą (pavyzdžiui, ištirpdžius trombą, įstačius stentą, ištyrus pacientą arba suteikus kitokią pagalbą), tolimesniam tęstiniam stacionariam gydymui pacientas nukreipiamas į arčiau namų esančią ligoninę. Todėl tokie pacientai kuo skubiau iš Radviliškio ligoninės Priėmimo – skubiosios pagalbos skyriaus (SPS) bus nukreipiami į RŠL ir priimami gydyti atgal.
Dėl mažo kai kurių chirurginių operacijų skaičiaus (mažėja gyventojų skaičius, mažėja tokių operacijų poreikis) pacientai Radviliškio ligoninės transportu yra perkeliami į Respublikinę Šiaulių ligoninę. Šių operacijų pagal dar 2014 m. ekonominius paskaičiavimus netikslinga atlikti Radviliškio ligoninėje, – nenaudinga finansiškai ir netinka dėl pačios paslaugos kokybės.
2019 m. SPS ir Chirurgijos skyriuje pradėjo dirbti gydytojas chirurgas Edmundas Sakalauskas, galintis pasiūlyti platų minėtų operacijų spektrą. Gydytojui tenka atsakingas darbas – ekstrinės pilvo operacijos: išvaržų, opaligių, pūlinių, apendiksų, gangrenų, cholecistektomijos ir kt. Galime pasidžiaugti, jog dėl šių priežasčių chirurginių operacijų skaičius išaugo.
Radviliškio ligoninės informacija